lipca 26, 2023

"Poszukiwacz Zwłok" Mieczysław Gorzka - zapowiedź książki z rekomendacją

Dzisiaj na rynku książki pojawiało się kilka wartych uwagi nowości, ale my na razie skierujmy wzrok ku sierpniowi - parę dni temu zapowiadałam już, że w nachodzącym miesiącu Kryminał na talerzu będzie Wam polecać ciekawe propozycje kryminalne: "Poszukiwacz Zwłok" Mieczysława Gorzki jest jednym z nich! Premiera książki będzie miała miejsce 9 sierpnia, a na jej okładce znajdziecie od mnie kilka słów polecenia.

Komisarz Laura Wilk staje na czele grupy śledczej poszukującej brutalnego zabójcy nastolatek. To nie podoba się jej kolegom z wydziału kryminalnego. Mimo początkowych sukcesów, brak współpracy między policjantami komplikuje sytuację. Kiedy jeden ze śledczych zostaje zamordowany, komisarz Wilk uświadamia sobie, że problem jest o wiele poważniejszy, niż jej się początkowo wydawało.
Maciej Lesiecki, psycholog współpracujący z policją, jest tak uwikłany w walkę z traumami z dzieciństwa, że nie dostrzega niepokojących zdarzeń, które nagle pojawiają się w jego życiu. Powoli traci kontrolę i jest coraz bardziej zagubiony. Nieoczekiwanie otrzymuje propozycję od nieznajomej kobiety. Ma znaleźć zwłoki zaginionej przed wielu laty młodej dziewczyny. Przyjmuje to zlecenie wierząc, że dzięki temu rozwiąże wszystkie swoje problemy. A sprawa ta nie jest prosta i niesie ze sobą wiele zagrożeń.
Pomimo własnych problemów komisarz Wilk próbuje pomóc Lesieckiemu. Oboje wpadają w pułapkę. Muszą walczyć o życie w świecie, gdzie wrogowie pozostają wrogami, na przyjaciół nie można liczyć, a za rogiem czai się nieuchwytny zabójca.
Po lekturze tego tytułu mogę przyznać, że jest to nieco inna odmiana kryminału od tego, co Mieczysław Gorzka prezentował nam do tej pory. Mocno skupiona na kreacjach postaci, które biorą na siebie duży ciężar utrzymywania czytelnika w ciągłej niepewności... Tyczy się to przede wszystkim bohaterów pierwszoplanowych, a w szczególności Macieja Lisieckiego, psychologa, który ewidentnie sam ma ze sobą spore problemy. Czy więc postaci tak chwiejnej, niepewnej możemy ufać? Koniecznie musicie to sprawdzić, polecam ten tytuł Waszej uwadze!

Autor: Mieczysław Gorzka
Tytuł: Poszukiwacz Zwłok
Data premiery: 09.08.2023
Wydawnictwo: Czarna Owca
Liczba stron: 480
Gatunek: kryminał

Książka dostępna jest już w przedsprzedaży.Podoba Ci się to, co robię?
Wesprzyj mnie na patronite.pl/kryminalnatalerzu i dołącz do grona moich Patronów!

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz