marca 07, 2024

"Dolina szpiegów" Robert Michniewicz - zapowiedź patronacka

Wysyp wartych uwagi premier w marcu wcale nie skończy się w pierwszej połowie miesiąca! W drugiej też czekają nas nowości, na które zdecydowanie warto zwrócić uwagę. Jedną z nich jest nowa powieść Roberta Michniewicza pt. "Dolina szpiegów", która na rynku pojawi się dokładnie 27 marca, a Kryminał na talerzu ma przyjemność nie tylko objąć ją patronatem medialnym, ale również udzielić polecajki, która znajdzie się na jej okładce!

Dolina szpiegów to opowieść o walce wywiadów, bohaterstwie, zdradzie i miłości, która rozgrywa się w cieniu terroru i nieustającego zagrożenia.
Rok 1944. Świat ogarnięty wojną. Kapitan Abwehry, Carl von Wedel, pracujący dla polskiego wywiadu, trafia na ślad groźnego niemieckiego agenta działającego na terenie Wielkiej Brytanii. Wysłany do tajnej szkoły wywiadu w Zakopanem, odkrywa ukryte archiwum Abwehry.
W londyńskim Sztabie Naczelnego Wodza zapada decyzja o zdobyciu ważnych dokumentów. Rozpoczyna się dramatyczny wyścig, w którym cichociemni rywalizują z hitlerowskimi służbami bezpieczeństwa, podejrzewającymi von Wedla o współpracę z aliantami.
Czy operacja komandosów ma szansę powodzenia? Czy Polacy są skazani na porażkę?

Z opisu brzmi jak zwyczajna powieść w gatunku szpiegowskim, prawda? A wcale taka nie jest! To powieść pełna, bogata w emocje, skupiająca się nie tylko na działaniach agentów specjalnych, ale szeroko opowiadająca o tym, jak wygląda ich życie. W czasie wojny, w czasie, kiedy szala zwycięstwa powoli przechyla się na jedną stronę, a zatem tajne działania są jeszcze mocniej w cenie! Sama może nie jestem ekspertką w tym gatunku, jednak mogę powiedzieć jedno - ta historia mnie naprawdę porwała, czytałam ją z prawdziwą przyjemnością, a w momencie, gdy trafiliśmy do polskich Tatr, to dosłownie nie mogłam się od niej oderwać! Zatem już teraz polecam ją wszystkim, nie tylko fanom gatunku!

Autor: Robert Michniewicz
Tytuł: Dolina szpiegów
Data premiery: 27.03.2024
Wydawnictwo: Czarna Owca
Liczba stron: 656
Gatunek: powieść szpiegowska


Książka dostępna jest już w przedsprzedaży.

Podoba Ci się to, co robię?
Wesprzyj mnie na patronite.pl/kryminalnatalerzu i dołącz do grona moich Patronów!

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz