maja 24, 2023

"Purpurowa Sieć" Carmen Mola - zapowiedź ambasadorska

Jak zapowiadałam wcześniej, maj przynosi nam ogromną liczbę ciekawych premier! Pierwsza duża fala przyszła tydzień temu, ale już a tydzień szykuje się kolejna! A wśród nich perełka, na którą wielu z Was czekało - drugi tom serii z inspektor Blanco Carmen Moli pt. "Purpurowa Sieć"! Premiera 31.05, a Kryminał na talerzu ma tę przyjemność być ambasadorem tej książki. 

Pewnego upalnego wieczora inspektor Elena Blanco na czele BAC (Brigada de Análisis de Casos) wkracza do domu spokojnej rodziny z klasy średniej, a w nim – do pokoju jej nastoletniego syna. Na ekranie jego komputera policjanci znajdują to, czego się obawiali: chłopak ogląda właśnie bezpośrednią transmisję snuff, w której zakapturzeni oprawcy torturują młodą dziewczynę. Funkcjonariusze stają się bezradnymi świadkami sadystycznego spektaklu, zakończonego śmiercią ofiary, której imienia jeszcze nie znają. Ile dziewcząt takich jak ona wpadło już wcześniej w łapy Purpurowej Sieci?
Specjalna brygada policji próbuje namierzyć tę nikczemną organizację, od kiedy trafiła na jej trop podczas dochodzenia w sprawie „cygańskiej narzeczonej”. Od kilku miesięcy zbiera informacje o przestępczej grupie, która handluje filmami pełnymi ekstremalnej przemocy w mrocznej części Internetu – Deep Webie. Przez cały ten czas Elena Blanco ukrywa przed wszystkimi, nawet przed dobrym kolegą, podinspektorem Ángelem Zárate swoje największe podejrzenie i lęk: że zaginięcie jej kilkuletniego synka Lucasa może się wiązać z tą makabryczną historią.
Gdzie jest? Kim się stał? Jak daleko gotowa jest się posunąć, by poznać prawdę?
Seria to nazywana jest czarnym kryminałem, dlaczego? Bo każdy jej element, krąży wokół mrocznych zagadnień - zagadka kryminalna tyczy się naprawdę przerażających zbrodni, a postać głównej śledczej również do promiennych osób nie należy... A jednak książka nie przeraża, a wciąga, niesamowicie intryguje ukrytymi w niej tajemnicami. Tom drugi skupia się na tajemnicy Eleny Blanco i grupie przestępczej działającej w najgłębszych odmętach internetu, i o dziwo!, wciąga jeszcze mocniej niż tom pierwszy! Satysfakcja  dla miłośników kryminałów gwarantowana 😊

Autor: Carmen Mola
Tytuł: Purpurowa Sieć
Cykl: inspektor Elena Blanco, tom 2
Tłumaczenie: Magdalena Olejnik
Data premiery: 31.05.2023
Wydawnictwo: Sonia Draga
Liczba stron: 440
Gatunek: kryminał

Książka dostępna jest już w przedsprzedaży.

Podoba Ci się to, co robię?
Wesprzyj mnie na patronite.pl/kryminalnatalerzu i dołącz do grona moich Patronów!

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz