kwietnia 29, 2024

Wygraj "Sprawę lorda Rosewortha"! Konkurs ambasadorski (rozwiązany)

Kryminał na talerzu nawet w majówkowy weekend dba o to, by atrakcji Wam nie zabrakło! Tak, dzisiaj zaczynamy konkurs, z którym wejdziemy w maj - a do podzielenia się mam lekturę naprawdę klimatyczną, która przeniesie Was w czasie tak skutecznie, że będziecie się zastanawiać czy ta powieść na pewno nie powstała z pół wieku temu... Zapewniam Was, że nie, to Małgorzata Starosta pokazuje na co ją stać! Zatem przenieśmy się na Anglii roku 1959 i arystokratycznej rezydencji, w której doszło do dziwnej zbrodni... Dziwnej, bo dokonanej w domu pełnej ludzi, a której jednak nikt nie był świadkiem... Ale czy na pewno? Serdecznie zapraszam na konkurs ze "Sprawą lorda Rosewortha"!

A jeśli jeszcze nie mieliście okazji poczytać o tym tytule, to zapraszam na moją recenzję - klik! oraz na swój Instagram, gdzie znajdziecie zapis mojej rozmowy z autorką - klik!

Co trzeba zrobić, by wziąć udział w konkursie?

W mojej ocenie "Sprawa lorda Rosewortha" doskonale wpisuje się w nurt powieści kryminalnej klasycznej, ale może to tylko moje wyobrażenie? Sprawdźmy zatem co Wy myślicie! Napisz:
Czego nie może zabraknąć w klasycznej powieści kryminalnej?
Swoje zdanie krótko uzasadnij. 


Zgłoszenia możecie zamieszczać w dowolnej formie, ich ciekawiej, bardziej oryginalnie – tym lepiej! 
Konkurs organizuję równocześnie na trzech platformach: blogu, IG i FB, więc swoje zgłoszenia można zamieszczać w każdym z tych trzech miejsc w komentarzu pod postem konkursowym - zgłosić można się tylko raz!

  1. Konkurs trwa od 29 kwietnia do 3 maja do 23:59, wyniki ogłoszę w tym poście, na FB i IG  do 6 maja.
  2. Z nadesłanych odpowiedzi wybiorę pięć, które moim zdaniem będą najciekawsze. Przy ich wyborze pod uwagę będę brała również aktywność uczestników na profilach Kryminału na talerzu.
  3. Wysyłka tylko na terenie Polski.
  4. Udzielając odpowiedzi na pytanie konkursowe uczestnik równocześnie oświadcza, że zapoznał się z regulaminem konkursu zamieszczonym na tej stronie  – klik!
Zachęcam też do polubienia profilu autorki książki na IG (klik!) i FB oraz moich własnych (IG klik! FB klik!), a także do dołączenia do obserwatorów mojego bloga. Będzie mi też bardzo miło jeśli na swoich profilach udostępnicie informację o tym konkursie (możecie po prostu podać dalej mój post o konkursie, który zamieściłam na IG i FB) i zaprosicie do zabawy znajomych. 


Serdecznie zachęcam do udziału i życzę wszystkich uczestnikom powodzenia!
Konkurs organizowany współpracy z Małgorzatą Starostą.


Podoba Ci się to, co robię?
Wesprzyj mnie na patronite.pl/kryminalnatalerzu i dołącz do grona moich Patronów!

08.05 aktualizacja - wyniki konkursu:
Widzę, że wzięliście sobie pytanie do serca - ależ mi odpowiedzi napisaliście! Toż to prawie elaboraty! Ale cieszę się, że z taką pasją podchodzicie do tego rodzaju kryminału, bo jak wiecie i ja go sobie ogromnie cenię. No i mam pewność - książki Małgorzaty Starosty na pewno Wam się spodoba! Gorąco zachęcam wszystkich do jej lektury, książkę znajdziecie nie tylko w księgarniach, ale i w abonamencie z Legimi w synchrobooku, co bardzo zapoznanie z lekturą ułatwia. A dzisiaj zdecydowałam, że książka leci do:

FB:
1) Monika Marek
Ojeny, jaka okładka! 😍 Dla mnie klasyczny kryminał, oprócz obowiązkowego denata w liczbie pojedynczej lub mnogiej, musi mieć nie tylko inteligentnego detektywa, ale i świetny klimat. A klimat tworzy się umiejętnym słowem, słowo bowiem jest tym w książce, czym pędzel z farbą dla obrazu - ono tworzy w wyobraźni odbiorcy odpowiednią kreację opisanej rzeczywistości. Dobrze skomponowany tekst potrafi czytelnika tak przenieść w świat opowieści, że uruchamia nawet zmysł węchu😃 Stąd, niekwestionowaną królową kryminału nadal pozostaje dla mnie Agatha Christie. Kultura i obyczaje tamtych czasów, wyszukany język bez wulgaryzmów (w dzisiejszych czasach to rzadkość, niestety, jesteśmy atakowani wulgaryzmami, pornografią i agresją na każdym kroku), niespieszne tempo życia, schludność stroju i zachowania - to wciąż pociąga i człowiek marzy o takim spokoju i harmonii, gdy czasem nie ma kiedy wypić herbaty i zjada jakieś spożywcze dziadostwo w biegu. Moje ulubione postaci zatem to Hercules Poirot i Sherlock Holmes (ten szczególnie w słuchowiskach, w znakomitej interpretacji Piotra Fronczewskiego). Prócz krwistych postaci i sugestywnie nakreślonego świata przedstawionego, klasyczny kryminał powinien mieć zaskakujące zakończenie. I już 😃

2) Marzena Szepczyńska
W klasycznej powieści kryminalnej nie może zabraknąć tajemnicy skrywanej w mrocznych zakamarkach ludzkich dusz, która krok po kroku odkrywana jest przez nieustraszonego detektywa. Nieodłącznym elementem jest także zaskakujący zwrot akcji, który sprawia, że serce czytelnika bije szybciej. Atmosfera napięcia, poczucie niepewności, a także złożoność zagadek, które wymagają nie tylko logicznego myślenia, ale też intuicji, to klucz do wciągającej fabuły. Warto też pamiętać o wiarygodnych postaciach z krwi i kości, które zmagają się nie tylko z przestępcami, ale i własnymi demonami. Każdy detal ma znaczenie, a odpowiednio zbudowane tło – czy to mroczne uliczki wielkiego miasta, czy spokojne, ale pełne sekretów małe miasteczko – dodaje tylko smaku całości. Ostatecznie, rozwiązanie zagadki musi zaskoczyć, ale i zadowolić czytelnika, zostawiając go z poczuciem, że właśnie odłożył na półkę nie tylko książkę, ale cały świat, który na chwilę stał się jego rzeczywistością.🍀

3) Kuba Jacek
Klasyczny kryminał to klimat grozy, który oplata jak pajęcza sieć, to ciekawe portrety bohaterów, to intryga skomplikowana jak supeł.
To świetna kreacja detektywa, najlepiej dziwaka, ekscentryka, mającego swoje metody, śledczego, przy którym i ja wytężam szare komórki i mobilizuję jej do intensywnej pracy, łączę fakty, zbieram tropy. I kiedy już wydaje mi się, że wiem, że puzzle układają się w całość, pach, znów mylny trop i totalne zaskoczenie. Klasyczny kryminał to też wodzenie za nos, bawienie się z czytelnikiem w kotka i myszkę, podsuwanie rozwiązań i zabieranie ich przed finałem. To niekoniecznie trup który ścieli się gęsto, to klimat, to emocje, to trwały ślad w pamięci czytelnika.

IG:
4) @pszczola_czyta
W klasycznej powieści kryminalnej nie może zabraknąć wielu bohaterów, aby Czytelnik mógł podejrzewać o zbrodnię niemal każdego! Autor powinien zadbać o to, aby niemal wszyscy mieli jakiś sekret, który rzutowałby na obecne zdarzenia. I nie może zabraknąć zakończenia od którego papcie spadną ze stóp!

5) @magdalenka_55
Klasyczna powieść kryminalna to oprócz świetnie skonstruowanej intrygi, skomplikowanej i zaskakującej, oprócz zawiłych intencji i oparów tajemnicy, to dla mnie przede wszystkim klimat - kameralny , duszny, otulający subtelną grozą. To moje małe prywatne śledztwo i moja zażyłość ze śledczymi z książki ❤️ 

Czekam na Wasze dane do paczkomatów (nr paczkomatu, nr tel i mail).
Wszystkim uczestnikom dziękuję za zgłoszenia i zachęcam do stałej aktywności, komentowania postów na moich profilach, jak i próbowania swoich sił w kolejnych konkursach!

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz