kwietnia 28, 2021

"Greenwich Park" Katherine Faulkner - zapowiedź patronacka

 
Dokładnie za trzy tygodnie, 19 maja, swoją polską premierę będzie miał debiut literacki Katherine Faulkner, thriller psychologiczny pt. "Greenwich Park". Ja miałam okazję czytać książkę przedpremierowo i spodobała mi się na tyle, że napisałam dla niej rekomendację, którą znajdziecie na pierwszych kartach książki!

Helen Thorpe wiedzie idealne życie w Greenwich Park, jednej z najzamożniejszych dzielnic Londynu. Razem z Danielem, cenionym architektem i kochającym mężem, mieszkają w imponującym wiktoriańskim domu, mają grono zaufanych przyjaciół i z niecierpliwością wyczekują narodzin swojego pierwszego dziecka. Ale ta beztroska sielanka to tylko pozory. Gdy na zajęciach w szkole rodzenia Helen poznaje Rachel, energiczną i bardzo bezpośrednią samotną matkę, nie wie jeszcze, jaką rolę nowa znajoma odegra w jej życiu. Wkrótce Rachel, która jest w trudnej sytuacji życiowej, wprowadza się na jakiś czas do domu Thorpe’ów. Helen zaczyna niepokoić dziwne zachowanie nowej przyjaciółki. Odkrywa, że Rachel potajemnie przegląda ich laptop, natrafia też na dwuznaczne liściki. Kiedy Rachel znika bez śladu, w mediach pojawiają się informacje, że nie była tym, za kogo się podawała… Kto stoi za zniknięciem Rachel? Kim tak naprawdę była ta dziewczyna i dlaczego aż tak bardzo zależało jej na zbliżeniu się do rodziny Thorpe’ów? Szokujące odkrycia na zawsze zmienią życie mieszkańców Greenwich Park.

Brzmi ciekawie? Obiecuję, że jest! Fabuła wciąga i niepokoi tak, że ciężko książkę odłożyć. Narracja skupia się na trzech postaciach kobiecych, których życie pozornie toczy się normalnie, a jednak gdzieś tam małe elementy nie pasują. Autorka te małe puzzelki rozsypała po całej książce tak, że cały czas czytelnik wie, że coś jest nie tak, nie rozumie tylko dlaczego, przez co przez całą lekturę czuje się lekki niepokój. "Greenwich Park" to dobry debiut w gatunku thriller psychologiczny z nurtu domestic noir, który już teraz polecam Waszej uwadze! 


Autor: Katherine Faulkner
Tytuł: Greenwich Park
Tłumaczenie: Anna Rajca
Data premiery: 19.05.2021
Wydawnictwo: Muza
Liczba stron: 384
Gatunek:  thriller psychologiczny

Książka dostępna jest już w przedsprzedaży!

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz