czerwca 08, 2023

"Próba sił" Piotr Rozmus - zapowiedź patronacka

W ostatnich miesiącach Wydawnictwo Sonia Draga dostarcza nam sporo książek kryminalnych, które mocno wyróżniają się na rynku. I tak będzie też w czerwcu za sprawą nowej książki Piotra Rozmusa pt. "Próba sił", której Kryminał na talerzu ma przyjemność patronować. Premiera już 14 czerwca!


Ucieczka Polaka z neapolitańskiego więzienia, zabójstwo metropolity Neapolu i dziennikarza lokalnej gazety. Samobójstwo biskupa, które wielu uznaje za morderstwo. Wszystkie te wiadomości w krótkim czasie wstrząsają stolicą Kampanii i wszystkie według zaangażowanych w śledztwo policjantów, Azzury Gaspare i Vincenza Colettiego, powiązane są z camorrą.
Do Neapolu pomimo wyraźnego sprzeciwu naczelnego „Twojego Świata”, gazety, w której pracuje, przylatuje polska dziennikarka Maja Słowińska. Jej zainteresowanie wydarzeniami w mieście nie jest jednak czysto zawodowe, to prywatne sprawy i uwikłanie stawiają ją w samym środku wojny dwóch zwaśnionych klanów mafijnych: Castellano i Galante.
W tym samym czasie do neapolitańskiego portu przypływa kontenerowiec M/S Freedom, na pokładzie którego jako ochroniarz pracuje emerytowany żołnierz jednostki GROM Darek Borysewicz. Borys przypadkiem orientuje się, że statek przewozi mafijną kontrabandę, i przez swoją dociekliwość również znajduje się w śmiertelnym niebezpieczeństwie. Na pomoc przyjacielowi z Polski rusza Tomek Buliński, ksywa Buli, były kolega z jednostki.
Nieuchronnie zbliża się ostateczna rozgrywka między klanami Castellano i Galante. W tej próbie sił stawką będzie to, co najważniejsze, życie i miłość.

Czy we współczesnej polskiej powieści kryminalnej pojawiał się już wyraźny wątek mafii włoskiej? Nie wydaje mi się, a na pewno nie w takim natężeniu! Piotr Rozmus zbudował w swojej powieści klimat rodem z "Ojca Chrzestnego" wplatając w niego sporo akcji i oczywiście wątek polski. To książka zaskakująca, nieoczywista, coś, przy czym z pewnością nie będziecie się nudzić. Sama przyznam, że zdziwiłam się, jak bardzo mi przypadła go gustu, bo przecież porachunki mafijne nie są moim pierwszym tematycznym wyborem 😉 "Próba sił" jednak zaabsorbowała mnie całkowicie! Polecam!

Autor: Piotr Rozmus
Tytuł: Próba sił
Data premiery: 14.06.2023
Wydawnictwo: Sonia Draga
Liczba stron: 456
Gatunek: powieść sensacyjna / kryminalna


Książka dostępna jest już w przedsprzedaży.


Podoba Ci się to, co robię?
Wesprzyj mnie na patronite.pl/kryminalnatalerzu i dołącz do grona moich Patronów!

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz