lutego 16, 2022

"Taka tragedia w Tałtach" Marta Matyszczak - zapowiedź patronacka

 Myślę, że Burburce spodobałaby się taka zapowiedź: drugi tydzień marca będzie należał do kobiet! 😉 A teraz tak, by wszyscy zrozumieli: 9 marca, dzień po Dniu Kobiet, będziemy świętować premierę drugiego tomu serii Kryminałów z pazurem, w których kotka Burbur jest jedną z dwóch kobiecych postaci pierwszoplanowych. Tom ten nosi tytuł "Taka tragedia w Tałtach", a Kryminał na talerzu ma tę przyjemność objąć ją swoim patronatem medialnym! Dodatkowo na tyle okładki znajdziecie moją rekomendację!

W Tałtach, małej mazurskiej wiosce, w willi znanego piosenkarza pięciu starych przyjaciół świętuje Nowy Rok. Niestety, jeden z nich nie doczeka pokazu fajerwerków...
Dwa miesiące później u brzegu jeziora operator koparki natrafia na ciało mężczyzny. Sprawą zajmuje się komisarz Paweł Ginter. Czy przyczyn zabójstwa należy szukać w pamiętnej imprezie sylwestrowej? Okazuje się, że nie tylko koledzy nieboszczyka mieli motyw, by się go pozbyć. Podejrzanych jest więcej.
Tymczasem Rozalia Ginter, odnosząca sukcesy zawodowe weterynarka, a prywatnie żona komendanta, ma twardy orzech do zgryzienia. Ktoś poznał jej największą tajemnicę. Jeśli sekret wyjdzie na jaw, Rozalia trafi do więzienia.
Wszystkiemu przygląda się z boku kotka Burbur. I zapisuje pełne ironii spostrzeżenia w swoim nowym pamiętniku.

Wydarzenia tego tomu toczą się zimą i wczesnym przedwiośniem, czyli dokładnie w czasie, kiedy książka będzie świętować swoją premierę. Mimo że w tym czasie ruch turystyczny na Mazurach jest niewielki, to wcale nie znaczy, że mało się tam dzieje! W tym tomie dostajemy kilka ważnych wątków dotyczących wydarzeń aktualnych powiązanych z rodziną Ginterów i przebojową kotką Burbur, aktualne śledztwo policyjne (a nawet dwa!) i historię sprzed lat. Jak zawsze u Matyszczak, historia opowiedziana jest lekkim stylem, a, wstawki z pamiętnika Burbura nadają książce tytułowego pazura. Ja spędziłam z książką kilka przyjemnych godzin i myślę, że ci, którzy podzielają moją miłość do kryminałów cozy crime, nie powinni przejść obok tego tytułu (i serii!) obojętnie!

Autor: Marta Matyszczak
Tytuł: Taka tragedia w Tałtach
Cykl: Kryminał z pazurem, tom 2
Data premiery: 09.03.2022
Wydawnictwo: Dolnośląskie
Liczba stron: 304
Gatunek: kryminał

Książka dostępna jest już w przedsprzedaży.


Podoba Ci się to, co robię?
Wesprzyj mnie na patronite.pl/kryminalnatalerzu i dołącz do grona moich Patronów!

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz