maja 12, 2024

Wygraj "Agatha Christie. Nieuchwytna kobieta"! Konkurs ambasadorski (rozwiązany)

Weekend to doskonała okazja, by zwrócić swoją uwagę ku klasyce kryminału, ku powieściom spokojnym, pozbawionym brutalności, ale i solidnie zajmującym, prawda? A może też, by o twórczyni tych powieści dowiedzieć się nieco więcej? Agatha Christie to ikona tego gatunku literackiego, autorka niezwykle płodna, która zmieniła sposób postrzegania powieści kryminalnych, która zasłynęła na cały świat i mimo że jej już prawie 50 lat z nami nie ma, to literacko cały czas jest żywa i obecna w popkulturze. A teraz jest doskonała okazja, by dowiedzieć się o niej samej więcej - Lucy Worsley postarała się o biografię tej pisarki, która przedstawia ją na wielu płaszczyznach, pokazuje nam, że nie tylko była to świetna pisarka, ale i wyprzedzająca swoje czasy kobieta. Dzisiaj chcę się z Wami tą książką podzielić, zapraszam więc na konkurs z "Agatha Christie. Nieuchwytna kobieta"!

A jeśli nie mieliście wcześniej okazji poczytać o tej książce, to odsyłam Was do mojej recenzji - klik!By wziąć udział w konkursie, odpowiedz na pytanie:
Dlaczego chcesz przeczytać biografię "Agatha Christie. Nieuchwytna kobieta" autorstwa Lucy Worsley? 


Zgłoszenia możecie zamieszczać w dowolnej formie, im ciekawiej, bardziej oryginalnie – tym lepiej! 
Konkurs organizuję równocześnie na trzech platformach: blogu, IG i FB, więc swoje zgłoszenia można zamieszczać w każdym z tych trzech miejsc w komentarzu pod postem konkursowym - zgłosić można się tylko raz!

  1. Konkurs trwa od 12 do 15 maja do 23:59, wyniki ogłoszę w tym poście, na FB i IG  do 17 maja.
  2. Z nadesłanych odpowiedzi wybiorę pięć, które moim zdaniem będą najciekawsze. Przy ich wyborze pod uwagę będę brała również aktywność uczestników na profilach Kryminału na talerzu.
  3. Wysyłka tylko na terenie Polski.
  4. Udzielając odpowiedzi na pytanie konkursowe uczestnik równocześnie oświadcza, że zapoznał się z regulaminem konkursu zamieszczonym na tej stronie  – klik!
Zachęcam też do polubienia profilu wydawnictwa na IG (klik!) i FB oraz moich własnych (IG klik! FB klik!), a także do dołączenia do obserwatorów mojego bloga. Będzie mi też bardzo miło jeśli na swoich profilach udostępnicie informację o tym konkursie (możecie po prostu podać dalej mój post o konkursie, który zamieściłam na IG i FB) i zaprosicie do zabawy znajomych. 


Serdecznie zachęcam do udziału i życzę wszystkich uczestnikom powodzenia!


Podoba Ci się to, co robię?
Wesprzyj mnie na patronite.pl/kryminalnatalerzu i dołącz do grona moich Patronów!

16.05. aktualizacja - wyniki konkursu:
Cieszy mnie zainteresowanie tą książką! I to, że widzicie już po moich opisach, że nie jest to tylko obraz wybitnej pisarki, ale i kobiety w XX wieku, kobiety, która miała siłę walczyć o swoje, choć bywały momenty, że życie jej nie rozpieszczało. Mam nadzieję, że na lekturę skusicie się wszyscy, to bardzo inspirująca publikacja, a dzisiaj chciałam nagrodzić:

Facebook:
1) Małgorzata Gawron
Moją przygodę z kryminałami rozpoczęłam właśnie od pani Christie. Pamiętam jak stałam w bibliotece ponad 30 lat temu przed półką z książkami i zastanawiałam się, którą wybrać. Można było wziąć tylko dwie 😊. Szybko je czytałam i biegłam po kolejne. Wstyd się przyznać, ale nie znam biografii Agathy Christie i chętnie bym się z nią zapoznała, a jeszcze chętniej zobaczyła bym książkę na mojej półce 😍.

