listopada 25, 2021

Wygraj "Czterdzieści dusz"! (rozwiązany)

 

Dokładnie tydzień temu na naszym rynku pojawiała się nowa książka Piotra Borlika pt. "Czterdzieści dusz". Jest to kryminał, który przypaść ma do gustu fanom "Boskiej proporcji" i który już na samym początku wzbudza sporo kontrowersji. Dlaczego? Dokładnie jeszcze nie wiem, ale nie mogę się doczekać, kiedy to sprawdzę! Jeśli i Wy jesteście tak samo ciekawi, a jeszcze nie zdążyliście zaopatrzyć się we własny egzemplarz, to mam dzisiaj dla Was niespodziankę - konkurs na 5 egzemplarzy!

Co trzeba zrobić, by wziąć udział w konkursie?

Fabuła powieści "Czterdzieści dusz" toczy się z męskim klasztorze w Kolnie, w którym mieszkają duchowni mający coś na sumieniu.   
Wymień tytuł innej powieści, w której zakon, mnich lub ksiądz odgrywa znaczącą rolę. Krótko uzasadnij dlaczego to właśnie o tej książce pomyślałeś jako pierwszej.
Książka nie musi być kryminałem, ale "Imię Róży" Eco jest oczywistym wyborem, więc ten tytuł w zabawie pomijamy 😊

Zgłoszenia możecie zamieszczać w dowolnej formie, im ciekawiej, bardziej oryginalnie i nieszablonowo - tym lepiej!


Konkurs organizuję na moich wszystkich profilach, więc swoje zgłoszenia można zamieszczać tutaj w komentarzu pod postem lub pod konkursowymi postami na FB i IG - zgłosić można się tylko raz!

  1. Konkurs trwa od 25 do 29 listopada do 23:59, wyniki ogłoszę w tym poście, na FB i IG kolejnego dnia.
  2. Z nadesłanych odpowiedzi wybiorę pięć, które moim zdaniem będą najciekawsze.
  3. Wysyłka tylko na terenie Polski.
  4. Udzielając odpowiedzi na pytanie konkursowe uczestnik równocześnie oświadcza, że zapoznał się z regulaminem konkursu zamieszczonym na tej stronie  – klik!

Zachęcam też do polubienia profilu autora książki (IG - klik!, FB - klik!), wydawnictwa na IG (klik!) i FB oraz moich własnych (IG klik! FB klik!), a także do dołączenia do obserwatorów mojego bloga. Będzie mi też bardzo miło jeśli na swoich profilach udostępnicie informację o tym konkursie (możecie po prostu podać dalej mój post o konkursie, który zamieściłam na obydwu profilach).


Serdecznie zachęcam do udziału i życzę wszystkich uczestnikom powodzenia!
30.11 aktualizacja - wyniki konkursu:
I znowu to zrobiliście! Mimo że zgłoszeń może nie było ogromnie dużo, to jednak każda na tyle ciekawa, że z chęcią nagrodziłabym wszystkie! Podsunęliście mi też wiele fajnych tytułów, które na pewno chciałabym sprawdzić. Okazuje się, że księża i zakony to całkiem popularny temat, tym bardziej jestem ciekawa czy Borlik zdołał wnieść do niego coś oryginalnego 😊
Nie przedłużając jednak, pora wybrać zwycięzców! Tym razem książka trafia do:


FB
1) Dominika Jastrzębska
Niedawno przeczytałam jedną z pierwszych powieści E.Philipsa Oppenheima pt. "Mnich z Krupy" wydaną w oryginale w 1894 roku. Jest to książką uważana za klasykę kryminału, zawiera wszystkie cechy gatunku i powiem szczerze byłam nią naprawdę pozytywnie zaskoczona. Niewyjaśnione zbrodnie, spiski i okryta tajemnicą tytułowa postać mnicha czynią tę powieść niezwykle ciekawą i klimatyczną a do tego znacznie wyróżniającą się od znanych nam obecnie kryminałów. Polecam.

2) Joanna Kuklinska
Wnyki Michała Śmielaka. Książka od której ciężko się oderwać. Wnyki to mała wioska w Karkonoszach. Społeczność niczym sekta ma swoje tajemnice, rytuały przekazywane z dziada pradziada. Wnyki to miejsce gdzie zostają przenoszeni księża którzy mają coś na sumieniu. To tutaj na "urlop" trafia młody ksiądz Piotr Dębicki i po tygodniu znika bez śladu. Jedyna atrakcja na miejscu to średniowieczny kościół. Legenda głosi, że jest to Kościół Chrystusa Mściwego, gdzie sam Zbawiciel schodzi z krzyża i wymierza sprawiedliwość. Mnie ta książka wręcz zahipnotyzowała. Oprócz tego zjawiska metafizyczne. Czyta się z zapartym tchem.

IG
3) @pociagzksiazka
Dlaczego na myśl o pozycji związanej z Kościołem pomyślałam o Trubunale dusz? Bo to świetny thriller i koniecznie musicie zapoznać się z twórczością autora 🖤
Fabuła ma się mniej więcej tak - Marcus i Clemente, agenci Trybunału Sumienia, tajnej organizacji kościelnej, która zajmuje się zbieraniem informacji pozyskanych w trakcie spowiedzi, próbują rozwiązać zagadkę zniknięcia studentki Lary. Książka jest zaskakująca i perfekcyjna dla fanów gatunku ❤️
4) @panna_czytanka
W ostatnim czasie z pewnością "Wnyki" i "Znachor", pamiętam bo to nowości na mojej półce 😍 ale moim pierwszym skojarzeniem byli "Stróże" Jakuba Ćwieka, gdzie śledztwo prowadzą...Aniołowie 😂 i choć nie jest to powiedziane wprost, struktura zastępów wygląda jak struktura zakonna ;)

5) @maluma.dirtyprettyboy
"Wnyki" Michała Śmielaka, tytułowe Wnyki to urocza wioska w Karkonoszach, do której przenoszeni są duchowni, którzy nadszarpnęli zaufanie swoich zwierzchników i parafian. Czas płynie tam jakby wolniej, gościnność mieszkańców uspokaja, średniowieczny kościółek zachęca do zadumy, nawet jeśli miejscowe legendy mówią o Kościele Chrystusa Mściwego, gdzie podobno sam Zbawiciel schodzi z krzyża, aby brutalnie wymierzać sprawiedliwość… 😮⛪✝️
Młody kapłan, ks. Piotr Dębicki, przyjeżdża tutaj na urlop i w tydzień później znika bez śladu. Nieoficjalnego śledztwa podejmuje się Kosma Ejcherst, poproszony o to przez swojego wuja, wpływowego biskupa. W ten sposób trafia do Wnyków – i orientuje się, że wpadł w sidła zastawione przez myśliwego. Kosma rozpoczyna nierówną walkę o prawdę w świecie kłamstw, niedomówień i prywatnych wizji porządku świata, w którym nikomu nie można ufać.
Urzekł mnie przedstawiony w książce świat zdegenerowanych księży, wioski spowitej zmową milczenia, Kosmy- ex księdza - policjanta pokłóconego z Bogiem. I zagadka, czy Chrystus we Wnykach rzeczywiście schodzi z krzyża karać grzeszników?

Gratulacje! Czekam na Wasze adresy.
Wszystkim uczestnikom serdecznie dziękuję za zgłoszenia i jak zawsze zachęcam do obserwacji moich profili - już za chwilę będzie kolejna ciekawa książka do wygrania!

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz