sierpnia 23, 2021

Wygraj "Martwca" z autografem autorki! Konkurs patronacki (rozwiązany)

 

Od premiery "Martwca", 13. tomu kryminalnej serii "Lipowo" pióra Katarzyny Puzyńskiej mija już półtora miesiąca. Ja z serią związana jestem od początku, ale ten tom jest dla mnie szczególnie ważny, gdyż ukazał się pod patronatem mojego bloga, a i jest na tyle zamkniętą całością, że jest jednym z tych tomów, które bez problemu można czytać oddzielnie. Dlatego też dzisiaj przychodzę z konkursem dla wszystkich - i tych co znają serię, i tych co jeszcze nie mieli okazji zanurzyć się w lasach otaczających powieściowe Lipowo! Mam dla Was trzy egzemplarze tej książki z autografem autorki!
Jeśli nie jesteście pewni czy to lektura dla Was, zapraszam do zapoznania się z moją recenzją tego tytułu - klik!

Co trzeba zrobić, by wziąć udział w konkursie?

Katarzyna Puzyńska lubuje się w tytułach dziwnych i oryginalnych. Przeważnie jest to jedno słowo, które w jakiś sposób powiązane jest z fabułą, a którego raczej nie używa się na co dzień. Przykładem mogę być ostatnie tomy serii: "Martwiec", Pokrzyk' czy "Śreżoga". Jedne z nich mają jakieś powiązania z mitologią słowiańską, inne to po prostu dawno zapomniane, nieużywane już określenia. Waszym zadaniem jest wyszukanie, napisanie i wytłumaczenie równie dziwnego, niespotykanego słowa, które w przyszłości mogłoby stać się tytułem kolejnego tomu serii "Lipowo".Konkurs organizuję na moich wszystkich profilach, więc swoje zgłoszenia można zamieszczać tutaj w komentarzu pod postem lub pod konkursowymi postami na FB i IG - zgłosić można się tylko raz!

  1. Konkurs trwa od 23 do 27 sierpnia do 23:59, wyniki ogłoszę w tym poście, na FB i IG kolejnego dnia.
  2. Z nadesłanych odpowiedzi wybiorę trzy, które moim zdaniem będą najciekawsze.
  3. Wysyłka tylko na terenie Polski.
  4. Udzielając odpowiedzi na pytanie konkursowe uczestnik równocześnie oświadcza, że zapoznał się z regulaminem konkursu zamieszczonym na tej stronie  – klik!

Zachęcam też do polubienia profilu wydawnictwa na IG (klik!) i FB, autorki książki (IG klik! FB klik!) oraz moich własnych (IG klik! FB klik!), a także do dołączenia do obserwatorów mojego bloga. Będzie mi też bardzo miło jeśli na swoich profilach udostępnicie informację o tym konkursie (możecie po prostu podać dalej mój post o konkursie, który zamieściłam na obydwu profilach).


Serdecznie zachęcam do udziału i życzę wszystkich uczestnikom powodzenia!
28.08.aktualizacja - wyniki konkursu:
Stawiając takie pytanie zastanawiałam się czy będzie choć trochę zgłoszeń do tego konkursu... Okazuje się, że też lubujecie się w dziwnych słowach! Liczba zgłoszeń naprawdę przerosła moje oczekiwania! Niektóre były groźne, niektóre po prostu starodawne, a przy niektórych dostałam nawet propozycje fabuły 😉 Bardzo mnie to cieszy, mam nadzieję, że już pisząc te komentarze, bawiliście się dobrze! Jak zawsze jednak mimo wszystko trzeba wybrać zwycięzców, więc tym razem książka trafia do:

FB:
1) Agnieszka Czarnogórska
Proponuję Wondoły - ostatnio usłyszałam powiedzenie "wyrzucę do wondoła" - wydaje się, że to coś dziwnego i niestworzonego, a okazuje się, że takie dziury w ziemi, nierówności, wykopy - coś w tym stylu... 😉 Czy to nie idealna sceneria dla kolejnej intrygi kryminalnej?


2) Beata Mach-Świnionoga
SKOMOROCH - to słowiańskie określenie aktorów wędrownych i sztukmistrzów. Skomorochy podróżowali po wsiach i miasteczkach ze swoimi przedstawieniami marionetkowymi, pokazami żonglerki i występami satyrycznymi.

IG:
3) wredna.books
SWAĆBA, czyli zaślubiny. Tyle rodzin mieszka w Lipowie i okolicach, że z pewnością coś można byłoby wymyślić z tym związanego. Drugim określenia są ROZPLECINY, czyli symboliczną inscenizowana zabawa będąca pożegnaniem panieństwa.

Gratulacje! Czekam na Wasze adresy, a wszystkich pozostałych uczestników zapraszam do udziału w drugim konkursie, w którym możecie się zgłaszać jeszcze do końca dnia jutrzejszego!

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz