lipca 10, 2021

"Chichot" Greta Drawska - zapowiedź


Już w nadchodzącą środę 14 lipca swoją premierę będzie miał trzeci i zarazem ostatni tom cyklu kryminalnego o Wandzie Just i Piotrze Dereniu pt. "Chichot" pióra Grety Drawskiej. Ja jeszcze nie miałam okazji się z cyklem zapoznać, ale już teraz czeka w całości na mojej półce, więc niedługo zamierzam to zmienić!

Małe miasteczka wszystko mają małe – poza pamięcią.

Wandzie przeszło przez myśl, że gdyby nie zwłoki w kałuży krwi, ten dom byłby idealny. Designerska rezydencja w środku lasu zasługiwała na coś więcej niż protokół z miejsca zbrodni. Dziwna śmierć, jakby sam ją sobie napisał… Popularny, uwielbiany, a jednak anonimowy autor, polski Stephen King dostający milionowe zaliczki.

Dlaczego niedawno interesował się ruinami radzieckiej bazy atomowej w pobliskim lesie? Czego szukał w miastach widmach? Prokurator Wanda Just i podkomisarz Piotr Dereń muszą zajrzeć w epokę, gdy zasieki z drutu kolczastego pilnie strzegły tajemnic, a za zdradę dostawało się bilet w jedną stronę. Oboje aż za dobrze wiedzą, że powtarzane kłamstwo nigdy nie stanie się prawdą.


Grat Drawska to tak naprawdę pseudonim pisarki, która teraz, przy premierze "Chichotu" postanowiła się ujawnić. Kim jest i dlaczego najpierw się ukryła, a teraz się ujawnia wyjaśnia w wywiadzie, który okazał się kilka dni temu na portalu lubimyczytac.pl - klik!
Sama seria jest jej debiutem w gatunku kryminału, porównywana jest do dusznego klimatu serialu True Detective. Właśnie to skusiło mnie, bypo książki sięgnąć. Z tego co widzę, to z tomu na tom autorka robi się coraz lepsza, więc tym bardziej jestem ciekawa jak całość przypadnie mi do gustu. Na pewno niedługo podzielę się z Wami swoimi wrażeniami, a tymczasem dajcie znać czy opis "Chichotu" brzmi dla Was zachęcająco i czy w ogóle słyszeliście już o tej serii!


Autor: Greta Drawska
Tytuł: Chichot
Cykl: Wanda Just i Piotr Dereń, tom 3
Data premiery: 14.07.2021
Wydawnictwo: Znak Jednym Słowem
Liczba stron: 352
Gatunek: kryminał


Książka dostępna jest już w przedsprzedaży.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz