października 29, 2022

"Bezimienna" Lisa Regan - zapowiedź patronacka

Powoli zbliżamy się już do końca roku 2022, ale Kryminał na talerzu tempa nie zwalnia! Listopad szykuje się równie intensywny jak październik, pora więc zapowiedzieć kilka ciekawych tytułów, które w nadchodzącym miesiącu zagoszczą na naszych księgarskich półkach. Na pierwszy ogień bierzemy "Bezimienną" Lisy Regan, kryminał, który mój blog objął swoim patronatem medialnym! Premiera już 9 listopada!

Josie Quinn zostaje wezwana do domu na obrzeżach miasteczka Denton. Jest wstrząśnięta tym, co tam zastaje: zraniona przez nieznanego napastnika samotna matka walczy o życie, a jej nowo narodzone dziecko zniknęło. Z miejsca zdarzenia próbuje uciec tajemnicza dziewczyna, która nie ma pojęcia, kim jest, co tu robi i dlaczego jest przerażona… Josie nie wie, czy traktować ją jak świadka, podejrzaną czy kolejną ofiarę.
W trakcie dochodzenia Quinn natrafia na list dotyczący pomyłki w klinice leczenia niepłodności, który łączy bezimienną dziewczynę i zaginione dziecko z falą zabójstw w całym hrabstwie. Detektywka staje przed tragicznym dylematem: czy wolno ryzykować życiem jednego niewinnego dziecka, by uratować wiele innych? Jedno jest pewne – musi powstrzymać zabójcę, zanim dojdzie do kolejnych morderstw.


"Bezimienna" to drugi tom serii kryminalnej o detektywce Josie Quinn, ale gwarantuję, że można go czytać bez znajomości "Znikających dziewczyn" - sama sprawdziłam! Lektura tomu pierwszego jeszcze przede mną, ale zamierzam się z nim zapoznać jeszcze przed oficjalną premierą "Bezimiennej", do czego oczywiście i Was zachęcam. A co niesie ta seria? To kryminał, który trochę skojarzył mi się z Cobenem - dużo się dzieje, w amerykańskim stylu, jednak u Regan jest to mocniej wyważone - mimo szybkiej akcji, nie są pomijane szczegóły i detale, a i prawdopodobieństwo zdarzeń jest w pełni realne. Myślę, że jest to dobry wybór na jesienne, długie wieczory! Polecam.

Autor: Lisa Regan
Tytuł: Bezimienna
Cykl: detektywka Josie Quinn, tom 2
Tłumaczenie: Maria Jaszczurowska
Data premiery: 09.11.2022
Wydawnictwo: Dolnośląskie
Liczba stron: 304
Gatunek: kryminał

Książka dostępna jest już w przedsprzedaży. 

Podoba Ci się to, co robię?
Wesprzyj mnie na patronite.pl/kryminalnatalerzu i dołącz do grona moich Patronów!

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz