czerwca 26, 2024

"Cichy płacz" Lisa Regan - zapowiedź patronacka

Lisa Regan rozgościła się naprawdę wygodnie na naszym polskim rynku literatury kryminalnej i nic w tym dziwnego - wydaje mi się, że z tomu na tom serii z Josie Quinn jest coraz lepsza! A tomem szóstym pt. "Cichy płacz" przebiła wszystko, co zrobiła do tej pory - i właśnie tę premierę świętować będziemy równo za trzy tygodnie, 17 lipca! A Kryminał na talerzu ma tę niesamowitą przyjemność objąć książkę patronatem medialnym.

Dziewczynka wiruje na karuzeli, jasne włoski unoszą się w powietrzu, a wokół dźwięczy jej śmiech. Gdy karuzela się zatrzymuje, siedzenie jest puste. Mała Lucy przepadła jak kamień w wodę...
Do gorączkowych poszukiwań siedmioletniej Lucy Ross włącza się detektywka Josie Quinn. To ona znajduje należący do dziewczynki plecak w kształcie motyla, a w nim mrożącą krew w żyłach wiadomość: odbieraj, gdy zadzwonię, bo inaczej z Lucy koniec. Do rodziców dzwoni ktoś z telefonu opiekunki ich córki – po drugiej stronie słychać lodowaty męski głos.
Josie pędzi do mieszkania kobiety i znajduje ją martwą. Każde kolejne połączenie z telefonu osoby związanej z rodziną kończy się szokującym odkryciem nowej ofiary. Morderca wyraźnie szuka zemsty na rodzinie Rossów. Detektywka przeczuwa, że rodzice dziewczynki nie mówią całej prawdy. Zgłębianie ich tajemnic zmusza ją do odkrycia sekretu, który zmieni jej życie.
Czy Josie zdoła powstrzymać zabójcę? I czy odnajdzie małą Lucy żywą?

Do tej pory moim ulubionym tomem był "Grób matki" (recenzja - klik!), który nie tylko przedstawiał ciekawą zagadkę kryminalną, ale sporo odkrywał przez czytelnikiem z przeszłości, a dokładnie - dzieciństwa głównej bohaterki Josie. Teraz "Cichy płacz" go detronizuje - ta książka porywa dosłownie od pierwszych stron i nie puszcza do samego końca! Zagadka dopracowana w każdym calu, a historia ogromnie przejmująca, angażująca emocjonalnie tak bardzo, że odczuwałam ją całą sobą. Kryminał rozrywkowy na najwyższym poziomie! Jest miejsce na akcję, na ważne społecznie tematy i dobre tło psychologiczne - dokładnie tak jak lubię. I oczywiście można książkę czytać niezależnie od reszty tomów, więc jeśli macie chęć właśnie od "Cichego płaczu" rozpocząć znajomość z detektywką Josie Quinn, to nie będę Was powstrzymywać, choć ostrzegam - na pewno po jego lekturze będziecie nadrabiać tomy wcześniejsze! 

Autor: Lisa Regan
Tytuł: Cichy płacz
Cykl: detektywka Josie Quinn, tom 6
Tłumaczenie: Maciej Muszalski
Data premiery: 17.07.2024
Wydawnictwo: Dolnośląskie
Liczba stron:320
Gatunek: kryminał

Książka dostępna jest już w przedsprzedaży.

We współpracy z Wydawnictwem Dolnośląskim.Podoba Ci się to, co robię?
Wesprzyj mnie na patronite.pl/kryminalnatalerzu i dołącz do grona moich Patronów!

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz