listopada 21, 2022

Wygraj "Dobrą rodzinę"! Konkurs patronacki (rozwiązany)

"Dobra rodzina" Katarzyny Troszczyńskiej oficjalnie na naszym rynku dostępna jest już od ponad tygodnia, choć ci szczęśliwcy, którzy zwrócili na nią uwagę na Targach Książki w Krakowie i Katowicach mogli już się w nią zaopatrzyć wcześniej. Dzisiaj ja przychodzę do Was z możliwością zdobycia egzemplarza - mam aż cztery do rozdania
Jest to powieść z gatunku true crime - zbeletryzowana historia o zbrodni prawdziwej, która miała miejsce kilkanaście lat temu w pewnej małej polskiej miejscowości... Książka z tego względu nie jest łatwą lekturą, ale z pewnością warto się z nią zapoznać. Dlaczego? No właśnie....

Jeśli jeszcze nie słyszeliście o tym tytule, to zapraszam do zapoznania się z moją recenzją - klik!. Książka ukazała się pod patronatem Kryminału na talerzu!


Co trzeba zrobić, by wziąć udział w konkursie?

Odpowiedź na pytanie:
Jak myślisz, dlaczego warto sięgać po książki, które opowiadają o zbrodni prawdziwej?

Zgłoszenia możecie zamieszczać w dowolnej formie, ich ciekawiej – tym lepiej!

Konkurs organizuję na moich wszystkich profilach, więc swoje zgłoszenia można zamieszczać tutaj w komentarzu pod postem lub pod konkursowymi postami na FB i IG - zgłosić można się tylko raz!

  1. Konkurs trwa od 21 do 25 listopada do 23:59, wyniki ogłoszę w tym poście, na FB i IG kolejnego dnia.
  2. Z nadesłanych odpowiedzi wybiorę cztery, które moim zdaniem będą najciekawsze. Przy ich wyborze pod uwagę będę brała również aktywność uczestników na profilach Kryminału na talerzu.
  3. Wysyłka tylko na terenie Polski.
  4. Udzielając odpowiedzi na pytanie konkursowe uczestnik równocześnie oświadcza, że zapoznał się z regulaminem konkursu zamieszczonym na tej stronie  – klik!

Zachęcam też do polubienia profilu autorki książki (IG -klik!, FB - klik!) wydawnictwa na IG (klik!) i FB oraz moich własnych (IG klik! FB klik!), a także do dołączenia do obserwatorów mojego bloga. Będzie mi też bardzo miło jeśli na swoich profilach udostępnicie informację o tym konkursie (możecie po prostu podać dalej mój post o konkursie, który zamieściłam na obydwu profilach).


Serdecznie zachęcam do udziału i życzę wszystkich uczestnikom powodzenia!Podoba Ci się to, co robię?
Wesprzyj mnie na patronite.pl/kryminalnatalerzu i dołącz do grona moich Patronów!

27.11 aktualizacja - wyniki konkursu:
Cieszy mnie Wasze zainteresowanie tym tytułem - przyszło sporo zgłoszeń, a wszystkie dobrze przemyślane. Wybór zwycięzców był trudny, tak samo jak temat książki i czytając Wasze wszystkie odpowiedzi pod rząd sama poczułam się trochę nieswojo. Mimo to starałam się wybrać odpowiedzi tych, którzy wydaje się, że wyciągnąć z książki najwięcej, a i jak zawsze, nagrodzić tych, którzy na moich profilach pojawiają się nie tylko na konkursy 😊 Po długich przemyśleniach zdecydowałam więc, że książka leci do:

IG:
1) @zaczytanaangie
Książki o prawdziwych zbrodniach są wyjątkowe, zwłaszcza te zbeletryzowane, bo w nich jest więcej miejsca na emocje niż w reportażach. Nawet jeżeli niektóre fakty są naciągnięte na potrzeby fabuły, to i tak uważam, że takie utrwalanie trudnych historii jest ważne, bo dają czytelnikom do myślenia. Przede wszystkim mogą być ostrzeżeniem, wyczulić na określone zachowania, uświadomić jakich błędów można uniknąć... poza tym z mojego doświadczenia wynika, że są też szczególnie poruszające.

2) @ksiazka.w.pigulce
Wybierz mnie, wybierz mnie 🖐️Ostatnio na targach rozważałam zakup tej książki, ale na razie się wstrzymałam. Może to znak 😁 Dlaczego tego typu książki, bo często to właśnie życie pisze najlepsze scenariusze i zamiast fikcji warto pogrzebać wokół siebie.

FB:
3) Elżbieta Skrzypczak
Książki z gatunku "true crime" cenię za ich realizm i możliwość skonfrontowania treści z sensacyjnymi wzmiankami w prasie i newsach telewizyjnych. Lubię fabularyzowane historie oparte na prawdziwych wydarzeniach oraz reportaże, w których autorzy z chirurgiczną dokładnością i niebywałą wnikliwością starają się odtworzyć popełnione zbrodnie, w plastyczny sposób przedstawiają miejsca ich popełnienia, próbują wniknąć w umysł psychopatów aby poznać pobudki i motywy, które nimi kierowały oraz przedstawić ich portret psychologiczny. Niezbadane są meandry ludzkiego umysłu a takie publikacje, oprócz niezaprzeczalnych faktów, które wywołują cały wachlarz emocji, przybliżają nas do znalezienia odpowiedzi na pytania: czy istnieje gen zła, jakie czynniki wyzwalają impuls do popełnienia zbrodni, jakie traumy i zdarzenia z przeszłości popychają człowieka by drugiemu zgotować piekło na ziemi, jak rozpoznać symptomy osobowości psycho- lub socjopatycznej by ustrzec się przed atakiem i zostaniem potencjalną ofiarą?

4) Jeanette Good
Prawda jest najbardziej przerażająca bo obnarza prawdziwe często zakłamane i fałszywe oblicze ludzi. Książki opisujące prawdziwe zbrodnie są przerażające a zarazem najwięcej mówią nam o człowieku. A i czytelnik ma możliwość hipotetycznie odpowiedzieć sobie na wiele pytań: co ja zrobiłbym w takiej sytuacji czy posunelabym się np tak daleko.

Gratulacje! Czekam na Wasze adresy do czwartkowego przedpołudnia!
Wszystkim uczestnikom dziękuję za zgłoszenia i jak zawsze, zapraszam do aktywności na moich profilach. Mogę też zdradzić, że to jeszcze nie koniec konkursów na ten rok 😉

Książkę "Dobra rodzina" znajdziecie we wszystkich trzech formach na Legimi, link do nich, jak i do porównywarki cenowej znajdziecie pod moją recenzją.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz