września 10, 2023

"Miedzy młotem a imadłem" Olga Rudnicka - zapowiedź patronacka

Zapowiedzi wrześniowe ułożyły mi się nieco niechronologiczne -  dzisiaj prezentuję Wam ten, który we wrześniu ukaże się jako czwarty tytuł pod patronatem Kryminału na talerzu! Zmiana chronologii wynika z tego, że jest to część mojej ulubionej serii komedii kryminalnych Olgi Rudnickiej, a więc i informacja, którą muszę się z Wami podzielić jak najszybciej! 26 września swoją premierę będzie miała siódma część cyklu pt. "Między młotem a imadłem"!

Matylda Dominiczak zapadła się pod ziemię. Komisarz Marecki wszczyna poszukiwania, choć główny podejrzany milczy jak zaklęty, adwokat zasłania się tajemnicą zawodową, a Roman wie, że żonę widział, tylko nie pamięta kiedy. Pomoc nadchodzi z nieoczekiwanej strony, ale nie poprawia to sytuacji pani detektyw. Wręcz przeciwnie. Policja wkracza w prowadzoną przez Matyldę sprawę zaginionych kobiet, a ona sama wpada w środek wojny gangów, o której nie miała dotąd pojęcia.
Pogrzebanie żywcem okazuje się najmniejszym z jej problemów.


Ci, co znają cykl, na ten tom mocno czekali - finał "Wadliwego klienta" (recenzja - klik!) był urwany w kulminacyjnym momencie, a "Między młotem a imadłem" przynosi jego ciąg dalszy. Na upartego oczywiście książkę nadal da się czytać oddzielnie, kluczowe kwestie są przypomniane, a jednak zachęcam Was do sięgnięcia przynajmniej po ten tom wcześniejszy - z "Wadliwym klientem" historia "Między młotem a imadłem" będzie zadecydowanie pełniejsza. 
A co przyniesie ten tom? Wszystko to, co znamy - nieobliczalną, acz dziwnie skuteczną w swojej intuicji Matyldę, jej pomocnika, lekko obrzydliwego Tomczaka i policjantów - Mareckiego i Mizerę, ten drugiej jest tu nawet dosyć sporo. Jest i dawna szefowa Matyldy Salomea w bardzo zabawnej scenie... no właśnie, ta seria to przede wszystkim humor i dobre intrygi kryminalne, które, choć traktowane lekko, to wcale nie tracą na powadze zdarzeń! Zazdroszczę tym, którzy lekturę tego tomu mają jeszcze przed sobą... 😉 Już teraz gorąco zachęcam do zapoznania się z tą historią!

Autor: Olga Rudnicka
Tytuł: Między młotem a imadłem
Cykl: detektyw Matylda Dominiczka, tom 7
Data premiery: 26.09.2023
Wydawnictwo: Prószyński i S-ka
Liczba stron: 304
Gatunek: komedia kryminalnaKsiążka dostępna jest już w przedsprzedaży.


Podoba Ci się to, co robię?
Wesprzyj mnie na patronite.pl/kryminalnatalerzu i dołącz do grona moich Patronów!

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz