kwietnia 21, 2023

Wygraj "Cieszyn prowadzi śledztwo"! Konkurs patronacki (rozwiązany)

Wielkimi krokami zbliżamy się do majówki, pora więc i przyszykować sobie na nią odpowiednie lektury. A co możemy być lepszego do czytania w tym okresie jak nie lekki kryminał, który w przyjemny i bardzo dokładny sposób oprowadza nas po ciekawym mieście? To będzie idealny wybór zarówno na wyjazd, jak i pozostanie w domu, bo przecież książka i tak zapewni nam solidną wycieczkę. "Cieszyn prowadzi śledztwo" to również odpowiednia lektura nie tylko dla fanów serii Kryminałów pod psem, której jest to już tom jedenasty, ale i dla tych, którzy nie mieli jeszcze z nią do czynienia. Dlaczego? O tym pisałam w recenzji, którą znajdziecie tu - klik! Książka na naszym rynku dostępna jest zaledwie od poprzedniego tygodnia, a ja dzisiaj mam dla Was jej trzy egzemplarze do podarowania!

Co trzeba zrobić, by wziąć udział w konkursie?

W "Cieszynie prowadzącym śledztwo" Róża, Szymon i Gucio pomieszkują w Hotelu Čity, który pod pewnymi względami mocno zaskakuje, przez co w pamięci czytelnika ma szansę pozostać na zawsze. Dlatego teraz napisz:
Jaka książka z hotelem w tle (lub innym tego typu miejscem jak np. pensjonat) najbardziej zapadła Ci w pamięć? Krótko wyjaśnij dlaczego.


Zgłoszenia możecie zamieszczać w dowolnej formie, ich ciekawiej – tym lepiej!

Konkurs organizuję na moich wszystkich profilach, więc swoje zgłoszenia można zamieszczać tutaj w komentarzu pod postem lub pod konkursowymi postami na FB i IG - zgłosić można się tylko raz!

  1. Konkurs trwa od 21 do 23 kwietnia do 23:59, wyniki ogłoszę w tym poście, na FB i IG kolejnego dnia.
  2. Z nadesłanych odpowiedzi wybiorę trzy, które moim zdaniem będą najciekawsze. Przy ich wyborze pod uwagę będę brała również aktywność uczestników na profilach Kryminału na talerzu.
  3. Wysyłka tylko na terenie Polski.
  4. Udzielając odpowiedzi na pytanie konkursowe uczestnik równocześnie oświadcza, że zapoznał się z regulaminem konkursu zamieszczonym na tej stronie  – klik!

Zachęcam też do polubienia profilu wydawnictwa na IG (klik!) i FB, autorki (IG - klik!, FB - klik!) oraz moich własnych (IG klik! FB klik!), a także do dołączenia do obserwatorów mojego bloga. Będzie mi też bardzo miło jeśli na swoich profilach udostępnicie informację o tym konkursie (możecie po prostu podać dalej mój post o konkursie, który zamieściłam na obydwu profilach).


Serdecznie zachęcam do udziału i życzę wszystkich uczestnikom powodzenia!


Podoba Ci się to, co robię?
Wesprzyj mnie na patronite.pl/kryminalnatalerzu i dołącz do grona moich Patronów!

24.04 aktualizacja - wyniki konkursu:
Muszę przyznać, że każda odpowiedź zgłoszona w konkursie bardzo mi się spodobała - znowu utrudniliście mi zadanie wyłonienia zwycięzcy! Było o książkach, które znam, nowych i starszych, były książki, o których nigdy nie słyszałam, i takie, które ciągle czekają na mojej półce. Niektórzy nawet sięgnęli do poprzednim tomów serii Kryminałów pod psem! Różnorodność więc naprawdę duża! Ale co zrobić, trzeba wybrać trzy odpowiedzi, zatem posiłkując się argumentem aktywności na profilach, ostatecznie wyłoniłam zwycięską trójkę:

FB:
1) Ewelina Białogołąbek
"Kawa zanim zginiesz" Tomasza Brewczyńskiego. Dlaczego?
Jak pierwsze skrzypce grają detektywi amatorzy, to już wiadomo, że będzie się działo ☺️ Akcja początkowo płynie statycznie, jednak z każdym kolejnym rozdziałem nabiera coraz szybszego tempa. Autor fenomenalnie potrafi zmylić czytelnika, obracając jego domysły w pył niczym młynek do mielenia ziarna tytułowego napoju. Język jest prosty oraz niepozbawiony humoru czy zabawnych powiedzonek. Bohaterowie wykreowani przez pisarza tworzą prawdziwą mieszankę wybuchową, a ich charakterystyki zostały dopracowane w najdrobniejszych szczegółach. Za pewnik można uznać, iż w tak barwnym i niesztampowym gronie wystarczy iskra, by rozpalić ogień wzajemnych oskarżeń oraz konfliktów. Moją sympatię od początku wzbudził kolorowy, nietuzinkowy duet. Charyzmatyczny i odważny Maks oraz Tymek - ekscentryczny, pocieszny chłopak. Fabuła została umiejscowiona w odludnej osadzie (a dokładniej w pensjonacie położonym na jej terenie) w środku lasu, co nadaje jej mroczny klimat, a zamknięta grupa podejrzanych przywodzi na myśl książki Agathy Christie.
Lekturę czyta się szybko, odbiorca po zostaje wciągnięty w wir wydarzeń i niespodziewanych zwrotów akcji. Ja osobiście wsiąkłam w tę opowieść jak płyn w gąbkę i nie mogłam się od niej oderwać niczym odwodniony od kroplówki. Czułam się, jakbym z główną parą postaci próbowała połączyć wszystkie elementy tej zawiłej układanki, udzielały mi się również ich emocje. Zakończenie udało się Panu Tomaszowi znakomicie, a motywów zbrodni naprawdę ciężko się domyślić.
Ale się rozpisałam 🤣
2) Kamila Ślizewska
Jakież to doskonałe pytanie, na które z wielką ochotą udzielę odpowiedzi! Cudownie! Otóż moją ulubioną książką, w jakiej wydarzenia są osnute na kanwie ściśle związanej z miejscem, jakie stanowi hotel, jest oczywiście “Lśnienie” autorstwa mego ukochanego Pisarza - Stephena Kinga! Nie ma innego hotelu, który byłby doskonalszy od Panoramy! Tam właśnie, w Colorado, istnieje prawdziwy hotel o nazwie Stanley, jaki stał się inspiracją dla Stephena Kinga do osadzenia wydarzeń swojej powieści w tymże miejscu. Panoramę zekranizował Stanley Kubrick w swoim filmie pod tym samym tytułem z doskonałą grą aktorską Jacka Nicholsona oraz Shelley Duvall, która zapada w pamięci równie mocno, co książka. Panorama to jeden z najstraszniejszych hoteli wszechczasów, w którym ludzie odchodzą od zmysłów, szaleją niepocieszeni, zapominają o tym, kim są i tracą swoje ambicje oraz priorytety. Tu główny bohater “Lśnienia” Jack Torrance zatapia swoje smutki i niespełnione marzenia w alkoholu, podczas gdy jego syn, Danny wraz z żoną Wendy przeżywają prawdziwy koszmar. Danny bowiem ulega agresji ojca, nad którą Wendy w żaden sposób nie potrafi zapanować. W dodatku koszmarem stają się dla dziecka wizyty w pokoju 217, w jakim syn doznaje zwidów, przedstawiających zaistniałe wcześniej w hotelu zbrodnie. Prawdziwa gratka dla miłośników horrorów, książek grozy, opisów zimowej aury, gór, a także ogrodów-labirytnów, w których pokrzywdzona matka ukrywała się z synem przed pełnym agresji ojcem. Hotel Panorama zapada na całe życie w pamięć. To miejsce jest mi niezwykle bliskie, dlatego że w moim dzieciństwie takie problemy, jak alkohol czy agresja, były na porządku dziennym. Myślę, że nie tylko ja odnalazłam w tym hotelu ułamek chwil swego nieszczęśliwego dzieciństwa i mroku, które się z tym związały. Takie lektury zostają w pamięci człowieka do końca życia, a zwłaszcza ten niepowtarzalny klimat, który im towarzyszył! Panorama pomogła mi wyjść z cienia i mroku! ❤

IG:
3) @kabaretka_30
W pierwszej chwili od razu pomyślałam o serii przez Ciebie poleconej z detektyw Jessicą Shaw Lisy Gray. Nie pamiętam w tym momencie, który tytuł czy "Samotne serca" czy także w książce "Bez powrotu" (choć wydaje mi się, że w dwóch częściach) był motyw, kiedy główna bohaterka będąc w trakcie śledztwa pomieszkuje w motelu. W pewnym momencie i ona staje się ofiarą w motelowym pokoju... Miejscu wydawać by się mogło cichym, spokojnym i bezpiecznym. Biorę udział by dać szansę Guciowi 😁 Ostatnio po swoim komentarzu miałam wyrzuty sumienia, że nawet nie zapamiętałam jego imienia 🤭 Najwyższa pora to zmienić i zaprzyjaźnić się z tym bohaterem.

Gratulacje! Czekam na Wasze adresy (wraz z numerem telefonu dla kuriera)!
Wszystkim uczestnikom dziękuję za zgłoszenia i zapraszam do całej aktywności na profilach, a już wkrótce ruszymy z kolejnym konkursem!

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz