marca 24, 2024

"Rajski zakątek" Ryszard Ćwirlej - zapowiedź ambasadorska

 Czy mówiłam, że to koniec zapowiedzi na marzec? Niespodzianka! Dzisiaj mam dla Was jeszcze jedną, mocno ekspresową, bo jest to premiera już nadchodzącej środy! 27 marca na naszym rynku ukaże się "Rajski zakątek" Ryszarda Ćwirleja, który mam przyjemność objąć swoją opieką ambasadorską.

Do prowadzonego przez fanatycznego księdza zgromadzenia zgłasza się kolejna bogata starsza pani. Pragnie odnaleźć w klasztornych murach spokój i ukojenie w jesieni życia. Rzecz w tym, że cieszy się nimi nadzwyczaj krótko. Niespodziewany wypadek przerywa jej podróż po ziemskim padole. Wkrótce okazuje się, że tuż przed śmiercią zapisała klasztorowi cały majątek. Wielkie zaskoczenie przystojnego duchownego i jego szczera wdzięczność za tę hojność sprawiają, że nikt o nic nie pyta. Prócz inspektor Matyldy, która zupełnie przypadkiem znała zmarłą. Bystra ekspolicjantka szybko odkrywa, że nagłych zgonów w Rajskim Zakątku było więcej… 
Autor po raz kolejny kreśli portret ludzi zbyt łatwowiernych, by mogli żyć. I tych, którzy za wielkimi słowami skrywają równie wielką podłość. A ich ołtarzem jest chciwość.

"Rajski zakątek" to już tom trzeci serii z dziennikarzem Marcinem Engelem i jego przebojową ekipą, ale to również książka napisana tak, że bez problemu można ją traktować jak powieść osobną. Gatunkowo jest to raczej lekki kryminał, pisany z przymrużeniem oka, w którym akcja toczy się tempem umiarkowanym, choć przyznam, że gdzieś tam od czasu do czasu przebijały mi się przez nią sceny klimatem z filmów Tarntino... Tak, ogólnie rzecz biorąc to bardzo filmowa historia, z przyjemnie górskim klimatem, genialnymi kreacjami postaci i ciekawą zagadką kryminalną - polecam już teraz wpisać ją na swoją czytelniczą listę!

Autor: Ryszard Ćwirlej
Tytuł: Rajski zakątek
Cykl: Marcin Engel, tom 3
Data premiery: 27.03.2024
Wydawnictwo: Harde
Liczba stron: 400
Gatunek: kryminał

Książka dostępna jest już w przedsprzedaży.

We współpracy ambasadorskiej z Wydawnictwem Harde

Podoba Ci się to, co robię?
Wesprzyj mnie na patronite.pl/kryminalnatalerzu i dołącz do grona moich Patronów!

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz