października 30, 2021

"Krwawe łzy" Wojciech Wójcik - zapowiedź patronacka

Rok powoli zbliża się ku końcowi, więc i pora na ostatni w tym roku patronat! 23 listopada na rynku swoją premierę będą miały "Krwawe łzy", kryminał Wojciecha Wójcika, drugi tom cyklu o bohaterach znanych z "Kursu na śmierć". 

Kiedy miłość staje się chorobą…
Mieszkańcy przygranicznych Długosielc w zrujnowanej stodole znajdują ciało mężczyzny z poderżniętym gardłem. Komisarz Paweł Łukasik rozpoznaje w nim ojca Wiktorii, swej byłej dziewczyny, która – z tajemniczych powodów – postanowiła od niego odejść. To duża sprawa jak na prowincjonalny posterunek, ale w końcu Łukasik to dawny as komendy głównej. A głównym
podejrzanym jest jego śmiertelny wróg.
Tymczasem Agnieszka Jamróz po ukończeniu kursu podstawowego w Akademii Szkolenia Policji otrzymuje pierwsze zadanie. Ma sprowadzić do Polski ciało komendanta placówki straży granicznej, zamordowanego w najdzikszym zakątku Bieszczadów. Sześć miesięcy wcześniej niemal w tym samym miejscu znaleziono zwłoki innego pogranicznika, tym razem z Ukrainy. Obaj zginęli w ten sam sposób. Zabójca, grasujący na wschodniej granicy, doskonale posługuje się nożem.
Stara, bezcenna ikona, którą szpecą ślady zaschniętej krwi, była niemym świadkiem okrutnej bieszczadzkiej historii, znaczonej gwałtami, przemocą i płaczem. Teraz, po latach, granica zapłonie raz jeszcze. Koszmary powrócą.
Bohaterowie znani z Kursu na śmierć ponownie w akcji.

Przyznam, że książka wydana będzie w idealnym dla niej czasie. Nie dosyć, że zgramy się z porą roku, w której toczy się akcja powieści, to listopad-grudzień to okres spowolnienia na rynku wydawniczym, a co za tym idzie, nie ma aż takiego natłoku premier. To dobrze, bo "Krwawe łzy" to niezła cegiełka - liczyć będą lekko ponad 700 stron! Na pewno więc w tym czasie będzie łatwiej znaleźć na nią czas. Jak to u Wójcika bywa, historia mocno wciąga, a miejsce akcji dodaje całości uroku. Nawet jeśli nie czytaliście "Kursu na śmierć", to i tak spokojnie połapiecie się w tej historii, to osobna zagadka kryminalna. Choć oczywiście zachęcam do przeczytania obydwu, w końcu tak fajni bohaterowie jak teraz już świeżo upieczona policjantka Agnieszka zdecydowanie na to zasługują! 


Autor: Wojciech Wójcik
Tytuł: Krwawe łzy
Cykl: Agnieszka Jamróz i Paweł Łukasik, tom 2
Data premiery: 23.11.2021
Wydawnictwo: Zysk i S-ka
Liczba stron: ok. 700
Gatunek: kryminał

Książka dostępna jest już w przedsprzedaży.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz