sierpnia 08, 2022

"To jeszcze nie koniec" Michal Sýkora - zapowiedź patronacka

 Po lipcu obrodzonym w książki objęte patronatem Kryminału na talerzu, sierpień szykuje się nieco spokojniejszy. To oczywiście nie znaczy, że nie zaproponuję Wam żadnej interesującej książki, o nie! Już za chwilę, bo w przyszły czwartek 18 sierpnia na naszym rynku ukaże się druga książka Michala Sýkory pt. "To jeszcze nie koniec". Jest to kryminał z cyklu o podinspektor Marie Výrovej wydany pod szyldem Czeskie Krymi, a Kryminał na talerzu ma tę przyjemność objąć go swoim patronatem medialnym!

Upalne lato 1987 roku. Magda, Zuza i Hana spędzają wakacje w starej willi rodziny Třebovickich. Sielankę przerywa wyjątkowo drastyczne morderstwo. Funkcjonariusze nadzwyczaj szybko wskazują i aresztują sprawcę, zupełnie lekceważąc zeznania jednej z dziewczynek, która twierdzi, że na miejscu zbrodni widziała dziwną zieloną zjawę...
Dwadzieścia pięć lat później podinspektor Marie Výrová, zwana Wielką Sową, wraca do starej sprawy. Wkrótce przekona się, że w dawnym śledztwie roiło się od błędów i nadużyć. Nakłania więc świadków, aby minuta po minucie odtworzyli tamten tragiczny dzień. Co Třeboviccy ukrywali przez lata i czy zabił któryś z nich?
To jeszcze nie koniec jest połączeniem pasjonującej powieści kryminalnej, historii o upadku wpływowej rodziny oraz mrocznej ballady romantycznej. A Michal Sýkora, w kolejnym po Człowieku pana ministra tomie serii o śledczych z Ołomuńca, potwierdza swój talent, czerpiąc z najlepszych tradycji gatunku.


"To jeszcze nie koniec" jest drugim tomem cyklu, jednak jest tak zaskakująco inny od pierwszego, że bez obaw możemy go traktować jako osobną książkę. Tajemnicza, mrożąca krew w żyłach zbrodnia sprzed lat i Marie, która po 25 latach za namową przełożonego i pewnego pisarza daje się skusić, bo po cichu w sprawie pogrzebać... Od początku przekonana jest, że śledztwo rozwiązane zostało za szybko. Czy ma rację? Michal Sýkora zapewnia swoim czytelnikom naprawdę zajmujący kryminał w dobrym, starym stylu. Mnie ciężko było się od niego oderwać, serdecznie polecam!

Autor: Michal Sýkora
Tytuł: To jeszcze nie koniec
Cykl: podinspektor Marie Výrová, tom 2
Seria: Czeskie Krymi
Tłumaczenie: Krzysztof Wołosiuk
Data premiery: 18.08.2022
Wydawnictwo: Afera
Liczba stron: 312
Gatunek: kryminał

Książka dostępna jest już w przedsprzedaży.Podoba Ci się to, co robię?
Wesprzyj mnie na patronite.pl/kryminalnatalerzu i dołącz do grona moich Patronów!

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz