maja 13, 2024

"Nie zawiedź mnie, tato. Cz.I" Stefan Darda - zapowiedź ambasadorska

Niedawno pisałam, że w maju logo Kryminału na talerzu znajdziecie na jednej powieści kryminalnej, ale to wcale nie jest równoznaczne z tym, że tylko pod jednym majowym tytułem będziemy używać #kryminalnatalerzupoleca - mam przyjemność ogłosić premierę, i to bardzo bliską, bo już z tej środy 15 maja, która trafiła pod moją opiekę ambasadorską - a jest to powieść kryminalna Stefana Dardy pt. "Nie zawiedź mnie, tato. Cz.I"!

Po dramatycznych wydarzeniach, które miały miejsce w Rykowie, emerytowany funkcjonariusz Biura Spraw Wewnętrznych Policji, próbuje odnaleźć wewnętrzną równowagę w domu na wsi. Gdy pewnego dnia dowiaduje się o pogrzebie osoby z bliskiej rodziny, wie jedno – w najbliższym czasie może zapomnieć o spokoju. Zwłaszcza, że tuż po przyjeździe do położonych na Podlasiu Czemian, Zdzisław Mokryna zostaje podejrzany o związek z zabójstwem krewnej. Niebawem dochodzi do kolejnej śmierci.
Czy ojcowskie niedopatrzenie było przyczyną serii zdarzeń wstrząsających podlaskim miasteczkiem? Jaką rolę w zagmatwanej sprawie odgrywa tamtejszy szef policji?
Emerytowany gliniarz rozpoczyna nieformalne śledztwo, rzucając w ten sposób rękawicę miejscowym układom. Jego znajoma sprzed lat, obecnie prokurator rejonowa w Czemianach, z pewnością zna odpowiedzi na wiele pytań. Mokryna chciałby uzyskać wsparcie dawnej sympatii, ale czy są na to jakiekolwiek szanse?

Jak głosi powyższy baner, jest to tom drugi ze Zdzisławem Mokryną, jednak już spieszę z wyjaśnieniem - spokojnie można go czytać również jako powieść oddzielną. I jest to kryminał mocno obyczajowy, bardzo spokojny, przez który Mokryna przeprowadza nas w narracji pierwszoosobowej krążąc pomiędzy swoim domkiem w Bieszczadach a Podlasiem, które wiąże się z jego dzieciństwem. Jest to część pierwsza tego tytułu, więc zagadka zostawia czytelnika w lekkim zawieszeniu, oczekiwaniu na część drugą, która zapowiedziana jest również na ten rok. To coś, w czym odnajdą się miłośnicy małomiasteczkowych kryminałów, w których ważne są kreacje psychologiczne postaci. Ja właśnie się do takich czytelników zaliczam, więc z przyjemnością mogę oznajmić, że dobrze spędziłam z tym tytułem czas, jak i również polecić go i Wam!

Autor: Sefan Darda
Tytuł: Nie zawiedź mnie, tato. Cz.I
Cykl: Zdzisław Mokryna, tom 2.1
Data premiery: 15.05.2024
Wydawnictwo: Czarna Owca
Liczba stron: 448
Gatunek: thriller / kryminał obyczajowy

Książka dostępna jest już w przedsprzedaży.

A niecałe dwa tygodnie po premierze
we wtorek 28 maja zapraszam na spotkanie na żywo ze Stefanem Dardą,
które odbędzie się na moim profilu na Facebooku o godzinie 19:00!

Autora będzie też można spotkać już w nadchodzący weekend 
na Targach Książki Vivelo w Warszawie.

We współpracy z Wydawnictwem Czarna Owca.


Podoba Ci się to, co robię?
Wesprzyj mnie na patronite.pl/kryminalnatalerzu i dołącz do grona moich Patronów!

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz