maja 30, 2024

"Mój dom" Tomasz Sablik - zapowiedź ambasadorska

 W wyjątkowy, bo wolny od pracy czwartek, przychodzę z zapowiedzią niezwykłą! Dlaczego? Bo tym razem nie jest to zapowiedź premiery - książka "Mój dom" Tomasza Sablika jest dostępna już na naszym rynku od dwóch miesięcy - a zapowiedź tego, że będę Wam ten tytuł zachwalać! Książka w moje ręce trafiła w czasie Targów Książki Vivelo w Warszawie, w kolejny weekend zasiadłam do lektury i choć nie jest to kryminał, to jest to powieść tak dobra, że z przyjemnością obejmuję ją opieką ambasadorską i #kryminalnatalerzupoleca!

„Duchy istnieją. Mieszkają w budynkach takich jak ten. Są prawdziwe. Dam Wam niejeden powód, byście w nie uwierzyli. Nazywam się Edward, a moje ciało owiewa wiatr z wielu szczelin, które powstały na przestrzeni dekad. Wiatr ten uparcie dmucha w mury, odkąd tu dotarłem z Emilią. Pamiętam, że maszerowałem z nią w dokładnie tak samo nieprzyjemną noc jak ta. I ten sam halny wiał, próbując mnie powstrzymać, bym nie dobrnął choćby do furtki. I nawet teraz, gdy już jesteśmy wewnątrz, stara się zdmuchnąć ten dom. Mój dom”.
Powieść zabiera nas w głąb ludzkiego umysłu, pełnego tajemnic, czarnej magii i prób odnalezienia pytań, na które tak często nie ma dobrych odpowiedzi. To podróż przez mrok i lęk, które z każdą kolejną stroną gęstnieją i hipnotyzują czytelnika.
Jest to też historia pełna emocji i bólu, wzlotów i upadków - sentymentalna podróż człowieka, który nie może pogodzić się z własnym losem i który posunie się do wszystkiego, byle tylko ten los odwrócić.
Opis książki brzmi mocno enigmatycznie, prawda? To już wyjaśniam - jest to historia Edwarda, spisywana w formie pamiętnika. Poznajemy go w wieku dwudziestu kilku lat, kiedy to wrócił do swojego domu z jakąś misją... Jaką, czego w nim szuka? Ta jego podróż jest jednak dużo głębsza, gdyż bohater postanawia, że opowie nam całą swoją historię - swoją i domu, który związał go ze sobą nierozerwalnie. I tak cofamy się kilkanaście lat, by poznać Edwarda jako jedenastoletniego chłopca... Jest to proza subtelna, dla mnie był to taki trochę powrót do dzieciństwa, choć nie wątpię, że czytelnik niezależnie od wieku się w niej odnajdzie. Historia pozornie zwyczajna, ale mająca w sobie to coś takiego, że nie można się od niej uwolnić... Która hipnotyzuje i lekko niepokoi, przez dziwne sytuacje pojawiające się w tle, które można interpretować na różne sposoby... Książka, która wymyka się kategoryzacji, choć jeśli bym musiała, to określiłabym ją jako literaturę piękną z delikatną domieszką fantastyki - określenie precyzyjne na tyle, żebyście wiedzieli jakiej formy literatury się spodziewać. Zdecydowanie jest to proza warta uwagi czytelnika, który szuka w niej refleksji, zastanowienia i dobrej, z jednej strony bliskiej człowiekowi, a z drugiej tajemniczej, niepokojącej historii... Dla mnie było to niesamowite przeżycie!
Autor: Tomasz Sablik
Tytuł: Mój dom
Data premiery: 27.03.2024
Wydawnictwo: Czarna Owca
Liczba stron: 592
Gatunek: literatura piękna / fantastyka / horror


Od razu zachęcam do zapisania w terminarzu daty 11 czerwca - wtedy o godzinie 19:00 na moim profilu na Instagramie odbędzie się spotkanie na żywo z autorem tej książki, Tomaszem Sablikiem
Serdecznie na nie zapraszam!

Książka dostępna jest w sprzedaży.

Dostępna jest też w abonamencie 

We współpracy z Wydawnictwem Czarna Owca.


Podoba Ci się to, co robię?
Wesprzyj mnie na patronite.pl/kryminalnatalerzu i dołącz do grona moich Patronów!

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz