września 11, 2019

"Ostatni żywy świadek" i "Rozmowy z mordercą" Hugh Aynesworth, Stephen G. Michaud - zapowiedź


16 października nakładem wydawnictwa Bez Fikcji ukażą się dwie książki o Tedzie Bundym dwóch amerykańskich dziennikarzy Hugha Ayneswortha i Stephena G. Michauda pt. "Ostatni żywy świadek" oraz "Ted Bundy. Rozmowy z mordercą". Pierwsza z nich swoją amerykańską premierę miała w 1983 roku, druga w 1989 roku i jak podpowiada wydawnictwo, najlepiej czytać je właśnie w tej kolejności.

"Ostatni żywy świadek"
Prawdziwa historia największego seryjnego mordercy w historii Teda Bundy’ego
Mistrzowski reportaż dwóch znanych i cenionych amerykańskich dziennikarzy
Ted Bundy to pierwszy amerykański seryjny morderca-celebryta i jedna z najbardziej przerażających zagadek w dziejach kryminalistyki. Był przystojnym, elokwentnym studentem prawa o chłopięcym uroku. Miał szanse na błyskotliwą karierę polityczną. Był jednak też drapieżnikiem i zboczeńcem, który zamordował i okaleczył przynajmniej trzydzieści młodych kobiet. Wiele z nich było studentkami, lecz dwie miały zaledwie dwanaście lat.

"Ted Bundy. Rozmowy z mordercą"
Największy seryjny morderca w historii przedstawia swoją wersję wydarzeńZe wstępem Roberta D. Keppela, byłego głównego śledczego Był sadystycznym mordercą.Był mistrzem manipulacji.Ofiarami jego makabrycznych zbrodni padło przynajmniej trzydzieści niewinnych młodych kobiet.Oczekując na egzekucję na krześle elektrycznym, najbardziej osławiony seryjny morderca Ameryki w końcu zabrał głos… i zapewnił nam przerażający wgląd w swój wynaturzony umysł.Oto spowiedź Teda Bundy’ego. Ta książka stała się inspiracją dla najbardziej sensacyjnego serialu dokumentalnego stacji Netflix w 2019 roku.Ted Bundy. Rozmowy z mordercą zawiera w sobie treść wywiadu przeprowadzonego z samym Tedem Bundym. Nagrania z celi śmierci trwają sto pięćdziesiąt godzin. Wywiad został przeprowadzony przed egzekucją Bundy’ego, który został stracony na krześle elektrycznym na Florydzie.Szokujące wyznania Bundy'ego, którymi podzielił się z dziennikarzami Stephenem G. Michaudem i Hugh Aynesworthem, odkrywają przerażający i wynaturzony umysł najbardziej znanego seryjnego mordercy.


Obydwu tych tytułów jestem bardzo ciekawa! Niedawno oglądałam film fabularny o Bundym pt. "Podły, zły okrutny" i na tyle mnie ten temat zaciekawił, że naprawdę chciałabym się więcej dowiedzieć. Wydawnictwo Bez Fikcji wyszło mi na przeciw i w październiku umożliwi mi zgłębienie tematu. 


Tytuł: Ostatni żywy świadek
Autor: Stephen G. Michaud, Hugh Aynesworth
Tłumaczenie:
Data premiery: 16.10.2019
Wydawnictwo: Bez Fikcji
Liczba stron:


Tytuł: Ted Bundy. Rozmowy z mordercą.
Autor: Stephen G. Michaud, Hugh Aynesworth
Tłumaczenie:
Data premiery: 16.10.2019
Wydawnictwo: Bez Fikcji
Liczba stron:


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz