sierpnia 12, 2020

Wygraj "Idealną opiekunkę"! (rozwiązany)

Dzisiaj swoją premierę ma kolejny ciekawy thriller psychologiczny od wydawnictwa Filia Mroczna Strona. Ja lekturę "Idealnej opiekunki" Phoebe Morgan mam jeszcze przed sobą, ale nie wątpię, że będzie to pasjonujący thriller! W końcu kto jak kto, ale brytyjskie pisarki znają się na tym gatunku literackim ;) 

Dzięki uprzejmości Wydawnictwa mam dla Was już teraz egzemplarz tej książki, a że ostatnio wypytywałam Was o sam gatunek i autorów, to dzisiaj zastanówmy się nad sposobem, w jakim opowiadane są te historie!


By wziąć udział w konkursie odpowiedz na pytanie:

Lubisz gdy narracja powieści prowadzona jest w jednym czasie przez jednego narratora czy wręcz odwrotnie - gdy historia toczy się raz w teraźniejszości, raz w przeszłości, a narratorów powieści jest kilku i każdy opowiada o wydarzeniach z własnego punktu widzenia? Swoją odpowiedź krótko uzasadnij.

Odpowiedzi możecie zamieszczać w dowolnej formie, ich ciekawiej – tym lepiej!Konkurs organizuję na moich wszystkich profilach, więc swoje zgłoszenia można zamieszczać tutaj w komentarzu pod postem oraz pod konkursowymi postami na FB i IG. 

  1. Konkurs trwa od 12 do 17 sierpnia do 23:59, wyniki ogłoszę w tym poście, na FB i IG kolejnego dnia.
  2. Z nadesłanych odpowiedzi wybiorę jedną, która moim zdaniem będzie najciekawsza.
  3. Wysyłka tylko na terenie Polski.
  4. Udzielając odpowiedzi na pytanie konkursowe uczestnik równocześnie oświadcza, że zapoznał się z regulaminem konkursu zamieszczonym na tej stronie  – klik!

Zachęcam też do polubienia profilu wydawnictwa na IG (klik!) i FB oraz moich własnych (IG klik! FB klik!), a także do dołączenia do obserwatorów mojego bloga. Będzie mi też bardzo miło jeśli na swoich profilach udostępnicie informację o tym konkursie (możecie po prostu podać dalej mój post o konkursie, który zamieściłam na obydwu profilach).


Serdecznie zachęcam do udziału i życzę wszystkich uczestnikom powodzenia!


18.08 aktualizacja - wyniki konkursu:
Okazuje się, że pytanie wcale nie należało do najłatwiejszych ;) Dlatego tym bardziej serdecznie dziękuję wszystkim uczestnikom za zgłoszenia, czytałam je z przyjemnością! Wiele odpowiedzi bardzo mi się podobało, niestety zwycięzca może być tylko jeden ;) Dlatego tym razem wygrywa zgłoszenie z IG od @motyle_w_glowie - gratulacje!
Lubię w książkach przeplatanie teraźniejszości z przeszłością, to pozwala na więcej zabawy w próbie przewidzenia zakończenia. No i wiele wydarzeń z czasu aktualnego znajduje swoje uzasadnienie w minionych wydarzeniach. Jeśli chodzi o narrację, to kiedyś, dawno temu lubiłam poznawać historię z punktu widzenia "narratora-obserwatora" lub z punktu widzenia głównego bohatera. To się zmieniło dokładnie w 2007 roku, gdy czytałam pierwszą część Sagi "Zmierzch" i koniecznie chciałam wiedzieć, co w konkretnych sytuacjach myślał Edward. Bardzo mi tego brakowało. Od tamtej pory lubię poznawać historię z kilku perspektyw. To często wiele wyjaśnia i ułatwia, a nawet umożliwia zrozumienie całej powieści 😉

Wszystkich uczestników oczywiście zapraszam do dalszego śledzenia bloga i moich profili społecznościowych - na pewno pojawi się tu jeszcze niejeden konkurs. Ba! Nawet już teraz z innym moim ulubionym wydawnictwem szykuję dla Was coś specjalnego! Bądźcie czujni! :)

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz