października 31, 2022

"Dobra rodzina" Katarzyna Troszczyńska - zapowiedź patronacka

 

Chyba wszyscy się zgodzimy, że książka z taką okładką nie mogłaby na rynku ukazać się bez patronatu Kryminału na talerzu, prawda? 😊 Jednak żarty na bok, bo fabuła tej kryminalnej historii wydarzyła się naprawdę... To zbeletryzowany opis zbrodni prawdziwej, do której doszło kilkanaście lat temu w małym polskim miasteczku. Książka Katarzyny Troszczyńskiej pt. "Dobra rodzina" ukaże się na rynku na początku listopada, a logo Kryminału na talerzu znajdziecie na tylnej stronie okładki.

Opowieść inspirowana prawdziwą historią. 
W 2006 roku w niedużej miejscowości ginie dziewczyna. Trzy dni później, w lesie, zostają odnalezione jej nagie zwłoki. Przyjaciele, lokalna społeczność, a przede wszystkim rodzina są wstrząśnięci. Tym bardziej że podejrzenie szybko pada na młodszą siostrę zamordowanej, Berenikę, i jej chłopaka. Rodzice nie wierzą w winę swojego dziecka, zrobią wszystko, żeby córka nie trafiła do więzienia. Czy Berenika jest niewinną ofiarą, bezwzględną morderczynią, a może działała pod wpływem silnych emocji? Kto inny może być winny śmierci jej siostry?
Katarzyna Troszczyńska sięgnęła do akt sądowych, aby odtworzyć historię rodzinnego dramatu. Szczęścia, które skończyło się niespodziewanie. Walki o uniewinnienie i nadziei, że nawet po tak strasznych wydarzeniach rodzina wciąż może być całością.

Katarzyna Troszczyńska to polska dziennikarka interesująca się zagadnieniami psychologicznymi, która aktualnie aktualnie związana jest z portalem Ohme.pl. Do tej pory wraz z Karoliną Głogowską wydała trzy powieści beletrystyczne, a w tym roku ukazała się również w formie książkowej jej rozmowa z Sylwią Sitkowską pt. "Kobiety, które starają się za bardzo". 
"Dobra rodzina" to jej solowy debiut, który dla fanów true crime i zagadnień psychologicznych związanych ze zbrodnią na pewno będzie lekturą wartą uwagi. Mnie książka wprowadziła w dziwny nastrój na długo... Bo czy może być coś bardziej przerażającego niż świadomość, że ta zbrodnia, o której właśnie czytamy, wydarzyła się naprawdę? Troszczyńska z reporterską dokładnością przygląda się z pozoru naprawdę dobrej, polskiej rodzinie, która... no cóż, pod płaszczykiem normalności skrywa niejedną tajemnicę. Polecam!


Autor: Katarzyna Troszczyńska
Tytuł: Dobra rodzina
Data premiery: listopad 2022
Wydawnictwo: Mięta
Liczba stron: 336
Gatunek: thriller psychologiczny / true crime

Książka już wkrótce dostępna będzie w przedsprzedaży na stronie wydawnictwa - klik!Podoba Ci się to, co robię?
Wesprzyj mnie na patronite.pl/kryminalnatalerzu i dołącz do grona moich Patronów!

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz