lipca 18, 2022

"Bullet train. Zabójczy pociąg" Kotaro Isaka - zapowiedź patronacka

Obiecałam dużo fajnych ciekawych czytelniczych propozycji na lato, dzisiaj pora przedstawić Wam kolejną z nich, czwarty i ostatni mój lipcowy patronat! Już w przyszły wtorek 26 lipca na naszym rynku ukaże się japoński thriller "Bullet train. Zabójczy pociąg" pióra Kotaro Isaka. Jest to mocno pokręcona komedia kryminalna, która już została zekranizowana - w sierpniu film w reżyserii Davida Leitcha będzie miał swoją premierę. W roli głównej Brad Pitt!

Mroczny thriller jednego z najpopularniejszych obecnie japońskich autorów, w którym sieć krzyżujących się spisków trzyma w napięciu do ostatniej stacji. Akcja toczy się równie szybko, jak szybko jedzie japoński pociąg Shinkansen, do którego wsiadło dziewięciu zawodowych morderców i jeden amator. Profesjonaliści zyskują twarze zwykłych, z pozoru niewyróżniających się ludzi, a amator, który jest jeszcze uczniem gimnazjum, planuje intrygę z piekła rodem… Profesjonalni zabójcy wsiadają do tego samego pociągu, nie wiedząc o sobie nawzajem, ale czy to przypadek? I kto dojedzie do celu żywy? Czy Nanao, nazywany również Biedronką, największy pechowiec w branży, pracujący z tajemniczą Marią? Czy straszny, lecz równocześnie komiczny duet Mandarynka i Cytryna, którzy są najlepsi na rynku? Oprócz nich do poszukiwań walizki pełnej pieniędzy dołącza Książę, bezwzględny, wyrafinowany młodociany despota i Kimura, który znalazł się w pociągu, żeby pomścić synka. Ale to dopiero czwórka, nie licząc Księcia, poza nimi na pokładzie pociągu ukrywa się jeszcze pięciu innych morderców, a na ostatniej stacji czeka okrutny szef mafii...
"Bullet train. Zabójczy pociąg" to była chyba moja pierwsza styczność z japońską literaturą, ale przyznać, że wpisała się w moje wyobrażenia doskonale! Mamy tu dużo pokręconej akcji, sporo zabawnych scen, a i nie zabraknie kilka momentów do refleksji nad istotą człowieczeństwa i ludzkimi zachowaniami. To była naprawdę ciekawa przygoda i mam nadzieję, że sami też się na nią skusicie! Więcej o niej opowiem Wam już wkrótce, ale już teraz gorąco Wam ją polecam! 

Autor: Kotaro Isaka
Tytuł: Bullet train. Zabójczy pociąg
Tłumaczenie: Anna Horikoshi
Data premiery: 26.07.2022
Wydawnictwo: Zysk i S-ka
Liczba stron: 450
Gatunek: komedia kryminalna

Książka dostępna jest już w przedsprzedaży.


Podoba Ci się to, co robię?
Wesprzyj mnie na patronite.pl/kryminalnatalerzu i dołącz do grona moich Patronów!

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz