czerwca 17, 2019

"Gitara i inne demony młodości" Bogusław Chrabota - zapowiedź

Jutro premierę będzie miała bardzo ciekawa książka od Wydawnictwa Zysk i S-ka. "Gitara i inne demony młodości" to najnowsza powieść Bogusława Chraboty. 

Historia o młodości i przyjaźni zrodzonej w industrialnych krajobrazach Nowej Huty i mieszczańskim Krakowie. Ta książka to wbrew pozorom pełnokrwista powieść, choć nie ucieka od wszechobecnych na jej stronach wątków biograficznych. Autor wychowywał się na pograniczu dwóch kompletnie różnych wszechświatów – Nowej Huty i Krakowa. A jednak w tej książce splatają się w jedną całość. Arka Pana jest przedmurzem Piwnicy pod Baranami i Collegium Novum. Środowisko „Tygodnika Powszechnego” nie koliduje z obrazami nowohuckiego socrealizmu. Na kartach książki pojawiają się cienie Wisławy Szymborskiej, Kornela Filipowicza, Marka Grechuty, Kory i Manaamu. A wszystko spaja serdeczna przyjaźń kilku nastolatków, ich marzenie o karierze muzycznej i legendarna gitara Defil Carioca. Symbol, marzenia i pamiątka.


To będzie moja pierwsza styczność z autorem, więc jestem bardzo ciekawa czy przypadnie mi do gustu! Autor urodził się i wychował w Krakowie, jest poetą, dziennikarzem, publicystą, autorem piosenek, uwielbia blues i muzykę etniczną. Odbył też kilka podróży na Bliski Wschód, z których powstał tom esejów. Książkę planuję czytać na samym początku lipca, więc w drugim tygodniu miesiąca wypatrujcie recenzji!


Autor: Bogusław Chrabota
Tytuł: Gitara i inne demony młodości
Data premiery: 18.06.2019
Wydawnictwo: Zysk i S-ka
Liczba stron: 280
Brak komentarzy:

Prześlij komentarz