marca 12, 2021

Wygraj "Południcę"! Konkurs patronacki (rozwiązany)

 

Dokładnie dwa tygodnie temu swoją premierę miała druga książka, która w tym roku została objęta patronatem mojego bloga. Mowa oczywiście o "Południcy" czeskiego pisarza kryminałów Jiříego Březiny, która zachwyciła mnie kontrastem pomiędzy lekkim stylem, a mroczną zbrodnią. Więcej o książce przeczytacie w mojej recenzji, którą znajdziecie tu - klik!, a dzisiaj, dzięki uprzejmości Wydawnictwa Afera, mam przyjemność zaprosić Was na konkurs, w którym do wygrania są aż trzy egzemplarze tej książki!

Co trzeba zrobić, by wziąć udział w konkursie?

Morderca grasujący w powieści szybko przez media został okrzyknięty Południcą - po słowiańskim demonie, który zabijał ludzi w podobny sposób i o podobnej porze, zarówno dnia, jak i pory roku. Wymień tytuł innej książki (najlepiej kryminał, ale nie jest to przymus), w której również wykorzystane zostały motywy z mitologii słowiańskiej. Krótko opisz jaką odgrywają rolę w fabule oraz dlaczego właśnie ten tytuł wpadł Ci pierwszy do głowy.

Zgłoszenia możecie zamieszczać w dowolnej formie, ich ciekawiej – tym lepiej!

Konkurs organizuję na moich wszystkich profilach, więc swoje zgłoszenia można zamieszczać tutaj w komentarzu pod postem oraz pod konkursowymi postami na FB i IG. 

  1. Konkurs trwa od 12 do 16 marca do 23:59, wyniki ogłoszę w tym poście, na FB i IG kolejnego dnia.
  2. Z nadesłanych odpowiedzi wybiorę trzy, które moim zdaniem będą najciekawsze.
  3. Wysyłka tylko na terenie Polski.
  4. Udzielając odpowiedzi na pytanie konkursowe uczestnik równocześnie oświadcza, że zapoznał się z regulaminem konkursu zamieszczonym na tej stronie  – klik!

Zachęcam też do polubienia profilu wydawnictwa na IG (klik!) i FB oraz moich własnych (IG klik! FB klik!), a także do dołączenia do obserwatorów mojego bloga. Będzie mi też bardzo miło jeśli na swoich profilach udostępnicie informację o tym konkursie (możecie po prostu podać dalej mój post o konkursie, który zamieściłam na obydwu profilach).


Serdecznie zachęcam do udziału i życzę wszystkich uczestnikom powodzenia!

18.03 aktualizacja - wyniki konkursu:
Szczerze muszę przyznać, że zadając takie pytanie trochę obawiałam się Waszej reakcji. Jak bardzo się myliłam! Wasze odpowiedzi są naprawdę świetne, naprawdę ciężko jest mi wybrać z tych wszystkich tylko trzy zwycięskie! Bardzo się cieszę, że pytanie Wam się spodobało i tak chętnie i obszernie na nie odpowiedzieliście - najchętniej nagrodziłabym Was wszystkich! 😉
Musimy jednak zejść na ziemię i jednak wybrać te trzy zgłoszenia, które faktycznie otrzymają po egzemplarzu książki. Zatem oto one! 

1. @ivvorld
Od razu na myśl przyszła mi seria „Kwiat paproci” K.B. Miszczuk, której najciekawszym punktem jest właśnie przedstawienie słowiańskiej tradycji i kultury, w dość przystępny i momentami zabawny sposób. Współczesne czasy i wierzenia sprzed chrztu Polski są ciekawym połączeniem, dlatego też chyba została w mojej pamięci :) Seria raczej lekka i niewymagająca, ale dla rozrywki? czemu nie. Gratuluję patronatu👏, tym bardziej że czeską kulturę, jak i sam kraj, darzę szczególną sympatią :)

2. @cichamateria
Pierwszy do głowy wpadł mi „Żniwiarz” Pauliny Hendel, czyli seria młodzieżowa, którą podkradłam od mojej zakochanej w tych książkach siostry. Wujek głównej bohaterki jest tytułowym żniwiarzem, czyli łowcą nawich (którzy w słowiańskiej mitologii oznaczają demony, np. spaleńce, o których zwykli śmiertelnicy nie mają nawet pojęcia, że istnieją). Z serii można dowiedzieć się wielu ciekawych informacji o demonologii, o mitologii słowiańskiej i jest to wielki plus tej serii! Bardzo ucieszyłam się, gdy moja siostra przeczytała coś tak interesującego, teraz próbujemy wcisnąć to mojemu mało czytającemu bratu, któremu (mam nadzieję) się spodoba! Pozdrawiam serdecznie❤️

3. @lavenders_hope
Do głowy pierwszy mi wpadł "Kwiat paproci"
W którym nie jeden demon psoci
Choć nie jest to seria kryminałów
To pełna słowiańskich wierzeń i czarów
Życie szeptuchy ściśle z nimi związane
A właśnie to one w serii spisane
Gdy znajomymi okazują się zmory
I z płanetnikiem wpadasz w amory
A święta, marzanna i noc kupały
Jeszcze tej serii uroku dodały
Uwielbiam ten słowiańskich wierzeń klimat
Bo wtedy się w książkach przygoda zaczyna
I zapartym tchem tą serię czytałam
Więc od razu o niej pomyślałam ❤️

Gratuluję! 
Pozostałym uczestnikom najmocniej dziękuję za udział - naprawdę Wasze zgłoszenia były cudne! I ile rymowanek! Zazdroszczę talentów 😉 
Jak zawsze zachęcam Was do dalszych prób, jesteśmy aktualnie w trakcie jeszcze jednego konkursu, a już znowu zaraz szykuję dla Was kolejny. A dla tych co mają chęć na "Południcę", to na pewno za jakiś czas powrócę z inną propozycją, w której będziecie mogli spróbować sobie tej lektury 😉 Więc jak zawsze - pozostańcie czujni!

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz