lipca 28, 2019

"Dama z wahadełkiem" Paulina Kuzawińska - zapowiedź

Pamiętacie "Różany eter" Julii Gambrot od Wydawnictwa Lira? (recenzja klik!) Książka urzekła mnie swoim klimatem dawnych czasów. I z tego też powodu jestem bardzo ciekawa kolejnej propozycji z tego wydawnictwa - mowa o "Damie z Wahadełkiem" Pauliny Kuzawińskiej, która premierę będzie miała już 7 sierpnia! Tym razem książka przeniesie nas do dawnej Anglii - od Jane Austen uwielbiam takie klimaty, więc już się nie mogę doczekać lektury!

Tajemniczy wiktoriański dom na Wzgórzu Mgieł, w epoce popularności seansów spirytystycznych… Młoda arystokratka, Madeline Hyde, przyjeżdża z Londynu do posiadłości ciotki Hortense. Bierze udział w seansie wywoływania duchów, podczas którego niespodziewanie dochodzi do tragedii. Czy duszę ofiary porwały istoty z zaświatów?  A może dokonano sprytnego morderstwa?  To niejedyny dramat,  jaki rozegra się w domu lady Hortense… Madeline Hyde wraz z nieprzeniknionym Gabrielem Ackroydem próbują rozwikłać zagadkę, jaką kryje stara posiadłość otoczona wrzosowiskami. 
Brzmi świetnie, prawda? "Dama z wahadełkiem" to druga książka autorki, ale pierwsza w takim klimacie. Jej debiut to powieść fanatasy "Zaklęcie w wiatr" z 2018 roku. Teraz pokusiła się o retro kryminał z wątkiem romansowym. Jestem ciekawa czy książka przypadnie mi do gustu. Z opisu myślę, że zdecydowanie tak! A czy Wy się skusicie?


Autor: Paulina Kuzawińska
Tytuł: Dama z wahadełkiem
Data wydania: 07.08.2019
Wydawnictwo: Lira
Liczba stron: 336


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz