lipca 15, 2019

"I sprawisz, że wrócę do prochu" Ambrose Parry - zapowiedź


23 lipca swoją premierę będzie miał bardzo ciekawy retro kryminał od Wydawnictwa Zysk i S-ka. "I sprawisz, że wrócę do prochu" łączy w sobie kryminał z medycyną na tle wiktoriańskiego Edynburga!

Edynburg, 1847. Miasto medycyny, mamony i morderstw.Na Starym Mieście giną młode kobiety, które spotyka makabryczna śmierć. Na drugim krańcu miasta student medycyny Will Raven rozpoczyna asystenturę u znanego i błyskotliwego doktora Simpsona.Pacjenci Simpsona wywodzą się z najbogatszych i najuboższych kręgów podzielonego miasta. Dom lekarza jest nietypowy, odwiedzają go luminarze i prowadzi się tam śmiałe eksperymenty z nowej dziedziny medycznej, jaką jest anestezja. W domu tym Raven poznaje Sarę Fisher, pokojówkę i pielęgniarkę obdarzoną intuicją, która uniemożliwia jej przychylne traktowanie przybysza. Sara jest równie inteligentna jak Raven, ale nie cieszy się takimi jak on przywilejami i nie może studiować medycyny.Każde z nich ma własne powody, by przyjrzeć się dokładniej podejrzanym zgonom w mieście, więc chcąc nie chcąc, zagłębiają się razem w mroczny półświatek Edynburga. Będą musieli pokonać dzielące ich różnice, aby wydostać się stamtąd żywi.

Ostatnio spodobały mi się kryminały, których akcja toczy się w dawnych czasach, a jak do tego dodamy jeszcze czasy rozwoju medycyny, to myślę, że musi to być dobra lektura! Mam nadzieję, że książka szybko wpadnie w moje ręce, bo już się nie mogę doczekać!


Autor: Ambrose Parry
Tytuł: I sprawisz, że wrócę do prochu
Tłumaczenie: Jędrzej Polak
Data premiery: 23.07.2019
Wydawnictwo: Zysk i S-ka
Liczba stron: 500Brak komentarzy:

Prześlij komentarz