2) Anna Deszcz
Dlaczego chcę przeczytać biografię Agathy Christie? 🤔 Oj, naprawdę z bardzo wielu powodów... Znasz mnie już trochę i wiesz, że UWIELBIAM tę pisarkę z całego ❤️! Dla mnie to jedyna i niepowtarzalna KRÓLOWA KRYMINAŁU. Zawsze nią była i zawsze będzie... Czytałam prawie wszystkie jej powieści, oglądałam filmy o tej niezwykłej kobiecie, programy o niej, ale mimo to, jest dla mnie osobą bardzo tajemniczą... Tajemniczą, trudną do "rozszyfrowania", dokładnie tak, jak jej powieści 😍... Lubię nietuzinkowych ludzi, takich którzy nie tylko "są" w tym życiu, ale również potrafią "żyć". Którzy nawet kilkadziesiąt lat po swoim odejściu z tego świata, wzbudzają tak wielkie emocje i uczucia, że czasem chciałoby się żyć w ich czasach... Dla mnie Agatha Christie należy właśnie do takich osób! 😍❤️...

Instagram:
3) @aniacbb
Chciałabym przeczytać biografie Agathy Christie bo po pierwsze bardzo lubię jej kryminały. Po drugie, myślę że sama Christie była bardzo ciekawa postacią z interesującym życiem. W sumie sama mogłaby być bohaterka jednej ze swoich książek. Zarówno za życia jak i po śmierci ciągle jest ikoną i nie przez przypadek mówi się że jest najsłynniejsza pisarka kryminałów. Często jest nazywana Królowa kryminałów 👑 także myślę że zdecydowanie warto przeczytać jej biografie. Poza tym uważam że była silna babką 💪, niezależna która zrobiła karierę także w swoich jakże odległych od naszych czasach. Zdecydowanie jest inspiracją a jej biografia zdecydowanie to książka godna przeczytania 🧐🧐🧐.

4) @sylwiaaa
Wielka kobieta, choć uśmiech wspaniały
to oczy ma smutne,
Ile zmartwień, ile te oczy widziały?
Ile w serce cisnęły, rozterki butne?
Tak wiedzieć bym chciała,
Bo też jestem kobietą
Bo też tego zaznałam
Co nie przystoi facetom.
Podziwiam ją kiedy widzę jej drogę
Do tego co stworzyła
Każdą spod nogi kłodę
Wiem że zwyciężyła
Więc i ja zwyciężyć mogę
Tak to wiele dla mnie znaczy - siła kobiet.
Dlatego chcę przeczytać tą autobiografie
Choć kupić bym mogła w empiku
Liczę że w konkursie utrafię
Tak, zgłoszeń tu bez liku
Każde tak pięknie napisane
Powód mam jeden by wygrać mi było dane
By zasadne to było
co z początku wyznałam
Pragnę by tak się zdarzyło
Abym od innej kobiety tą książkę dostała.
Tak wiele dla mnie to znaczy - siła kobiet
Nie tylko w konkursie, ale i w życiu zwyciężyć tak jak ona mogę.
Inspiracja i symbol krążą mi po głowie
Tak wiele bym chciała, ile z tego mogę?
Ile jest mi dane, a co z tego warto?
Nie wiem tego jeszcze,
choć gram otwartą kartą
Piszę słabe wiersze
Choć przekaz z serca płynie
Marzy mi się poczuć siłe kobiet...
na sobie...
jedynie....

5) @magdalenka_55
W książkach Agathy Christie zaczytywałam się od czasów liceum. W okolicznych bibliotekach nie było już potem jej książki, której bym nie czytała. Później sama zaczęłam gromadzić kolekcję jej dzieł. I o ile po biografie sięgam raczej sporadycznie, tę książkę bardzo, bardzo bym chciała przeczytać. Znam pewne fakty z życia Autorki, czytałam różne artykuły, ale nigdy pełnej książkowej biografii, a ta postać jest szalenie ciekawa i chętnie dowiem się więcej. To Autorka, która kojarzy mi się przede wszystkim z niesamowitym kameralnym klimatem, ze świetną intrygą, z mistrzowsko wykreowanymi postaciami, Hercules Poirot i jego szare komórki, a przede wszystkim moja ukochana panna Jane Marple - niby niepozorna staruszka, ale umysł ostry jak brzytwa i ta intuicja. Coś niezwykłego. Pamiętam, że w czasach szkolnych przygotowywałam prezentację na temat Agathy Christie, bo nie tylko jej książki, ale też jej życie , jej podróże i doświadczenia, jej osoba wydały mi się fascynujące. No cóż rzec, bardzo chcę przeczytać! A jak się nie uda wygrać, to kupię 😂

Gratulacje!
Czekam na Wasze dane adresowe wraz z numerem telefonu dla kuriera.
Wszystkim uczestnikom dziękuję za zgłoszenia i zachęcam do stałej aktywności, komentowania postów na moich profilach, jak i próbowania swoich sił w kolejnych konkursach!

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz