kwietnia 20, 2024

"Agatha Christie. Nieuchwytna kobieta" Lucy Worsley - zapowiedź ambasadorska

Dzisiaj przychodzę do Was z zapowiedzią inną niż zawsze - chodzi o biografię. Ale biografię idealnie wpisującą się w nasze gusta literackie, bo opowiadającą o ikonie powieści kryminalnej! Kto wie, jak rynek książki naszego ulubionego gatunku wyglądałby teraz bez jej wkładu, jaki wniosła w niego w XX wieku? "Agatha Christie. Nieuchwytna kobieta" Lucy Worsley ukaże się na naszym rynku już 24 kwietnia, a Kryminał na talerzu ma tę przyjemność objąć ją swoją opieką ambasadorską!

"Nikt na świecie nie był bardziej odpowiedni do odgrywania bohaterki niż ja."
Urodziła się w 1890 roku w świecie, który rządził się własnymi zasadami dotyczącymi tego, co kobiety mogą, a czego nie mogą robić. Biografia napisana przez Lucy Worsley to nie tylko biografia pisarki, która odniosła ogromny sukces na arenie międzynarodowej. To także historia osoby, która mimo przeszkód klasowych i płciowych stała się pracującą kobietą, która odniosła zadziwiający sukces.
Lucy Worsley dotarła do rzadko udostępnianych osobistych listów i dokumentów, dzięki czemu biografia Christie jest zarówno bezkompromisowa, jak i zabawna i uświadamia nam, jak niezwykłą pionierką była Agatha Christie – prawdziwą kobietą, która napisała XX wiek.

Przyznam, że choć sama wiem, że Agatha Christie miała ogromny wpływ na to, jak zmienił się gatunek powieści detektywistycznej, to o niej samej nie wiedziałam za wiele - słyszałam o jej słynnym zaginięciu i o tym, że lubiła pociągi, ale na tym w sumie moja wiedza się kończyła. I tu wkroczyła Lucy Worsley - to ona przedstawiła mi pełnokrwisty i bardzo wyraźny obraz tej niezwykłej kobiety. Autorka w swojej biografii traktuje Christie pełnowymiarowo - spogląda nie tylko na nią poprzez jej dzieła, ale również jak na matkę, żonę, a przede wszystkim kobietę, której przyszło żyć w tak trudnym wieku, jak wiek XX - wiek pełen zmian, które wymusiły dwie wojny światowe. To biografia rozpisana solidnie, bogata w wiedzę, a równocześnie pisana tak, że czyta się ją jak powieść - ta historia przyciąga, sprawia, że jeszcze bardziej doceniamy Agathę Christie. Kobietę znaną na cały świat, która rozpowszechniła gatunek powieści kryminalnej jak nikt inny. Warto poznać jej historię!

Autor: Lucy Worsley
Tytuł: Agatha Christie. Nieuchwytna kobieta
Tłumaczenie: Alina Siewior-Kuś
Data premiery: 24.04.2024
Wydawnictwo: Świat Książki
Liczba stron: 528
Gatunek: biografia

Od razu też zapraszam Was 
w przyszły weekend 26-28 kwietnia na akcję czytelniczą "Weekend z Christie" 
- odbywać będzie się ona głównie w moich relacjach na Instagramie i Facebooku. W czasie jej trwania będziemy razem czytać książkę Worsley "Agatha Christie. Nieuchwytna kobieta", a ja będę Wam o niej sporo opowiadać - mam nadzieję, że się przyłączycie? Serdecznie zapraszam!

Książka dostępna jest już w przedsprzedaży.

Podoba Ci się to, co robię?
Wesprzyj mnie na patronite.pl/kryminalnatalerzu i dołącz do grona moich Patronów!

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz