stycznia 17, 2024

Book tour z "Z tobą będzie inaczej" zakończony!

"Z tobą będzie inaczej" to książka, która na nasz rynek zawitała pod koniec roku 2022. Mnie przyciągnęła do siebie dobrym humorem i lekkością, a dialogi, jakie ten tytuł zawiera, są poprowadzone z niesamowitym komediowym wyczuciem. Oczywiście jest i trup, choć, prawdę mówiąc, historia jest nieco inaczej zbudowana, niż typowe komedie kryminalne... (recenzja - klik!). Cieszę się więc, że na jej okładce widnieje moje logo, a około miesiąc po premierze mogłam ją puścić w obieg w akcję wspólnego czytania egzemplarza czyli tak zwany book tour (klik!). 
Do pierwszego uczestnika książka ruszyła 21 listopada 2022 roku, przeszła przez 21 par rąk, objeździła Polskę kilka dobrych razy wzdłuż, wszerz i w poprzek i dokładnie 21 października 2023 roku wróciła do mnie. W trasie więc spędziła 334 dni, czyli równe 11 miesięcy. A jej trasa wyglądała tak:

Książka wróciła do mnie w stanie wręcz doskonałym - nie ma żadnych uszkodzeń, jedynie kanty okładki lekko się już "zmechaciły", a okładka od frontu w kilku miejscach lekko się zagięła, czego w sumie na pierwszy rzut oka nawet nie widać. Nieczęsto się zdarza powrót książki z takiej akcji w tak świetnym stanie, zatem nie tylko czytelnicy dobrze się nią opiekowali, ale sama okładka, samo jej wydanie jest naprawdę solidne, o co zadbał wydawca i za to należą mu się brawa!

 Z 21 uczestników aż 18 zostawiło po sobie ślad na początku i na końcu książki, w miejscach do tego przeznaczonych: 
Przy dokładniejszym przyjrzeniu się egzemplarzowi, okazało się też, że całkiem sporo uczestników pokusiło się o komentarze i zaznaczenia na gorąco w czasie lektury. Poniżej kilka przykładów:
Poza tym w książce znalazło się też sporo podkreśleń, jak i zaznaczeń karteczkami indeksującymi, które w tym celu na start wkleiłam na pierwszą stronę egzemplarza.

W zamian za możliwość uczestniczenia w tej akcji, czytelnicy zobowiązani byli do wystawienia książce opinii i mam przyjemność poinformować, że wszyscy się z tego wywiązali! 17 opinii ukazało się na Instagramie, jedna na Facebooku, jedna na portalu lubimyczytac.pl oraz jedna na blogu. Większość czytelników przyznała, że bawiła się podczas lektury znakomicie, chwaliła humor, fabułę, postacie, a przede wszystkim dialogi! Dwójka bądź trójka uczestników nie była w pełni zadowolona, jedna z nich stwierdziła, że może po prostu to nie jest gatunek dla niej. Pozostała dwójka miała lekkie zastrzeżenia co do trafiania, a raczej nietrafienia w ich poczucie humoru. Przewaga jednak była na tak! Poniżej kilka cytatów z opinii uczestników:

"Ah, co to była za przygoda… Fantastyczna! Powieść z gatunku komedii kryminalnej, w której dostałam wszystko co lubię: zagadkę kryminalną, świetne prowadzenie fabuły, analizę sprawy, wątki obyczajowe, a wszystko przyprawione ogromnych poczuciem humoru." @ksiazka_na_przesluchaniu

"Zachwyciła mnie elokwencja i humor Celiny, jej zabawne przyjaciółki i logiczne podejście do świata oraz mężczyzn." @annadyczko_mczas

"Ciężko skupić się na pochwaleniu konkretnej rzeczy, bo wszystko w tej książce było genialne!
Płynne przejście z opisów Wrocławia, postaci i ich przemyśleń do rozmów między bohaterami sprawiało, że mimo, iż jest to kryminał to świetnie i lekko się go czytało." @annula_93

"Humor, który idealnie wpasowuje się w moje gusta. Prześmiewczy, ale ze smakiem, przerysowane postacie, ale jednak nie karykaturalne, korporacyjna rzeczywistość będąca z jednej strony parodią, ale z drugiej powodująca, że każdy korposzczur odszuka tutaj analogie do swojego miejsca pracy, a do tego mistrzowskie dialogi, które stanowią prawdziwy creme de la creme tej powieści." @z_ksiazka_mi_po_drodze

"Nie nazwałabym tej książki komedia kryminalną, a raczej komedią o kobiecej przyjaźni. To jednak w żadnej mierze nie jest zarzut. Dawno nie czytałam tak zabawnej książki." @mamazaczytana


A tutaj kompletna lista uczestników wraz z linkami przekierowującymi do ich opinii:
1. @ksiazka.dobra.na.wszystko opinia - klik! 
2. @ksiazka_na_przesluchaniu opinia - klik! 
3. @zaczytana_nena opinia - klik!
4. @mirkowo3 opinia - klik!
5. @annadyczko_mczas opinia - klik!
6. @annula_93 opinia - klik!
7. @rrramona opinia - klik! 
8. @madzulas opinia - klik! 
9. @marzaczyta  opinia - klik!
10. @ebertowskaanka opinia - klik! 
11. @z_ksiazka_mi_po_drodze opinia - klik!
12. @justyna6353 opinia - klik!
13. @po_prostu_o_ksiazkach opinia - klik! 
14. @i.krasnodebska opinia - klik! 
15. @ahywka_p opinia - klik! 
16. @ksiazkiagi opinia - klik! 
17. @myszaczyta opinia - klik!
18. @mamazaczytana  opinia - klik!
19. @maria.j.sokolowska opinia - klik!
20. @milosniczka.kavy opinia - klik! 
21. @poczytane_zapisane opinia - klik! 

Teraz pora na chwilę ze statystyką! Książka w trasie była przez 334 dni, w tym czasie odwiedziła 21 domów, zatem średnio na osobę wyszło niecałe 16 dni, co wpisuje się doskonale w przewidziany harmonogram założony na początku akcji - każda osoba miała maksymalnie 14 dni na lekturę + kilka dni, gdy książka była w drodze do kolejnego uczestnika.

I teraz punkt ostatni podsumowania - podziękowania! Dziękuję wszystkim uczestnikom za wspólną zabawę, za dotrzymaniu terminów i wystawienie książce opinii oraz za poszanowanie egzemplarza. Bardzo się cieszę, że wszyscy wywiązali się ze swojego zadania, że tak chętnie książkę pokazaliście na swoich profilach czy w relacjach. Mam nadzieję, że książka, jak i ta wspólna akcja poprawiła Wam nastroje i zachęciła do testowania nowych gatunków i autorów! I co jeszcze? Po prostu do zobaczenia w kolejnych book tourach!


Book tour zorganizowałam w ramach współpracy patronackiej z Wydawnictwem SQN.Podoba Ci się to, co robię?
Wesprzyj mnie na patronite.pl/kryminalnatalerzu i dołącz do grona moich Patronów!

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz