czerwca 07, 2023

Wygraj "Konsekwencje"! Konkurs patronacki (rozwiązany)

W maju bardzo dużo się działo, ale nic straconego, powoli sobie w czerwcu wszystko nadrobimy! Dzisiaj, tak na dobry początek długiego weekendu, przychodzę do Was z konkursem ze świetnym islandzkim kryminałem, który u nas świętował premierę 17 maja. To "Konsekwencje" Yrsy Sigurðardóttir, autorki, z którą miałam przyjemność chwilę porozmawiać w czasie Międzynarodowych Targów Książki w Warszawie - mimo bariery językowej będę te spotkanie długo i ciepło wspominać! Może kiedyś Wam opowiem jak to jest z tymi kryminałami na Islandii, ale teraz po prostu mówię - czytajcie Yrsę! "Konsekwencje" to może i ten szósty tom serii o Freyi i Huldarze, ale spokojnie można go czytać jako powieść osobną. 

A o czym jest ta książka? O porwania niemowlęcia, do którego doszło lata temu i dziwnej współczesnej, brutalnej zbrodni - rozczłonkowanym ciele w bagażniku samochodu... A jednak ksiażka trzyma się zasad klasycznych gatunku, więc mamy tu solidne, niespecjalnie brutalne śledztwo i rewelacyjną warstwę psychologiczną, dobrze obgadane motywy zbrodni - ja takie kryminały uwielbiam, mam nadzieję, że Wy też!

Więcej o tym tytule możecie oczywiście poczytać w mojej recenzji - klik! A teraz:


Co trzeba zrobić, by wziąć udział w konkursie?

Jako że wszyscy czytamy tu namiętnie kryminały, to zastanów się i :
Wymień trzy zalety, jakie wynikają dla Ciebie z czytania kryminałów. 

Zgłoszenia możecie zamieszczać w dowolnej formie, ich ciekawiej, bardziej oryginalnie – tym lepiej!

Konkurs organizuję na moich wszystkich profilach, więc swoje zgłoszenia można zamieszczać tutaj w komentarzu pod postem lub pod konkursowymi postami na FB i IG - zgłosić można się tylko raz!

  1. Konkurs trwa od 7 do 10 czerwca do 23:59, wyniki ogłoszę w tym poście, na FB i IG kolejnego dnia.
  2. Z nadesłanych odpowiedzi wybiorę trzy, które moim zdaniem będą najciekawsze. Przy ich wyborze pod uwagę będę brała również aktywność uczestników na profilach Kryminału na talerzu.
  3. Wysyłka tylko na terenie Polski.
  4. Udzielając odpowiedzi na pytanie konkursowe uczestnik równocześnie oświadcza, że zapoznał się z regulaminem konkursu zamieszczonym na tej stronie  – klik!
Zachęcam też do polubienia profilu wydawnictwa na IG (klik!) i FB oraz moich własnych (IG klik! FB klik!), a także do dołączenia do obserwatorów mojego bloga. Będzie mi też bardzo miło jeśli na swoich profilach udostępnicie informację o tym konkursie (możecie po prostu podać dalej mój post o konkursie, który zamieściłam na obydwu profilach).


Serdecznie zachęcam do udziału i życzę wszystkich uczestnikom powodzenia!


Podoba Ci się to, co robię?
Wesprzyj mnie na patronite.pl/kryminalnatalerzu i dołącz do grona moich Patronów!

11.06 aktualizacja - wyniki konkursu:
Wszyscy tutaj kochamy kryminały, ale już podać powód dlaczego i co nam daje ich czytanie wcale nie jest tak prosto! Dlatego cieszę się, że wzięliście udział w tej zabawie! Odpowiedzi były jak zawsze różnorodne, jedne poważne, drugie mniej, krótkie i długie. Ale konkurs polega na tym, że zwycięzców mamy ograniczoną ilość, tak więc tym razem książka leci do:

IG:
1) @po_prostu_o_ksiazkach
1. Podczas czytania kryminałów zauważyłam, że znacznie się dostosowuję od trosk dnia codziennego. Moje myśli skupiają się na zagadkach, skomplikowanych opisach portretów psychologicznych. Staram się budować w głowie świat przedstawiony na kartach książki co znacznie później moją wyobraźnię j koncentrację. 2. Wbrew pozorom, ale dzięki książką można się sporo nauczyć. Nie raz sięgam na neta i szukam tych nowych nazw, miejsc, znaczenia różnej terminologii. Nie jest to tylko suche czytanie dla zabicia czasu. 3. I chyba najważniejszy punkt. Dzięki temu że razem z @adamgalert85 uwielbiamy czytać tego typu książki i podrzucamy sobie na nawzajem tytuły, uwielbiam gdy razem siedzimy u wspólnie omawiamy, opowiadamy sobie o tym co przeczytaliśmy. Lubię to, że bywa tak że każde z nas ma odmienne zdanie na temat przeczytanej pozycji. 😍

FB:
2) Milena Staszkiewicz
1. Czytanie kryminałów pobudza wyobraźnię i podnosi poziom adrenaliny:)
2. Motyw zbrodni, tajemnice, zagadki, do rozwiązania, które pobudzają szare komórki i zmuszają do myślenia:)
3. Studium psychologiczne mrocznych postaci, oraz impulsy które nimi kierują:)
Kryminały od zawsze uwielbiam i namiętnie czytuje:)
Kiedy jeden kryminał kończę i na swą półkę odkładam, w mig zaczynam następny, bo nigdy nie mam ich dosyć.
Niebywale wciągają!🖤

3) Szymon Ebertowski
Czytanie rozwija pozwala przeżyć przygody których nie moglibyśmy przeżyć w realu ( albo niekoniecznie chcielibyśmy). Natomiast zaletą kryminałów które nie mają inne gatunki jest uczulanie na niebezpieczeństwa czyhające na na tym strasznym świecie. Oczywiście świat chyba nie jest taki straszny jak w kryminałach ale lepiej uważać czasami można się nauczyć jak sie bronić przed niebezpieczeństwami. " kup dziecku zegarek z lokalizatorem. Drugą zaletą która pociąga mnie do kryminałów jest to że podnoszą oni moje ego zawsze czuję się lepiej jak szybko odgadnę kto jest przestępcą, taki mądry i cwany jestem ( jak się pomylę to przecież nieistotne). I trzecia cecha po prostu lubię zagadki logiczne mózg potrzebuje wyzwań. 

Gratulacje!
Czekam na Wasze dane adresowe wraz z numerem telefonu dla kuriera.
Wszystkim uczestnikom dziękuję za zgłoszenia i zachęcam do stałej aktywności, zostawiania komentarzy na moich profilach, jak i udziału na kolejnych konkursach!

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz