lipca 03, 2021

"Martwiec" Katarzyna Puzyńska - zapowiedź patronacka

Za moment zaczynamy 5. Zlot w Lipowie (tym razem znowu online), więc to doskonała okazja, by oficjalnie zapowiedzieć premierę nowej książki Katarzyny Puzyńskiej. "Martwiec" swoją premierę będzie miał 13 lipca i jest to 13. tom serii kryminalnej "Lipowo". I tym razem oczekiwanie na premierę jest jeszcze przyjemniejsze, gdyż książka została objęta moim patronatem medialnym!

Niewielki lokalny autobus wyrusza swoją standardową trasą, ale nie dociera do celu. Po kierowcy i pasażerach nie pozostaje żaden ślad. Jakby rozpłynęli się w powietrzu. Po jakimś czasie jedna z podróżnych wraca. Nic nie pamięta i nie umie powiedzieć, co się wydarzyło. Kiedy w końcu zaczyna przypominać sobie fragmenty zdarzeń, zostaje zamordowana.
Tymczasem, w niemal opustoszałej wsi pośród lasów, trwa poruszenie. Zrozpaczona matka twierdzi, że jej córkę pochowano żywcem i próbuje rozkopać grób. Otwarcie trumny podsuwa nowe przesłanki do podejrzeń, że być może się nie myliła. To nie jedyne dziecko, które kobieta straciła. Dokładnie rok wcześniej zamordowano jej syna i odcięto mu głowę. Teraz policja znajduje czaszkę. Pojawia się myśl, że przyczyna śmierci chłopaka jest zupełnie inna, niż podejrzewano. Aspirant Daniel Podgórski próbuje powiązać obie sprawy. Jednocześnie boryka się z pewną bardzo wrogo nastawioną koleżanką. Czy podinspektor Mari Carmen Sikora zdoła mu zaszkodzić? Jaki ma z tym związek dziwna lampa z napisem? I czy w lesie czai się… ten martwy?


 Z tą serią jestem związana od dawna, więc móc patronować nowemu tomowi to naprawdę ogromne wyróżnienie i wielki sukces tego bloga. Tak więc ja na ten weekend zanurzam się z powrotem w mrocznych lasach okolic Brodnicy i zachęcam Was do tego samego - na razie poprzez Zlot fanów Lipowa, a już niedługo poprzez lekturę "Martwca", który gwarantuję Wam - jest świetnym kryminałem! Z resztą jak wszystkie z tej serii! Czytelnicy Puzyńskiej dobrze wiedzą o czym mówię, a tych, którzy jeszcze nie mieli okazji się z serią zapoznać, zachęcam by jak najszybciej to zmienić! 

Autor: Katarzyna Puzyńska
Tytuł: Martwiec
Cykl: Lipowo, tom 13
Data premiery: 13.07.2021
Wydawnictwo: Prószyński i S-ka
Liczba stron: 520
Gatunek: kryminał

Książka dostępna jest już w przedsprzedaży.


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz