maja 26, 2023

Wygraj "Zawsze coś"! Konkurs patronacki (rozwiązany)

Powoli zbliżamy się już do końca maja, pora zatem zacząć myśleć o ... świętach? Z Tereską Trawną na pewno! Od premiery nowej książki Marty Kisiel minęło już półtora tygodnia, najwyższa więc pora, bym zatroszczyła się o Was i umożliwiła Wam zdobycie egzemplarza książki do siebie! Proponuję więc konkurs! Zachęcam do udziału wszystkich tych co lubią dobrze się przy kryminale pośmiać! 
A może przegapiliście recenzję tego tytułu? Nic straconego, zapraszam tu - klik!

Co trzeba zrobić, by wziąć udział w konkursie?

"Zawsze coś" to trzeci tom serii komedii kryminalnych o Teresce Trawnej, które po pierwsze bawią, po drugie dostarczają zajmującej zagadki kryminalnej. Choć oczywiście każdy tom serii da się czytać oddzielnie, to jednak pogadajmy dziś o cyklach! Dlatego też:
Pochwal się swoją kolekcją ulubionej serii kryminalnej! I napisz co lubisz w niej najbardziej.


Zgłoszenia możecie zamieszczać w dowolnej formie, ich ciekawiej, zabawniej – tym lepiej!

Konkurs organizuję na moich wszystkich profilach, więc swoje zgłoszenia można zamieszczać tutaj w komentarzu pod postem lub pod konkursowymi postami na FB i IG - zgłosić można się tylko raz!

  1. Konkurs trwa od 26 do 29 maja do 23:59, wyniki ogłoszę w tym poście, na FB i IG kolejnego dnia.
  2. Z nadesłanych odpowiedzi wybiorę trzy, które moim zdaniem będą najciekawsze. Przy ich wyborze pod uwagę będę brała również aktywność uczestników na profilach Kryminału na talerzu.
  3. Wysyłka tylko na terenie Polski.
  4. Udzielając odpowiedzi na pytanie konkursowe uczestnik równocześnie oświadcza, że zapoznał się z regulaminem konkursu zamieszczonym na tej stronie  – klik!

Zachęcam też do polubienia profilu wydawnictwa na IG (klik!) i FB, autorki (IG - klik!, FB - klik!) oraz moich własnych (IG klik! FB klik!), a także do dołączenia do obserwatorów mojego bloga. Będzie mi też bardzo miło jeśli na swoich profilach udostępnicie informację o tym konkursie (możecie po prostu podać dalej mój post o konkursie, który zamieściłam na obydwu profilach).


Serdecznie zachęcam do udziału i życzę wszystkich uczestnikom powodzenia!Podoba Ci się to, co robię?
Wesprzyj mnie na patronite.pl/kryminalnatalerzu i dołącz do grona moich Patronów!

30.05 aktualizacja - wyniki konkursu:
Wiecie co? Już nieraz sprawiliście mi problem przy wyborze zwycięzcy konkursu, ale tym razem przeszliście samych siebie! Naprawdę, naprawdę z największą przyjemnością nagrodziłabym Was wszystkich, bo każda jedna odpowiedź była świetna - przemyślana, solidna, widać, że włożyliście w zgłoszenia naprawdę dużo pracy! Cieszę się, że postawiliście na różnorodność, bo były i kryminały poważne i te na wesoło, polskie i zagraniczne. Część autorów znam, innych chętnie poznam! Ale cóż - jak zawsze ilość książek do rozdania mam mocno ograniczoną, więc tym razem postanowiłam wyróżnić:

FB:
1) Ania Pikutin
Posiadam całkiem sporą (tak mi się wydaje😎 , niestety nie można dołączyć foto😅)kolekcję komedii z kryminałem. Uwielbiam książki Olgii Rudnickiej , Alka Rogozińskiego i mialam przyjemność poznać twórczość Pani Marty Kisiel "Efekt pandy" - umkną mi "Dywan z wkładką " muszę koniecznie nadrobić 😉
Moje ulubione cykle to: Natalii 5, Detektyw Matylda na tropie Pani Olgi oraz seria o teściowych Pana Alka😁 Przy tych książkach ubawilam się do łez , a mina męża bezcenna, bo jak czytając książkę można "rechotać "🤣 jak 🐸
W tych książkach znajduje to co lubię czyli zagadkę 🔎, wartką akcje📈 i zaskakujące zakończenie🔚 . Czytając komedie kryminalne odpoczywam , robię totalny reset szarych komórek. Bohaterowie w niepowtarzalny sposób szukają mordercy i wychodzi im to zaskakująco lepiej niż profesjonalistom 🕵️‍♀️😀

IG:
2) @gavran.pl
Kryminały, moi mili, już w dzieciństwie mnie bawiły.
Bo gdyś jest najmłodsze dziecię - starsza siostra gust twój plecie.
Zamiast bajek i wierszyków znasz historie nieboszczyków i nie straszne ci potwory ani inne wstrętne zmory.
Kryminałów zaś Królowa, ta jedyna i bombowa,
na tapecie wciąż gościła i mnie słowem swym bawiła.
To Joanna jest Chmielewska - przy jej książkach leci łezka.
Ani z żalu ni rozpaczy, lecz ze śmiechu, wbrew gderaczy.
Jej powieści o Joannie czytam wszędzie, nawet w wannie i powracam wciąż na nowo, gdy chcę poczuć się fajowo.
Wam polecam je serdecznie, by pisarka trwała wiecznie.

3) @ksiazkiagi
Uwielbiam pierwszy tom tej serii, więc z przyjemnością się zgłaszam 😊. Co do pytania konkursowego, to moją ulubioną serią kryminalną (z tym, że komediową😉) są na ten moment "Pruskie baby" Małgorzaty Starosty. Właśnie skończyłam słuchać w audiobooku całej tej trylogii i kolejny raz jestem zachwycona stylem autorki. Tak naprawdę moja przygoda z komediami kryminalnymi zaczęła się od innej książki pani Starosty, więc zawsze będę miała do niej sentyment 😁. Autorka ma tak lekkie pióro, a przy tym dość specyficzny styl, pełen humoru, dystansu i gier słownych, że jej powieści czyta się z przyjemnością i uśmiechem, nawet jeśli trup ściele się w nich gęsto. I tak też było w "Pruskich babach", gdzie oprócz wyżej wymienionego szczególnego stylu, mamy też ciekawych bohaterów, zwłaszcza postacie kobiece i pokręcone zagadki kryminalne, a wszystko okraszone zostało folklorem podlaskim. Czyta się (lub słucha, jak to było w moim przypadku) świetnie, wciągają i pobudzają do chichotu. Polecam całą serię i inne książki autorki 😁

Gratulacje! Czekam na Wasze dane adresowe wraz z nr tel dla kuriera.
Wszystkim uczestnikom dziękuję za zgłoszenia i zapraszam do stałej aktywności na moich profilach, jak i udziału w kolejnych konkurach i rozdaniach! Mam też nadzieję, że mimo iż konkursowy egzemplarz "Zawsze coś" nie trafił w Wasze ręce, to i tak postaracie się z nim zapoznać - naprawdę warto!

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz