lutego 19, 2022

Wygraj przedpremierowo "Psa ogrodnika"! (rozwiązany)

 

Takiego konkursu tutaj jeszcze nie było! "Pies ogrodnika" to komedia kryminalna Katarzyny Gacek, która swoją premierę zapowiedzianą ma na 9 marca, a ja przychodzę do Was z możliwością zdobycia jej egzemplarza przedpremierowego! Książki zostaną wysłane do zwycięzców od razu po zakończeniu konkursu, a więc gracie o możliwość przeczytania jej jeszcze przed oficjalną premierą! Zwycięzców konkursu będzie trzech!

Karolina Gacek na swoim koncie na już trochę powieści zarówno tych dla dorosłych, jak i dla młodszego czytelnika. Jej nazwisko możecie też kojarzyć z filmu "W jak morderstwo", który dostępny jest na Netflix, który powstał na podstawie książki autorki o tym samym tytule. Książka "Pies ogrodnika" to pierwszy tom cyklu "Agencja Detektywistyczna Czajka" i pierwsza książka autorki skierowana do dorosłego czytelnika wydana pod skrzydłami Wydawnictwa Znak. 

Opis "Psa ogrodnika":
Co zrobić, kiedy mąż cię zdradza? Możesz spróbować go przechytrzyć, a potem… założyć kobiecą agencję detektywistyczną!
Gaja jest zmuszona, by zmienić swoje pozornie poukładane życie. Wspiera ją przebojowa rudowłosa modelka Klara i najlepsza przyjaciółka – urzędniczka Matylda. Pech (albo szczęście?) sprawia, że właśnie wtedy w Milanówku zostaje popełnione morderstwo. Ofiarą jest uczennica liceum, a agencja Czajka dostaje pierwsze zlecenie: ma udowodnić niewinność jedynego podejrzanego – przystojnego nauczyciela matematyki, którego właśnie aresztowano.
By rozwikłać tajemnicę morderstwa, Gaja wchodzi w konflikt z miejscową policją i będzie musiała stawić czoło uczuciom, o których dawno zapomniała.


Co trzeba zrobić, by wziąć udział w konkursie?

Zdrada - to jeden z najpopularniejszych motywów jakie spotykamy w powieściach kryminalnych. Tutaj jednak nie jest motorem do faktycznej zbrodni, a do podjęcia decyzji zmieniającej codzienność bohaterki.  
Podaj tytuł innej powieści (może to być kryminał, ale nie musi), w której motyw zdrady jest punktem wyjściowym do życiowych zmian bohatera i krótko wybór lektury uzasadnij.

Zgłoszenia możecie zamieszczać w dowolnej formie, im ciekawiej, bardziej oryginalnie i nieszablonowo - tym lepiej!


Konkurs organizuję na moich wszystkich profilach, więc swoje zgłoszenia można zamieszczać tutaj w komentarzu pod postem lub pod konkursowymi postami na FB i IG - zgłosić można się tylko raz!

  1. Konkurs trwa od 19 do 23 lutego do 23:59, wyniki ogłoszę w tym poście, na FB i IG kolejnego dnia.
  2. Z nadesłanych odpowiedzi wybiorę trzy, które moim zdaniem będą najciekawsze.
  3. Wysyłka tylko na terenie Polski.
  4. Udzielając odpowiedzi na pytanie konkursowe uczestnik równocześnie oświadcza, że zapoznał się z regulaminem konkursu zamieszczonym na tej stronie  – klik!

Zachęcam też do polubienia profilu autorki książki (IG - klik!, FB - klik!), wydawnictwa na IG (klik!) i FB oraz moich własnych (IG klik! FB klik!), a także do dołączenia do obserwatorów mojego bloga. Będzie mi też bardzo miło jeśli na swoich profilach udostępnicie informację o tym konkursie (możecie po prostu podać dalej mój post o konkursie, który zamieściłam na obydwu profilach).


Serdecznie zachęcam do udziału i życzę wszystkich uczestnikom powodzenia!Podoba Ci się to, co robię?
Wesprzyj mnie na patronite.pl/kryminalnatalerzu i dołącz do grona moich Patronów!

25.02 aktualizacja - wyniki konkursu:
Wczorajszy najazd na Ukrainę mocno wpłynął na każdego z nas. Wieści docierające do nas zza granicy są przerażające i na pewno każdy z nas robi, co może, by jakoś pomóc naszym sąsiadom. Jednak i my musimy zadbać o swoje zdrowie psychiczne w tych trudnych czasach, a co lepiej odciąga uwagę niż książka naładowana pozytywnymi emocjami? Dlatego z przyjemnością (i z lekkim poślizgiem 😉) wyłaniam trzech zwycięzców tego konkursu!

IG:
1) @nancychod1955
Wow! 😮Takich okazji się nie przepuszcza! 😁
Wybieram nie-kryminał, czyli #naśniadanietortszpinakowy - @Kamila Mitek
Opowieść o Joannie, która po zdradzie męża, zrozpaczona i oszołomiona, początkowo nie umie się w nowej sytuacji odnaleźć. Do czasu 😀
Zaczęłam ją czytać po trafieniu na opinię, że książka jest przesłodzona i mało realna, bo życie to nie sielanka i nie wystarczy pomyśleć, by nastąpiła zmiana na lepsze …
A że ja bardzo lubię jeśli dzieją się dobre rzeczy i następuje happy end, to i przeczytałam. I jestem zadowolona, podobało mi się, bo właśnie było całkiem realnie, a co do happy endu – nastąpił, ale nie na skutek działania siły wyższej, tylko został osiągnięty przez samą Joannę, jest efektem jej własnych przemyśleń, decyzji i cennej pomocy kilku bliskich jej osób.
I jest trochę ważnych życiowych prawd, jak najbardziej zgodnych z moimi przekonaniami i życiowym doświadczeniem – że dzieciom trzeba mówić prawdę, że oceniając po pozorach można się nieźle pomylić i sporo stracić, że szczęśliwe przypadki (jednak!) się zdarzają, że niezmiernie ważnym jest by być sobą, a nie żyć pod dyktando innych, nawet najżyczliwszych nam osób.
To jedna z tych książek „dzięki którym części z Was świat przez chwilę wydaje się lepszy”.

2) @noodla_books
O muszę😮🔥🙌

#wjakmorderstwo no w życiu mnie tak bohaterka nie irytowała 😂
Ileż ona czasu potrzebowała do zmian!
Ileż ona mi nerwów napsuła 😂
Ale to była przyjemność! Obserwować jej zmianę, gdzie Magda z kury domowej zmieniała się w koguta🤭😈♥️😛

FB:
3) Anna Żochowska
Według mnie najzabawniej temat zdrady i zmiany potraktowała Katarzyna Grochola w "Nigdy w życiu" 😍 Uwielbiam tę książkę od wielu lat za to, że pokazała wielu kobietom, że mogą być silne i szczęśliwe bez faceta ❤️ Bardzo jestem ciekawa jak opisała ten temat Katarzyna Gacek - na pewno też będzie zabawnie i do tego kryminalnie 😍

Gratulacje! Czekam na Wasze dane adresowe do niedzielnego wieczoru.
Wszystkim uczestnikom serdecznie dziękuję za zgłoszenia i zapraszam do uważnego śledzenia moich profili - już niedługo zaczniemy intensywny okres konkursowy!


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz