kwietnia 25, 2024

Wygraj "Dolinę szpiegów"! Konkurs patronacki (rozwiązany)

Jak wyglądało życie agenta specjalnego w czasie II wojny światowej? Robert Michniewicz w swojej najnowszej powieści pt. "Dolina szpiegów" zabiera nas w podróż w czasie, oferując wgląd w walkę dwóch szpiegów stojących po przeciwnych stronach barykady. Najlepsze w tej książce jednak jest to, że nie skupia się tylko na ich działaniach szpiegowskich (choć i te oczywiście dokładnie opisuje, w końcu to powieść szpiegowska!), ale oddaje te kreacje w pełni - przyglądamy im się uważnie, jak ich życie prywatne (czy szpieg ma życie prywatne?) miesza się z tym zawodowym... Fascynująca i pełna bogatych emocji lektura! I dzisiaj przychodzę do Was z możliwością zaopatrzenia się w egzemplarz - zapraszam na konkurs, do rozdania mam 5 książek!

A jeśli do tej pory nie mieliście okazji o niej poczytać, to serdecznie zapraszam na moją recenzję - klik! oraz wywiad z autorem - klik!


By wziąć udział w konkursie, odpowiedź na pytanie:
Czy uważasz, że byłby z ciebie dobry szpieg?
Swoją odpowiedź krótko uzasadnij.


Zgłoszenia możecie zamieszczać w dowolnej formie, ich ciekawiej, bardziej oryginalnie – tym lepiej! 
Konkurs organizuję równocześnie na trzech platformach: blogu, IG i FB, więc swoje zgłoszenia można zamieszczać w każdym z tych trzech miejsc w komentarzu pod postem konkursowym - zgłosić można się tylko raz!

  1. Konkurs trwa od 26 do 29 kwietnia do 23:59, wyniki ogłoszę w tym poście, na FB i IG do 1 maja.
  2. Z nadesłanych odpowiedzi wybiorę pięć, które moim zdaniem będą najciekawsze. Przy ich wyborze pod uwagę będę brała również aktywność uczestników na profilach Kryminału na talerzu.
  3. Wysyłka tylko na terenie Polski.
  4. Udzielając odpowiedzi na pytanie konkursowe uczestnik równocześnie oświadcza, że zapoznał się z regulaminem konkursu zamieszczonym na tej stronie  – klik!
Zachęcam też do polubienia profilu autora książki (IG - klik!FB - klik!) profilu wydawnictwa na IG (klik!) i FB oraz moich własnych (IG klik! FB klik!), a także do dołączenia do obserwatorów mojego bloga. Będzie mi też bardzo miło jeśli na swoich profilach udostępnicie informację o tym konkursie (możecie po prostu podać dalej mój post o konkursie, który zamieściłam na IG i FB).


Serdecznie zachęcam do udziału i życzę wszystkich uczestnikom powodzenia!


Podoba Ci się to, co robię?
Wesprzyj mnie na patronite.pl/kryminalnatalerzu i dołącz do grona moich Patronów!
01.05 aktualizacja - wyniki konkursu: 
Widzę, że zabrało nam się ładne grono osób pretendujących do zawodu szpiega! Teraz pozostaje pytać autora książki, gdzie powinniście się udać, by znaleźć tę słynną szkołę szpiegów, prawda? Ale nie tylko potencjalni szpiedzy wśród nas, sporo grono uczestników konkursu też uczciwie przyznało, że szpieg byłoby z nich marny... I tę uczciwość też mocno sobie cenimy! Zatem, biorąc pod uwagę i odpowiedzi, i aktywność uczestników na profilach Kryminału na talerzu, zdecydowałam, że teraz "Dolina szpiegów" poleci do:

FB:
1) Anna Ciszek
Szpieg m.in. musi:
-mieć silne nerwy, zachowywać opanowanie i zimną krew - zupełnie nie umiem, bo strasznie ulegam emocjom,
-umieć kłamać patrząc prosto w oczy bez oznak zdenerwowania - od razu widać, kiedy kłamię
-usprawiedliwiać działania niemoralne czy nieuczciwe w przekonaniu, że cel uświęca środki - zupełnie tak nie uważam
-mieć duży urok osobisty i budzić zaufanie, które otworzą mu niejedne drzwi do tajnych informacji - o, tu ew. mogłabym się sprawdzić.
Konkluzja: jako szpieg funta kłaków byłabym niewarta.🙂

2) Diana Szydło
Oto moje szpiegowskie CV:
📌Kompletnie nie mam orientacji w terenie
📌Zgubię się nie tylko w lesie, ale też w galerii handlowej, wielokrotnie wsiadałam do obcego samochodu, myśląc, że to męża
📌Kompletnie nie znam języków, na każde pytanie zadane nie po polsku, odpowiadam "a little"
📌Jestem raczej łatwowierną osobą i wierzę w to, co mówią inni
📌Ciągle zapominam, gdzie cos schowałam, więc odnalezienie skrzynki kontaktowej byłoby dla mnie nie lada wyzwaniem
Nie nadaję nie zatem na szpiega? Ależ skąd, dzięki mojemu rozkojarzeniu byłabym idealna do tej roli, bo nikt nie pomyślałby, że tak zagubiona w rzeczywistości osoba mogłaby szpiegować. Nie ręczę tylko za efekty mojej pracy. 😂

3) Magdalena Kmiecik 
Czy byłby ze mnie dobry szpieg? Oczywiście, że tak, jakże by inaczej, a dlaczego?
Po pierwsze: jestem cwana jak lis...sprytu mi nie brakuje.
Po drugie: jestem jak kameleon - potrafię zakamuflować się jeśli wymaga tego sytuacja.
Po trzecie: mam nerwy ze stali - a to niezwykle ważne kiedy dobro państwa na szali.
Po piąte: jestem uparta i zdeterminowana a to cecha u szpiega jakże pożądana.
Po szóste: potrafię milczeć jak grób, więc nikt by nie potrafił ze mnie żadnych informacji nawet siłą wywlec.
Po siódme: umiem skradać się jak mysz, bezszelestnie, o czym przekonali się już moi bliscy, kiedy odkryłam tajemnice znikających ciasteczek robionych przeze mnie:).
Po ósme: jestem drobiazgowa, skupiona na robocie i jak podejmuje się działania to wkładam w nie całe moce przerobowe.
Po dziewiąte: z ryzykiem mi do twarzy a szpieg jak wiadomo często je musi podejmować, więc ja i ryzyko to duet doskonały.
Po dziesiąte: w dzieciństwie często bawiłam się z rówieśnikami w chowanego - nigdy nie mogli mnie znaleźć więc to już dowodzi tego, że potrafię się ukryć skutecznie, gdyby ktoś zastawił na mnie pułapkę chętnie.

IG:
4) @sylwiaaa
Czy byłabym dobrym szpiegiem? Hmmm...🤔 Odpowiem tak: Choć poeta ze mnie marny, szpiegiem będę idealnym ! Z kryminałem mi do twarzy, więc po cichu mi się marzy : przygód doznać co nie miara - tyle, ile biblioteka całą, ledwo by pomieścić mogła! A tajemnic co dnia tyle, żeby każdą wolną chwilę, zagadkami mi zajęły ! Ah wariactwo - kryminały mnie ujęły ! Szpiegiem takim proszę Pana, będę co to już od rana ; z gotowością ; w pełni sprytu ( z książkowego apetytu) ; w pełni zaangażowany - sam na siebie wciąż jest zdany. Morał z tego, choć jest krótki to przynosi niezłe skutki - powiem tak, słowami swymi : to pasja profesjonalistą czyni ❤️❤️❤️ 

5) @iwa_czyta
Zgłaszam się 😍 już w dzieciństwie marzyłam by zostać szpiegiem😂 niestety nikt mnie nie zrekrutował a nie wiem gdzie szukać szkoły szpiegów 😂 a talent do tego z pewnością mam: potrafię czytać mowę ciała, zwracam uwagę na szczegóły, wszędzie szukam drugiego dnia, lubię często zmieniać wizerunek przez co mogę wtapiać się w toczenie.

Gratulacje!
Czekam na Wasze dane adresowe wraz z numerem telefonu dla kuriera.
Wszystkim uczestnikom dziękuję za zgłoszenia i zachęcam do stałej aktywności, komentowania postów na moich profilach, jak i próbowania swoich sił w kolejnych konkursach!

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz