listopada 12, 2022

Wygraj "Śmierć drugą"! (rozwiązany)

Czy cykle kryminalne trzeba czytać w kolejności chronologicznej wydawania tomów? Na pewno spora część czytelników właśnie tak lubi, ale jestem pewna, że przyznacie mi rację, że czasami to właśnie jakiś dalszy tom zachęca nas, by nadrobić wcześniejsze. Ja tak miałam ze "Śmiercią drugą" Dębskich, czwartym tomem serii o Tomaszu Winklerze i jego uroczej, przebojowej babci Romie. Aktualnie jestem w trakcie nadrabiania tomów poprzednich, ale to właśnie ten tytuł przekonał mnie, że warto. To kryminał z wyższej półki - nie tylko zawiera dobrze rozpisaną intrygę kryminalną i pełnokrwiste postacie, ale i dbałość o poprawność językową oraz zabawę słowem. Fani kryminałów i języka polskiego na pewno go docenią! Cały czas też uważam, że o tych książkach słuchać za mało, że powinny zdobyć dużo szersze niż teraz grono odbiorców. Dlatego dzisiaj chciałam Was po raz kolejny zachęcić do sięgnięcia po cały cykl, a tym razem zrobię to organizując konkurs na 4 egzemplarze "Śmierci drugiej"! 

Jeśli ominęła Was moja recenzja tego tytułu, to znajdziecie ją tu - klik!

Co trzeba zrobić, by wziąć udział w konkursie?

Nie ukrywam, że mimo iż "Śmierć druga" to gatunkowo pełnokrwisty kryminał, to jednak dialogi, szczególnie te pomiędzy Winklerem a babcią Romą, jak i jego partnerem w opisanej sprawie, mocno nasączone są humorem. Dlatego napisz:
jak uważasz, po co w poważnym kryminale elementy nie całkiem poważne?

Zgłoszenia możecie zamieszczać w dowolnej formie, im ciekawiej, bardziej oryginalnie i nieszablonowo - tym lepiej!


Konkurs organizuję na moich wszystkich profilach, więc swoje zgłoszenia można zamieszczać tutaj w komentarzu pod postem lub pod konkursowymi postami na FB i IG - zgłosić można się tylko raz!

  1. Konkurs trwa od 12 do 16 listopada do 23:59, wyniki ogłoszę w tym poście, na FB i IG 17 listopada.
  2. Z nadesłanych odpowiedzi wybiorę cztery, które moim zdaniem będą najciekawsze. Przy ich wyborze pod uwagę będę brała również aktywność uczestników na profilach Kryminału na talerzu.
  3. Wysyłka tylko na terenie Polski.
  4. Udzielając odpowiedzi na pytanie konkursowe uczestnik równocześnie oświadcza, że zapoznał się z regulaminem konkursu zamieszczonym na tej stronie  – klik!

Zachęcam też do polubienia profilu autorów cyklu, (IG klik!FB klik!), wydawnictwa na IG (klik!) i FB oraz moich własnych (IG klik! FB klik!), a także do dołączenia do obserwatorów mojego bloga. Będzie mi też bardzo miło jeśli na swoich profilach udostępnicie informację o tym konkursie (możecie po prostu podać dalej mój post o konkursie, który zamieściłam na obydwu profilach).


Serdecznie zachęcam do udziału i życzę wszystkich uczestnikom powodzenia!

Podoba Ci się to, co robię?
Wesprzyj mnie na patronite.pl/kryminalnatalerzu i dołącz do grona moich Patronów!
17.11 aktualizacja - wyniki konkursu:
Widzę, że wielu z Was lubi dobry humor w poważnych kryminałach 😊I dobrze, bo przecież nie da się być cały czas poważnym, czasem trzeba pozwolić sobie na odrobinę śmiechu, a czy książki nie są dobrym nośnikiem do tego? Długo zastanawiałam się nad wyborem zwycięzców, ale tym razem doszłam do wniosku, że nagrodzić chcę tych, co aktywnie uczestniczą na profilach Kryminału na co dzień. Dlatego też książka leci do:

IG:
1) @czyzewskamalwina
Odpowiem wierszem bo tak najlepiej umiem być może nie każdy zrozumie😂W poważnym kryminale elementy nie całkiem poważne? Żeby każdemu czytelnikowi było po prostu raźniej? By w mroku ciszy, strachu i posłuchu czasami uśmiech pojawił się w rozruchu😂 By każdy kryminał nie tylko Nas straszył, ale też zrelaksować i cieszyć potrafił ❤️ Jak mieszanka wybuchowa, Dębskich kryminał, niech każdy się chowa 🔥

2) @zaczytana_panna
Myślę, że nawet w bardzo poważnych kryminałach odrobina humoru jest wskazana. Dlaczego? Aby rozładować trochę wszechogarniające napięcie u czytelnika i sprawić, by książkę jeszcze lepiej się czytało i szybciej. Myślę, że taki humorystyczny czy chociażby trochę lżejszy element w książce powoduje to, że historia jeszcze bardziej wciąga ❤️🙌

3) @moniaczytairecenzuje
Moim zdaniem nie całkiem poważne elementy wpływają na lepszy odbiór książki, a mogą też trochę odwrócić uwagę czytającego i rozładować mroczną atmosferę w poważnym kryminale 😁

FB:
4) Anna Mucha
Po co?
Dla zwiększenia przyjemności czytającego 😁
Nie wiem jak ktoś, ale ja kocham dobre poczucie humoru.
To taka chwila oddechu (nieważne, czy w książkowej fabule, czy w prawdziwym życiu).

Gratulacje! Czekam na Wasze dane adresowe wraz z numerem telefonu dla kuriera do niedzielnego wieczoru!
Wszystkim uczestnikom serdecznie dziękuję za zgłoszenia i mam nadzieję, że na lekturę całego cyklu o Winklerze skusicie się tak czy siak 😉 A już dzisiaj popołudniu zapraszam na kolejny fajny konkurs!

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz