kwietnia 19, 2023

"Schronisko, które przetrwało" Sławek Gortych - zapowiedź patronacka

 Wiosną nie tylko przyroda budzi się do życia - półki księgarskie też nabierają pękatych kształtów! W kwietniu wydawnictwa oferują nam szeroki wybór nowości, ale spośród nich musimy wyłuskać te perełki. Jedną z nich jest nowa książka Sławka Gortycha pt. "Schronisko, które przetrwało" - swoją premierę będzie miała dokładnie za tydzień 26 kwietnia, a Kryminał na talerzu ma tę przyjemność objąć ją swoim patronatem medialnym!

Nazista uciekający przed sprawiedliwością.
Kobieta próbująca przywrócić honor swojej rodzinie.
Włamywacze szukający śladów przeszłości. Co ich łączy? Schronisko.
Karkonoskie schronisko Odrodzenie zostaje zamknięte z powodu remontu. Zarządzająca obiektem Justyna Skała, przyjaciółka Marty i Maksa, korzystając z wolnej chwili, daje się zaprosić tajemniczemu adoratorowi do teatru w rodzinnej Jeleniej Górze. Gdy mężczyzna nie zjawia się w umówionym miejscu, tknięta niejasnymi przeczuciami wraca nocą do schroniska i odkrywa, że dozorca zniknął, a w piwnicy grasują włamywacze. Wkrótce daje o sobie znać nazistowska przeszłość Odrodzenia. Czy włamanie ma coś wspólnego z morderstwem, do którego doszło w budynku w czasie wojny? Co łączy schronisko z zamachem niemieckich partyzantów na polski pociąg? Czy odkrycia Maksymiliana mają związek z wydarzeniami, które niepokoją Justynę? Jedno jest pewne: sekrety Odrodzenia powinny ujrzeć światło dzienne. Są jednak ludzie zdecydowani narazić niejedno życie, by do tego nie doszło…


"Schronisko, które przetrwało" to drugi tom serii karkonoskiej. Pierwszy pt. "Schronisko, które przestało istnieć" (recenzja - klik!), wydany latem rok temu został niesamowicie ciepło przyjęty przez czytelników, którzy zgodzili się ze mną - we własnym podsumowaniu roku 2022 wyróżniłam ją jako Debiut Roku 2022, a kilka miesięcy później właśnie taki status został przyznany jej w rankingu Książka Roku organizowanym przez portal lubimyczytac.pl. Niemniej jednak znajomość tomu pierwszego nie jest konieczna, by zapoznać się z tomem drugim. A ten przyniesie nam morze emocji i to już poczynając od samego początku lektury! Tym razem wydarzenia współczesne mieszają się z tymi na moment po zakończeniu II wojny światowej, a fikcja literacka ładnie przeplata się z prawdą historyczną. Do tego doskonały styl i oczywiście czuwający nad wszystkim karkonoski Duch Gór... Gwarantuję, że lektura Was usatysfakcjonuje!

Autor: Sławek Gortych
Tytuł: Schronisko, które przetrwało
Cykl: karkonoski, tom 2
Data premiery: 26.04.2023
Wydawnictwo: Dolnośląskie
 Liczba stron: 448
Gatunek: kryminał


Książka dostępna jest już w przedsprzedaży.

Podoba Ci się to, co robię?
Wesprzyj mnie na patronite.pl/kryminalnatalerzu i dołącz do grona moich Patronów!

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz