kwietnia 12, 2024

"Przepraszam, tu był trup" Marta Matyszczak - zapowiedź patronacka

Pod koniec kwietnia, chyba trochę przekornie, Wydawnictwo Dolnośląskie postanowiło dostarczyć czytelnikom dwie mocno zimowe powieści. Są to dwie bardzo różne propozycje, ale obydwie równie mocno warte uwagi. Dzisiaj o pierwszej - nowa książka Marty Matyszczak pt. "Przepraszam, tu był trup" ukaże się na naszym rynku 24 kwietnia! A Kryminał na talerzu ma tę ogromną przyjemność objąć ją swoim patronatem medialnym. 

W środku zimy stulecia na otwarcie luksusowego hotelu i spa Villa La Vistule na Górze Bukowej w Wiśle zjeżdżają zaproszeni goście: popularna trenerka fi tness, producentka ekokosmetyków ze zrzędliwą matką u boku, równie sławny, co skąpy aktor telewizyjnego tasiemca, właściciel sieci cukierni, zbłąkany w śnieżycy turysta, a także pewna influencerka.
Tej ostatniej towarzyszy Rita Braun – młoda rozwódka, która próbuje w Warszawie rozpocząć nowy etap życia, jednak rzeczywistość ją rozczarowuje. Wyjazd do spa miał jej przynieść relaks, a w zamian inspiruje do… nagrywania podcastu. Najpierw na temat greenwashingu, do którego ewidentnie dochodzi w ośrodku. Potem zaś „Zbrodnie na podsłuchu” wezmą na tapet prawdziwe morderstwo. Kto zabił? Czy węsząca po zakamarkach hotelu Rita jest bezpieczna? No i gdzie się podział trup, który jeszcze przed chwilą spokojnie leżał w miejscu zbrodni?

Już od jakiegoś czasu autorka zapowiadała swoim czytelnikom, że szykuje dla nas coś nowego, coś innego. I to właśnie ta powieść! Przede wszystkich historię poznajemy tylko z ludzkiej perspektywy, nie ma narratora zwierzęcego, ale też sama opowieść to bardziej cosy crime niż typowa komedia kryminalna. I to niesamowicie klimatyczna! Zawieruchę zimową autorka oddała doskonale, ale i tą, która kotłuje się wśród bohaterów zamkniętych w jednym hotelu również! Charakterystyczny styl, charaktertystyczny humor i mocno zaskakująca, zajmująca historia w bardzo zimowej scenerii to coś, co polecam Wam do czytania, kiedy u nas za oknem rozkwita wiosna 😉 I trochę Wam tej możliwości zazdroszczę, bo mnie pozostaje już tylko czekać na tom kolejny... Tak, to nowa seria zatytułowana Zbrodnie na podsłuchu, którą gorąco Wam polecam!
Autor: Marta Matyszczak
Tytuł: Przepraszam, tu był trup
Cykl: Zbrodnie na podsłuchu, tom 1
Data premiery: 24.04.2024
Wydawnictwo: Dolnośląskie
Liczba stron: 384
Gatunek: kryminał cosy crime

Książka dostępna jest już w przedsprzedaży.


Podoba Ci się to, co robię?
Wesprzyj mnie na patronite.pl/kryminalnatalerzu i dołącz do grona moich Patronów!
Brak komentarzy:

Prześlij komentarz