stycznia 05, 2023

"Incydent" Piotr Borlik - zapowiedź patronacka

Wnioskując po pierwszych dniach stycznia, rok 2023 szykuje się jeszcze intensywniejszy pod względem promowania dobrej literatury, niż rok poprzedni! Już dzisiaj mam przyjemność ogłosić pierwszy tegoroczny patronat Kryminału na talerzu. To nowa książka Piotra Borlika pt. "Incydent", a jej premiera zapowiedziana jest na 19 stycznia!

W pociągu relacji Przemyśl–Warszawa dochodzi do ataku terrorystycznego, w którym ginie czterdzieści pięć osób. Policja szybko trafia na trop pracownika obsługi, jedynego ocalałego z wagonu. Zastępczyni prokuratora Natalia Kruger dostrzega nieścisłości w postępowaniu prowadzonym przez przełożonego oraz przez policję i postanawia samodzielnie przyjrzeć się sprawie. Wydaje się, że zamach jest elementem złożonej gry, trudno ją jednak rozpracować, bo próba dotarcia do zleceniodawców okazuje się niewygodna dla wielu wpływowych osób.
Czy można wycenić ludzkie życie? Odpowiedź przeraża.
Piotr Borlik kolejny raz mierzy się z trudnym tematem.
Piotr Borlik to jeden z naszych polskich autorów, którego dokonania śledzę z dużą uwagą. Po raz pierwszy spotkałam się z jego piórem kilka miesięcy po założeniu bloga, zatem z każdej jego książki wydanej pod skrzydłami Wydawnictwa Prószyński i S-ka (oprócz "Labiryntu" z lata 2022) znajdziecie tu recenzję. Oczywiście pozytywną! Dlatego tym mocniej cieszy mnie ten patronat - tym razem nowość Borlika polecam Wam oficjalnie!
Książka określona została jako kryminał polityczny, ale nie bójcie się tego drugiego członu - raczej odnosi się do pojęcia władzy, a nie stricte polityki. Fabuła zbudowana jest tak, że wciąga dosłownie od pierwszych stron i naprawdę trudno ją odłożyć przed poznaniem zakończenia. Sama spędziłam z nią zajmujące kilka godzin, w czasie których nie tylko czerpałam przyjemność z lektury, ale i musiałam zastanowić się nad kilkoma poruszanymi zagadnieniami. Jestem pewna, że i Wam książka przypadnie do gustu, tylko ostrzegam od razu - sięgnijcie po nią w chwili, gdy będziecie mogli poświęcić jej trochę czasu - w innym wypadku będziecie cierpieć, że musicie ją odłożyć 😉

Autor: Piotr Borlik
Tytuł: Incydent
Data premiery: 19.01.2023
Wydawnictwo: Prószyński i S-ka
Liczba stron: 392
Gatunek: kryminał polityczny

Książka dostępna jest już w przedsprzedaży.


Podoba Ci się to, co robię?
Wesprzyj mnie na patronite.pl/kryminalnatalerzu i dołącz do grona moich Patronów!

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz