grudnia 10, 2020

Książka na świąteczny prezent II

Za dwa tygodnie Święta Bożego Narodzenia, a Ty jeszcze ciągle nie masz prezentów? Nie martw się, jeszcze zdążysz, a Kryminał na talerzu podsunie Ci kilka fajnych pomysłów, które zadowolą każdego miłośnika książek! Znajdziesz tu zarówno coś dla fanów kryminałów, lekkich świątecznych opowieści, trochę zimowych klimatów, a także coś dla maniaków kina i telewizji! Z takich książek nie sposób się nie cieszyć 😊 Całość podzieliłam na kilka kategorii, a pod każdą książką znajdziecie odnośnik do porównywarki cenowej, która ułatwi Wam jej zakup. Czy może być coś prostszego? 😉

Piękne albumy dla fanów kina i telewizji (no dobra, Netflixa 😉 )
Te książki nie tylko zachwycają starannym, kolorowym wydaniem, twardą oprawą i masą zdjęć w środku, ale i gwarantują poszerzenie wiedzy z ulubionych filmów i seriali. To gratka dla wszystkich fanów!

1. "Friends. Przyjaciele na zawsze. Ten o najlepszych odcinkach"
Gary Susman, Jeanine Dillon, Bryan Cairns

Ten album to zdecydowany must have każdego fana serialu Przyjaciele. Został wydany z okazji 25lecia serialu i jest pięknym podsumowaniem całego sitcomu. Znajdziecie tu spisy wszystkich odcinków, a i opis 100 najlepszych odcinków. Są fragmenty wywiadów z twórcami, wiele pięknych kadrów z planu zdjęciowego oraz sporo ciekawostek jak np. zasady gry w miseczki, listę najzabawniejszych potraw na Święto Dziękczynienia, a także spis wszystkich aktorów występujących gościnnie w serialu. Ta książka wywoła wielka radość na twarzy każdego fana Przyjaciół!

Moja recenzja albumu ukaże się tutaj jeszcze przed świętami, a książkę można kupić tu - klik!

2. "The Crown. Oficjalny przewodnik po serialu" tom I i II
Robert Lacey

Te dwie książki powstały jako rozszerzenie serialu, który od kilku lat bije rekordy popularności. Zostały napisane przez biografa dworu królewskiego i konsultanta historycznego serialu w celu rozwiania niejasności i oddzielenia prawdy od fikcji pokazanej na ekranie. Książka zawiera też wiele dodatkowych informacji na temat brytyjskiej monarchii. Tom pierwszy dotyczy głównie wydarzeń z sezonu I, tom drugi z II i III. Obydwie książki są starannie wydane, choć tom I wydaje się dużo bogatszy, ma dużo zdjęć i pięknej grafiki. Tom II jest już mnie napakowany dodatkami, więcej tu tekstu niż czegokolwiek innego. Myślę jednak, że każdy fan koniecznie chciałby mieć taki komplet na półce.


Moja recenzja obydwu książek ukaże się tutaj do końca roku, a już teraz możecie je kupić tu - klik!

3. Biografie Audrey Hepburn
"Uosobienie elegancji" Sean Hepburn Ferrer
"Tancerka ruchu oporu" Robert Matzen

Kto z nas nie zna i nie zachwyca się piękną aktorką XX wieku Audrey Hepburn? Jej wizerunek widnieje na obrazach, biżuterii, plakatach i innych gadżetach, które można spotkać u fanów kina. Najczęściej pokazywana jest z lufką z kadru filmu "Śniadania u Tiffany'ego". Warto jednak dowiedzieć się o tej pięknej kobiecie nieco więcej. I tak w "Usposobieniu elegancji" znajdziemy około 300 unikatowych zdjęć z rodzinnej kolekcji aktorki. To typowy album, gdzie tekst przeplatany jest zdjęciami. Obraz aktorki nakreślony jest tu piórem jej syna, który po jej śmierci kontynuował jej dobroczynną działalność.
"Tancerka ruchu oporu" z kolei została napisana przez pisarza, biografa zajmującego się gwiazdami Hollywood. Popularność przyniósł mu cykl o gwiazdach kina w czasie II wojny światowej i właśnie ta książka się w niego wpisuje. Autor odkrywa nieznane fakty z młodości aktorki, opisuje jej działalność podczas wojny i losy jej rodziców. Tutaj wkładka ze zdjęciami jest tylko dodatkiem.


Moja recenzja obydwu książek pojawi się tutaj do końca roku, a już teraz możecie je kupić tutaj - kilk!
Zachęcam też do przejrzenia całej oferty Wydawnictwa Albatros, które przygotowało na święta piękne ilustrowane wydanie "Przeminęło z wiatrem" oraz wiele ciekawych boxów - klik!

Świąteczne zbiory opowiadań
Nie wiem jak Wy, ale ja w czasie Świąt mam mało czasu na czytanie, dlatego krótka forma literacka w tym okresie jest naprawdę świetnym wyjściem. Każda z tych trzech książek została wydana bardzo starannie, więc nie tylko będzie funkcjonalną lekturą na Święta, ale i piękną ozdobą biblioteczki.

1. "Świąteczne tajemnice. Najlepsze świąteczne opowieści kryminalne"
wybór i opracowanie Otto Penzler

Ten zbiór to gratka dla fanów klasyki kryminału i nie tylko. Na ponad 700 stronach znajduje się prawie 30 opowiadań autorów tak znanych jak np. Agatha Christie czy Arthur Conan Doyle, a także kilku dużo mniej znanych pisarzy. Są tu wiktoriańskie opowieści, a także nowoczesne śledztwa policyjne. Są historie straszne, ale i przytulne i zabawne. Dla każdego cos miłego, a za zbiór tej pięknej kolekcji odpowiada Otto Penzler, laureata Nagrody Edgara. Oczywiście książka wydana jest w twardej oprawie, to spora cegiełka, która na pewno będzie się wyróżniać na półce z książkami!

Moja recenzja tej książki pojawi się tutaj przed świętami, a już teraz możecie ją kupić tu - klik!

2. "Z duchami przy wigilijnym stole"
Wybór i opracowanie Tadeusz Zysk

Okres zimowy, świąteczny to najlepszy czas na czytanie historii z dreszczykiem. W tym zbiorze polscy pisarze przeplatają się z zagranicznymi, opowieści z wierszami. Książka przeniesie nas w dawne, wiktoriańskie czasy, gdzie klasyczne opowieści o duchach były dobrym sposobem na przyjemne spędzenie czasu w wąskim gronie rodzinnym. Może i teraz warto pochylić się nad tego typu opowieściami? Miłośnicy literatury na pewno tę książkę docenią!

Moja recenzja tej książki pojawi się tutaj przed świętami, a już teraz możecie ją kupić tu - klik!

3. "Wigilijne opowieści"
12 polskich autorów

A teraz coś dla fanów nie tylko polskiej literatury, ale i gotowania! W zbiorze "Wigilijne opowieści" 12 świątecznych opowiadań okraszone zostało 12 potrawami! W książce znajdziecie związane z nimi przepisy. Oczywiście warto zwrócić uwagę na autorów, których opowieści tu znajdziemy - mnie najbardziej cieszy widok nazwiska Alka Rogozińskiego, Małgorzaty Oliwii Sobczak i Katarzyny Bereniki Miszczuk! Opowiadania są w pełni współczesne, a książka wydana jest ładnie - co prawda w miękkiej oprawie, ale ze szydełkami, na których znajdziemy zdjęcia autorów w formie bombek. Na zdjęciu jest to niewidoczne, ale grzbiet książki i tytuł od frontu są wydrukowane w kolorze świątecznej, błyszczącej zieleni. 

Moją recenzję książki znajdziecie tu - klik!, a kupić możecie ją tu - klik!

Zimowe, świąteczne opowieści
Pod koniec roku rynek książki zalewany jest obyczajowymi świątecznymi powieściami. Ja jednak proponuję Wam coś innego, coś wyjątkowego. Tym razem wszystkie trzy książki wydane zostały w miękkiej oprawie, jednak i tak warto zwrócić uwagę na okładki - każda z nich jest niezwykle klimatyczna!

1. "Zbrodnia wigilijna" 
Georgette Heyer

W czasie Świąt Bożego Narodzenia uwielbiam sięgnąć po świąteczną klasykę kryminału. Te powieści mają klimat! Są ciepłe i urocze, pozbawione brutalności, a jednak skupione na kryminalnym śledztwie. Czy może być coś lepszego w tym świątecznym okresie? Georgette Heyer to brytyjska pisarka, która zaczęła publikować w latach 20tych XX wieku. Pisała zarówno kryminały jak i romanse, a jej książki szybko stawały się bestsellerami tamtych czasów. Warto więc przynajmniej choć jeden jej tytuł mieć na półce.

Moje recenzja tej książki pojawi się tutaj do końca roku, a już teraz możecie ją kupić tutaj - klik!

2. "Nieboszczyk sam w domu"
Alek Rogoziński

W tym roku nareszcie doczekaliśmy się polskiej świątecznej komedii kryminalnej! Jej autorem oczywiście nie mógł być nikt inny niż Alek Rogoziński. Zbrodnia na wesoło? Prezent pod choinką w postaci... trupa Świętego Mikołaja? W małym miasteczku Morderczo? Dlaczego nie! Warto w Święta mieć pod ręką coś, co zagwarantuje szybką poprawę humoru i wywoła uśmiech na twarzy. Tę książkę czyta się ekspresowo, relaks i dobry humor gwarantowany!

Moją recenzję książki znajdziecie tu - klik, a kupić możecie ją tu - klik!
Zachęcam też do przejrzenia całej oferty Wydawnictwa Filia Mroczna Strona, które specjalnie na święta przygotowało wiele fajnych książkowych boxów! Klik!

3. "Droga Pani Bird"
AJ Pearce

"Droga Pani Bird" to co prawda nie kryminał i nie do końca powieść świąteczna, ale blisko - książka pełna jest emocji, a wydarzenia toczą się zimą w Londynie w 1941 roku. To powieść urocza, błyskotliwa i optymistyczna mimo szalejącej wokół wojny. To też bardzo świeża premiera, która już teraz zbiera ogrom mocno entuzjastycznych opinii. Święta to czas radości i wzruszeń, a ten tytuł na pewno je Wam zapewni. 

Moją recenzję książki znajdziecie tu - klik!, a kupić możecie ją tu - klik!
Zachęcam też do odwiedzenia strony literackieswieta.pl - klik, gdzie Wydawnictwo Literackie przygotowało własne propozycje książek na prezent w super cenach!



Mam nadzieję, że post okazał się pomocny i każdy miłośnik książek znajdzie tu coś, co zadowoli zarówno jego, jak i jego bliskich.

W zeszłym roku przygotowałam dla Was podobny post - zachęcam by i mu się przyjrzeć,  znajdziecie tam 8 pięknych świątecznych książkowych propozycji, które równie i w tym roku mogą sprawić obdarowywanym wiele radości. Klik!


Wesołych, spokojnych i zaczytanych Świąt!

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz