lipca 06, 2023

"Mów mi Kolt" Michał Wagner - zapowiedź patronacka


Wakacje w pełni, więc prócz typowych kryminałów, warto też w tym okresie sięgnąć po książki lżejsze, dobrze się w ten czas wpisujące. Choć oczywiście ciągle utrzymane w tematyce kryminalnej! I właśnie taki jest debiut Michała Wagnera pt. "Mów mi Kolt", który ukaże się na naszym rynku 26 lipca pod patronatem Kryminału na talerzu!

Impulsywny reporter.
Tajemniczy milioner.
I brutalnie przerwany wywiad.
Gdańsk. Środek lata. Fale turystów wylewają się na deptaki i plaże.
Dziennikarz Teodor Kolt, miłośnik hawajskich koszul, demaskator i prowokator, zostaje zaproszony do domu zagadkowego multimilionera Alberta Mossakowskiego. Ma przeprowadzić ekskluzywny wywiad o branży zabawkarskiej i kulisach budowania imperium na... gumowych kaczuszkach do kąpieli.
W trakcie spotkania Mossakowski oferuje Koltowi pokaźną sumę w zamian za dostarczenie niewielkiej przesyłki pewnemu znajomemu, którym okazuje się groźny trójmiejski przestępca. Gdy na horyzoncie pojawia się trup, Kolt zostaje wciągnięty w rozgrywkę, której stawka jest zabójczo wysoka. Szybko orientuje się, że przeciwnik, z którym musi się zmierzyć, to wyjątkowo cwany i niebezpieczny typ, a bandyci z wybrzeża zasadniczo mają nieświeże oddechy i skłonności do zabijania.
Ale od czego są długie letnie dni, ponadprzeciętne zdolności dedukcyjne i zgraja redakcyjnych przyjaciół?
Dla mnie, jako dla fanki nie tylko książek, ale i kina, historia ta od razu skojarzyła się z dobrymi, starymi angielskimi filmami kryminalnymi z zabarwieniem humorystycznym, jakie tworzył np. Guy Ritchie. Jest lekko, jest zabawnie, oczywiście jest zagadka kryminalna, a główny bohater to typ wiecznego dzieciaka, marzyciela, który do życia zdecydował się podchodzić na luzie i nawet morderstwo, w które został wplątany mu nie straszne! Taki everyman uwikłany w... no właśnie, co? Porachunki gangsterskie? Szemrane interesy? To trzeba zbadać! W dziennikarskim, na miarę małego nadmorskiego wakacyjnego miasteczka śledztwie😉 Przyjemny debiut i fajna lekturka na wakacyjne dni - polecam!


Autor: Michał Wagner
Tytuł: Mów mi Kolt
Data premiery: 26.07.2023
Wydawnictwo: Dolnośląskie
Liczba stron: 328
Gatunek: komedia kryminalna / sensacyjna


Książka dostępna jest już w przedsprzedaży. 

Podoba Ci się to, co robię?
Wesprzyj mnie na patronite.pl/kryminalnatalerzu i dołącz do grona moich Patronów!

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz