lutego 23, 2020

"Gwiazda szeryfa" Aleksandra Borowiec - zapowiedź patronacka


W marcu swoją premierę będzie miał kolejny warty uwagi debiut literacki! Nakładem wydawnictwa Zysk i S-ka ukaże się pierwszy tom cyklu Aleksandry Borowiec pt. "Gwiazda szeryfa", który mam przyjemność objąć swoim patronatem! Ponadto na okładce znajdziecie też moją rekomendację. 

Pierwsze powojenne miesiące. Do Olsztynka na Mazurach przybywa Stefan Malewski służący w szeregach Milicji Obywatelskiej. Rzeczywistość, jaką zastaje, to bandy, Wehrmacht, panoszący się wszędzie Sowieci. A jakby i tego było mało, to jeszcze… makabrycznie okaleczone zwłoki, porzucone w lesie w pobliżu miasteczka. Można by je uznać za dzieło dzikich zwierząt, gdyby nie to, że po miesiącu zostaje znalezione następne, identycznie okaleczone ciało.Cały Olsztynek jest jak jedna beczka prochu, wystarczy iskra, by podpalić lont. Panika może wybuchnąć w każdej chwili. Trzeba jak najszybciej znaleźć winnego. Kto mógł dopuścić się takiej zbrodni? Hitlerowcy? Rosjanie? A może to dzieło szaleńca? Milicja rozpoczyna śledztwo, a raczej rozpoczyna je sam Malewski, który jako jedyny dąży do poznania prawdy.Samotny szeryf rusza zatem na łowy. Nie ma jednak pojęcia, jak trudne zadanie go czeka. Jego współpracownicy ukrywają przed nim więcej, niż mogłoby się wydawać. W mazurskich lasach na dobre zalęgły się siły, na które pistolet, nóż i gołe pięści to stanowczo zbyt mało…

Brzmi na retro kryminał, prawda? Dostaniemy tu jednak o wiele więcej! To powieść kryminalna, obyczajowa, historyczna, fantastyczna, a nawet i literatura grozy w jednym! Czytając tę książkę musicie mieć otwarty umysł, naprawdę! Nic nie jest takie jak myślisz!

Zdecydowanym jej plusem jest też styl autorki, która historię opowiada w sposób dosyć gawędziarski. Czyta się jednym tchem! Serdecznie polecam!


Autor: Aleksandra Borowiec
Tytuł: Gwiazda Szeryfa
Cykl: Gwiazda Szeryfa, tom 1
Data premiery: 31.03.2020
Wydawnictwo:  Zysk i S-ka
Liczba stron: 656


Książka dostępna jest już w przedsprzedaży.Brak komentarzy:

Prześlij komentarz