marca 03, 2020

"Afrykański klucz" Iga Karst - zapowiedź5 marca nakładem wydawnictwa Szara Godzina ukaże się drugi tom cyklu  Pensjonat Biały Dwór autorstwa Igi Karst pt. "Afrykański klucz". Pierwszy pt. "Zapach prawdy" ukazał się w roku 2018 i był nominowany do Nagrody Wielkiego Kalibru. Ja jeszcze nie miałam przyjemności czytać książek autorki, więc teraz, przy okazji tej premiery, mam w planach nadrobić obydwa tomy!

Znana lekarka specjalizująca się w medycynie tropikalnej, zaangażowana w projekt badawczy nad jadem węży, umiera w swoim mieszkaniu. Wszystkich zaskakuje informacja, że powodem jej śmierci wcale nie był rak, na którego chorowała. Podejrzenia o zabójstwo padają na jej córkę. Sprawę rozpracowuje komisarz Michał Orski.W obliczu oskarżeń, Magdalena prosi o pomoc koleżankę – mecenas Anitę Herbst. Obie wpadają na zaskakujący trop. Okazuje się, że przed śmiercią doktor Elżbieta Budzanowska interesowała się okolicznościami tragicznego wypadku, w którym przed trzydziestu laty zginął jej mąż. Niebawem wypływają nowe, sensacyjne fakty…Czy śmierć lekarki ma coś wspólnego z jej wyjazdami do Afryki?


Brzmi intrygująco, prawda?
Iga Karst debiutowała na rynku wydawniczym w 2005 roku w wieku zaledwie 19 lat. Razem z tą premierą, na swoim koncie ma już 10 powieści ( w tym 3 o przygodach Pana Samochodzika!). Ja z tym nazwiskiem zetknęłam się dopiero niedawno, gdy w oko wpadł mi właśnie "Zapach prawdy", nie miałam jednak kiedy sięgnąć po nią prywatnie. Teraz będę nadrabiać i już nie mogę się doczekać lektury!Autor: Iga Karst
Tytuł: Afrykański klucz
Cykl: Pensjonat Biały Dwór, tom 2
Data premiery: 05.03.2020
Wydawnictwo: Szara Godzina
Liczba stron: 288
Gatunek: kryminał

Książka dostępna jest już w przedsprzedaży.Brak komentarzy:

Prześlij komentarz