czerwca 05, 2024

Wygraj "Demony Babiej Góry"! Konkurs patronacki (rozwiązany)

"Demony Babiej Góry" Ireny Małysy dokładnie dzisiaj świętują tydzień na polskim rynku książki! Z ciekawością obserwuję opinie pierwszych uczestników i bardzo cieszy mnie fakt, że większość z nich obiera tę historię tak, jak ja - jako historię kryminalną, która pod pretekstem kryminalnej zagadki opowiada o czymś więcej, w niesamowicie klimatycznym stylu. Ta opowieści dobrze wpisuje nam się też w książki, które polecam Wam na zbliżające się wakacje, gdyż i miejsce akcji jest głęboko w tę opowieść wpisane - są to i góry, Babiej Góra, która choć została daleko w tyle, to tkwi głęboko w sercach bohaterek, jest też i morze, mała nadmorska miejscowość, którą przesiąkamy, której klimat małej zamkniętej społeczności autorka oddała tak dobrze. Książka ta zasługuje na czytanie, a Wy na dobre historie, zatem nie pozostaje mi nic innego jak zaprosić Was dzisiaj na konkurs z tym tytułem - mam dla Was 3 egzemplarze "Demonów Babiej Góry"!

Ta książka to część serii z Baśką Zajdą, ale równie dobrze można ją czytać jak powieść osobną, choć sama całą serię gorąco polecam! A więcej o najnowszym tomie, któremu mam ogromną przyjemność patronować, znajdziecie w mojej recenzji - klik!


By wziąć udział w konkursie, odpowiedz na pytanie:
Czy lubisz, gdy lokalność, ten klimat miejsca, w którym toczy się akcja, jest w powieści dobrze odczuwalny?
Swoją odpowiedź krótko uzasadnij, możesz podeprzeć się przykładami z literatury bądź skorzystać ze swojej kreatywności!


Zgłoszenia możecie zamieszczać w dowolnej formie, ich ciekawiej, bardziej oryginalnie – tym lepiej! 
Konkurs organizuję równocześnie na trzech platformach: blogu, IG i FB, więc swoje zgłoszenia można zamieszczać w każdym z tych trzech miejsc w komentarzu pod postem konkursowym - zgłosić można się tylko raz!

  1. Konkurs trwa od 5 do 9 czerwca do 23:59, wyniki ogłoszę w tym poście, na FB i IG do 12 czerwca.
  2. Z nadesłanych odpowiedzi wybiorę trzy, które moim zdaniem będą najciekawsze. Przy ich wyborze pod uwagę będę brała również aktywność uczestników na profilach Kryminału na talerzu.
  3. Wysyłka tylko na terenie Polski.
  4. Udzielając odpowiedzi na pytanie konkursowe uczestnik równocześnie oświadcza, że zapoznał się z regulaminem konkursu zamieszczonym na tej stronie  – klik!
Zachęcam też do polubienia profilu wydawnictwa na IG (klik!) i FB, autorki (IG - klik!, FB - klik!) oraz moich własnych (IG klik! FB klik!), a także do dołączenia do obserwatorów mojego bloga. Będzie mi też bardzo miło jeśli na swoich profilach udostępnicie informację o tym konkursie (możecie po prostu podać dalej mój post o konkursie, który zamieściłam na IG i FB) i zaprosicie do zabawy znajomych. 


Serdecznie zachęcam do udziału i życzę wszystkich uczestnikom powodzenia!


Podoba Ci się to, co robię?
Wesprzyj mnie na patronite.pl/kryminalnatalerzu i dołącz do grona moich Patronów!

12.06 aktualizacja - wyniki konkursu:
Zaskoczyliście mnie trochę - pytanie konkursowe było ogólnie o oddanie klimatu miejsca akcji, a większość z Was zinterpretowała, że chodzi o małe miasteczka - co prawda faktycznie tak jest przy "Demonach Babiej Góry", ale pytanie było przecież ogólne! Klimat miasta też można dobrze oddać, prawda? 😉 I Irena Małysa w sumie tak robi w swojej serii z Baśką - w pierwszym i czwartym tomie mamy małe miejscowości, w drugim i trzecim całkiem spore miasta, zatem różnorodność zapewniona! Oczywiście gorąco zachęcam do lektury tomu najnowszego, jak i całej serii, a dzisiaj konkursowa nagroda leci do:

FB:
1) Joanna Świerad
Bardzo lubię, gdy klimat miejsca i jego społeczność są oddane w taki sposób, że ja jako czytelniczka czuję się, jakbym tam naprawdę była i znała mieszkańców. Osobiście uwielbiam, kiedy akcja dzieje się w małej miejscowości, której społeczność jest hermetyczna i chce coś ukryć. To powoduje nieodpartą chęć, aby jak najszybciej wniknąć w fabułę a także uważnie przyjrzeć się bohaterom i ich motywacjom.

2) Martyna Antoniewska
Bardzo lubię gdy oddany jest klimat miejsca, w którym dzieje się książka. A jeszcze jak się okazuje że byłam w tych miejscach to już w ogóle czuje jakbym sama tam była wraz z bohaterami 🙂
Przykładem takiej książki jest np. Las zaginionych Agnieszki Pietrzyk. Świetnie opisane tereny gdzie dzieje się akcja 🙂

Blog:
3) @pamietnik_mola_ksiazkowego
Nie wiem czy ja powinnam brać udział bo już raz wygrałam (dziękuję🧡) ale nie ukrywam, że bardzo zależy mi i na tej książce. Dlaczego? Bo Babia Góra to moja "sąsiadka" więc ta lokalna patriotyczność w duszy gra. Planuje więc przez wakacje przeczytać hurtem cały cykl z Baśką Zajdą. Mało tego zdjęcie I tomu już mam nawet zrobione i to właśnie na szlaku na BG 🤭 co do pytania konkursowego to tak - uwielbiam w książkach taki lokalny klimat bo to tak, jakbym tam była w wirze fabuły całą sobą. Przykłady podam 2. Książki P. Kowalewskiego - nigdy nie byłam w Szczecinie a jednak gdy czytam to za sprawą autora jakbym znała Szczecin (muszę się kiedyś wybrać 😄). Druga to "Osada" A. Olszewskiej - znam zalew Czorsztyński, byłam też na zamku w Czorsztynie i w Niedzicy a że sama pochodzę też z wioski to ten klimat czuję się całą sobą. A co do książki konkursowej to Zawoję odwiedziłam w maju a Babią Górę ponownie planuję chyba w lipcu, mam do niej sentyment 😊

Gratulacje!
Czekam na Wasze dane adresowe wraz z numerem telefonu dla kuriera.
Wszystkim uczestnikom dziękuję za zgłoszenia i zachęcam do stałej aktywności, komentowania postów na moich profilach, jak i próbowania swoich sił w kolejnych konkursach!

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz