października 27, 2020

"Potwory" Anna Potyra - zapowiedź patronacka


Oto zapowiedź, na którą czekałam od początku tego roku! Tom drugi kryminalnego cyklu o detektywie Adamie Lorenzie pt. "Potwory" pióra genialnej Anny Potyry! Jego premiera zapowiedziana jest na 1 grudnia, a ja już teraz mogę Wam powiedzieć, że jest na co czekać - książkę już miałam przyjemność przeczytać i objęłam ją swoim patronatem medialnym!

W warszawskim lasku miejskim zostają odnalezione zwłoki kobiety. To wschodząca gwiazda polskiej sceny operowej. Piękna, młoda i utalentowana. I... poliamorystka. Uważała, że można kochać więcej niż jedną osobę, że pozostawanie w związkach otwartych może je wzbogacać. Nie miała wrogów, wszyscy mówią o niej dobrze. A jednak została brutalnie zamordowana...
Obraz miejsca zbrodni nie pozostawia wątpliwości. Takiego czynu mogła dokonać jedynie osoba ogarnięta szałem nienawiści. Tylko do kogo była ona skierowana? Do zamordowanej kobiety, dlatego że jej talent był dla kogoś zagrożeniem? Dlatego że była wyznawczynią poliamorii, czy do kobiet w ogóle?
Czy odkrycie sekretów życia śpiewaczki pozwoli wyjaśnić tajemnicę jej śmierci? A może w Warszawie zaczęła grasować bestia, dla której zabicie drugiego człowieka nie znaczy nic w obliczu zaspokojeniu chorych popędów?
Śledczy ścigają się z czasem, pełni obaw, że ta zbrodnia jest tylko początkiem krwawej serii...
Tylko, że nic w tej sprawie nie jest tym, na co wygląda.

 
Półtora roku temu autorka debiutowała na naszym rynku literatury kryminalnej książką "Pchła" (recenzja - klik!), która została naprawdę entuzjastycznie przyjęta nie tylko przez czytelników, ale i krytyków. Kilka razy przypadkiem trafiłam na audycje radiowe o niej opowiadające, książka dostała też wiele różnych nominacji do nagród, a ostatnio nawet jedną udało jej się wygrać. Autorka już wtedy zapowiadała, że kolejny jej kryminał ukaże się w przyszłym roku, więc ja już od stycznia czekałam tych wieści. Przyszło mi czekać nieco dłużej, bo do końca tego roku, ale naprawdę było warto - "Potwory" udowadniają, że Potyra zdecydowanie wie jak napisać zajmujący kryminał! Ja przeczytałam go w jeden dzień - po prostu nie dałam rady książki odłożyć. Mam nadzieję, że i Wy równie mocno co ja nie umiecie doczekać się tej premiery! Dajcie znać czy czekacie!Autor: Anna Potyra
Tytuł: Potwory
Cykl: Adam Lorenz, tom 2
Data premiery: 01.12.2020
Wydawnictwo: Zysk i S-ka
Liczba stron: ok. 400
Gatunek: kryminał

Książka dostępna jest już w przedsprzedaży.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz