lutego 15, 2022

"Pakt" Anna Potyra - zapowiedź patronacka

Już 1 marca (czyli dokładnie za dwa tygodnie!) (edit: zmiana na 8.03) na naszym rynku ukaże się książka, na którą wielu z nas czekało z ogromną niecierpliwością! Trzecia część kryminałów Anny Potyry o komisarzu Adamie Lorenzie, która nosi tytuł "Pakt". Dla mnie jest to cykl szczególny, gdyż jego pierwszy tom to był nie tylko kryminalny debiut autorki, ale i mój debiut w roli patronatu medialnego! Dlatego też tym większa jest moja przyjemność, kiedy mogę ogłosić, że kolejny (już trzeci!) tom ukaże się również pod patronatem Kryminału na talerzu. 

Nie ma zbrodni bardziej doskonałej niż taka, która nigdy nie została odkryta.
Komisarz Adam Lorenz przyjeżdża w odwiedziny do swojego starego przyjaciela, który dorobiwszy się fortuny, wrócił w rodzinne strony i kupił zrujnowany poniemiecki pałac. Dwadzieścia lat temu odnaleziono tu zwłoki młodej dziewczyny, która popełniła samobójstwo, ale teraz nie ma nawet śladu po dawnej tragedii. Pałac przywrócono do stanu świetności, do odnowionych stajni po osiemdziesięciu latach wróciły konie. Majątek tętni życiem.
Jednak pod taflą doskonałości kryją się straszne tajemnice.
W dniu przyjazdu Lorenza znika bez śladu pracownica majątku, młoda Ukrainka. Okoliczności zaginięcia nie napawają optymizmem, wiele wskazuje na to, że dziewczyna padła ofiarą przestępstwa. Po kilku dniach potwierdza się najczarniejszy scenariusz.
Na miejsce zostaje wezwana prokurator Maria Szafrańska, żeby wyjaśnić sprawę zabójstwa Ukrainki. Dzięki pomocy Lorenza zaczyna rozumieć, że ta zbrodnia to zaledwie wierzchołek góry lodowej. Razem próbują rozwiązać zagadkę śmierci dziewczyny.
Nie przypuszczają nawet, z czym przyjdzie im się zmierzyć.
Korzenie zła sięgają bardzo głęboko.

 "Pakt" to kryminał, który nieco różni się od dwóch poprzednich części - tym razem wyjeżdżamy z zaludnionej Warszawy do małej wioski Rokitki, a morderstwo popełnione zostaje na ziemiach wieloletniego przyjaciela Lorenza, więc i perspektywę przy tej sprawie nasz komisarz ma nieco inną niż zawsze. Jednak nie byłoby Lorenzem, gdyby sam nie zaczął węszyć za rozwiązaniem zagadki 😉 Akcja toczy się niespieszne, a intryga kryminalna oczywiście jest zaskakująca! Nic więcej w tym momencie Wam nie zdradzę 😉 No, może jeszcze tylko przypomnę, że każdy tom serii można czytać bez znajomości poprzednich, jako osobną całość.


Autor: Anna Potyra
Tytuł: Pakt
Cykl: komisarz Adam Lorenz, tom 3
Data premiery: 08.03.2022
Wydawnictwo: Zysk i S-ka
Liczba stron: 368
Gatunek: kryminał

Książka dostępna jest już w przedsprzedaży.


Podoba Ci się to, co robię?
Wesprzyj mnie na patronite.pl/kryminalnatalerzu i dołącz do grona moich Patronów!

1 komentarz:

  1. MGM Resorts: Is It a Blunt to Rebrand Las Vegas
    MGM Resorts is putting the brakes on rebranding this casino 강원도 출장안마 property to rebrand 제주 출장샵 itself to one of the state's most desirable 충청북도 출장샵 destinations, 동두천 출장안마 Caesars 여수 출장마사지

    OdpowiedzUsuń