sierpnia 23, 2023

Wygraj "Fortuna sprzyja umarłym"! Konkurs ambasadorski (rozwiązany)

W poprzednim wpisie starałam się Wam dokładnie opowiedzieć i od razu zachęcić gorąco do lektury kryminału wyjątkowego, który zdecydowanie będzie jedną z moich ulubionych książek tego roku - chodzi oczywiście o debiut literacki Stephena Spotswooda, a równocześnie pierwszy tom serii pt. "Fortuna sprzyja umarłym". Wyjątkowość tego tytułu polega na tym, że zawiera wszystko to, co powinien, a nawet więcej - zagadkę osadzoną na klasycznym motywie zamkniętego pokoju, rewelacyjne dwie silne postacie kobiece, świetny, lekki, momentami zabawny styl, dobre tło wydarzeń przenoszące czytelnika do Nowego Jorku lat 40tych i tematy, które ważne były wtedy, ale do teraz nie straciły swojej aktualności. Brzmi kompletnie, prawda? A jako że wiecie, że lubię się dzielić z Wami dobrą literaturą, to dzisiaj małe ułatwienie, by sięgnąć po lekturę - mam dla Was trzy egzemplarze do rozdania! Zapraszam na konkurs!

A recenzję tego tytułu znajdziecie tu - klik!


Co trzeba zrobić, by wziąć udział w konkursie?

W "Fortunie sprzyjającej umarłym" podziw czytelnika wzbudza kreacja postaci Lillian Pentecost, silnej kobiety, z doskonałym kompasem moralnym, która staje się mentorką nie tylko dla Will, ale i dla samego czytelnika. W związku z tym:
Wymień inną silną i moralnie dobrą postać kobiecą, którą podziwiasz w literaturze. Krótko uzasadnij dlaczego to właśnie ona przyszła Ci teraz do głowy. 

Zgłoszenia możecie zamieszczać w dowolnej formie, ich ciekawiej, oryginalnie – tym lepiej!

Konkurs organizuję na moich wszystkich profilach, więc swoje zgłoszenia można zamieszczać tutaj w komentarzu pod postem lub pod konkursowymi postami na FB i IG - zgłosić można się tylko raz!

  1. Konkurs trwa od 23 do 26 sierpnia do 23:59, wyniki ogłoszę w tym poście, na FB i IG kolejnego dnia.
  2. Z nadesłanych odpowiedzi wybiorę trzy, które moim zdaniem będą najciekawsze. Przy ich wyborze pod uwagę będę brała również aktywność uczestników na profilach Kryminału na talerzu.
  3. Wysyłka tylko na terenie Polski.
  4. Udzielając odpowiedzi na pytanie konkursowe uczestnik równocześnie oświadcza, że zapoznał się z regulaminem konkursu zamieszczonym na tej stronie  – klik!

Zachęcam też do polubienia profilu wydawnictwa na IG (klik!) i FB oraz moich własnych (IG klik! FB klik!), a także do dołączenia do obserwatorów mojego bloga. Będzie mi też bardzo miło jeśli na swoich profilach udostępnicie informację o tym konkursie (możecie po prostu podać dalej mój post o konkursie, który zamieściłam na obydwu profilach).


Serdecznie zachęcam do udziału i życzę wszystkich uczestnikom powodzenia!


Podoba Ci się to, co robię?
Wesprzyj mnie na patronite.pl/kryminalnatalerzu i dołącz do grona moich Patronów!

28.08 aktualizacja - wyniki konkursu:
Czyżbyśmy za słabo podkreślali silne i dobre postacie kobiecie w literaturze? Bo przecież silna i dobra wcale się nie wyklucza! Choć odpowiedzi tym razem nie było za wiele, to jednak i tak zdołaliście mnie zaskoczyć rozpiętością, pod którą spojrzeliście na to pytanie - sięgnęliście i do nowości, i do książek, które są z nami od dawna, do kryminałów, ale i powieści obyczajowych, klasycznych, fantasy - i dobrze! Cieszę się, że każdy z Was na to pytanie spojrzał inaczej i mam ogromną nadzieję, że z "Fortuna sprzyja umarłym" zapoznacie się niezależnie od wygranej. Bo nagrodzić mogę przecież tylko trzy osoby, zatem książka leci do:

FB:
1) Kuba Jacek
Podkomisarz Iga " Gleba" Ziemna - kobieta niezwykle silna i zdeterminowana, walcząca o sprawiedliwość do samego końca, bezkompromisowa i nieszablonowa. Podoba mi się w tej postaci jej chodzenie własnymi drogami, nie ma tu wyboru schematycznych ścieżek, ale zawsze jest walka o sprawiedliwość, zacięcie i siła. Iga to kobieta z charyzmą, niezależna, przekorna i piekielnie bystra. Pierwsze skojarzenie, pierwsza myśl to właśnie była ona - Gleba.

IG:
2) @ahywka_p
Wiem że to trochę nie Twoje klimaty, ale jako pierwsza przyszła mi do głowy Sonea z trylogii Czarnego Maga Trudi Canavan. Dziewczyna pełna rozterek, która musi przewartościować to czego ja uczono na temat tego co jest dobre a co złe.

3) @just_to_books
Moja odpowiedź może być tylko jedna. Lisbeth Salander. To ile ta kobieta przeszła w swoim życiu, a mimo to z każdą porażką wychodziła z podniesioną głową. Nie potrafi przejść z obojętnością nad ludzką krzywdą. Wykazuje się ogromną wrażliwością.

Czekam na Wasze dane adresowe wraz z numerem telefonu dla kuriera.
Wszystkim uczestnikom dziękuję za zgłoszenia i zachęcam do stałej aktywności, komentowania postów na moich profilach, jak i próbowania swoich sił w kolejnych konkursach!

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz