sierpnia 09, 2022

"Dzień popiołów" Jean-Christophe Grangé - zapowiedź patronacka

 

W Międzynarodowym Dniu Miłośników Książek z przyjemnością mogę ogłosić kolejną ciekawą propozycję czytelniczą! Za niecały miesiąc, dokładnie 7 września na naszym rynku ukaże się nowa książka francuskiego popularnego autora Jeana-Christophe'a Grangé pt. "Dzień popiołów". Kryminał na talerzu objął ją swoim patronatem medialnym!

Komendant Pierre Niémans i porucznik Ivana Bogdanović z Centralnego Biura do Walki ze Zbrodniami zostali wysłani do Alzacji, żeby poprowadzić śledztwo w sprawie śmieci przywódcy religijnego. Mężczyzna zginął przygnieciony sklepieniem starej kaplicy. Pełnił funkcję biskupa Diecezji we wspólnocie anabaptystów żyjących z rolnictwa i prestiżowej winnicy. Policjantka Ivana infiltruje społeczność, udając wolontariuszkę podczas żniw.
Jak szokujące okażą się wyniki śledztwa prowadzonego w tej oazie niewinności i spokoju?

 "Dzień popiołów" to rasowy, dynamiczny kryminał, w którym tło zdarzeń mocno fascynuje! Mamy przepiękne tereny francuskiej Alzacji, winnice i małe miasteczka. Ponadto historia skupia się na społeczności anabaptystów, których codzienne życie wygląda zdecydowanie inaczej niż te, które znamy. Oczywiście jak na kryminał przystało jest mroczna zagadka kryminalna, dobry duet śledczych i nawet przewija się przez to wszystko motyw sztuki... Brzmi ciekawie? Gwarantuję, że jest! Sama po stu stronach lektury dałam się historii wciągnąć tak mocno, że nie odłożyłam jej, póki nie skończyłam!

PS. Książka jest trzecim tomem cyklu kryminalnego, który spokojnie można czytać bez zachowania kolejności chronologicznej - sprawdziłam osobiście! Dwa pierwsze tomy dopiero przede mną 😊

Autor: Jean-Christophe Grangé
Tytuł: Dzień popiołów
Cykl: Pierre Niémans, tom 3
Tłumaczenie: Krystyna Szeżyńska-Maćkowiak
Data premiery: 07.09.2022
Wydawnictwo: Sonia Draga
Liczba stron: 328
Gatunek: kryminał

Książka dostępna jest już w przedsprzedaży.


Podoba Ci się to, co robię?
Wesprzyj mnie na patronite.pl/kryminalnatalerzu i dołącz do grona moich Patronów!

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz