grudnia 09, 2019

Książka na świąteczny prezent


Boże Narodzenie zbliża się wielkimi krokami, a pomysłu na prezent brak? Nic nie szkodzi! Kryminał na talerzu poratuje kilkoma propozycjami, które przypadną do gustu fanom zarówno wciągających, trzymających w dusznym napięciu historii jak i cudownych baśniowych opowieści, które każdego oczarują swoim klimatem!... Bo w końcu co ucieszy bardziej niż książka? :)

Zacznijmy od tych, które zachwycają swoim wydaniem. Te cztery propozycje mogą się przerodzić w cudowne upominki, które będą ozdobą każdej biblioteczki. 

1. "Szczygieł" Donna Tartt

"Szczygieł" Donny Tartt w nowym tegorocznym wydaniu na półce prezentuje się doskonale. Książka liczy ponad 800 stron, a materiałowy grzbiet w kolorze mocnego granatu ze złotymi literami jest widoczny z daleka. Do tego cudowna, mocno wciągająca historia o dorastającym chłopcu, którego obsesją staje się tytułowy obraz zadowoli każdego człowieka kochającego książki.

Moją recenzję tego tytułu znajdziecie tutaj (klik), a książkę można kupić tutaj (klik).2. "Upiór Opery" Gaston Leroux"Upiór Opery" Gastona Leroux to również nowe tegoroczne wydanie powieści z 1909 roku. Książka wydana jest rewelacyjnie, już sama okładka zachwyca, a w środku dodatkowo zawiera masę klimatycznych ilustracji autorstwa francuskiej malarki Anne Bachelier. To jedna z najlepiej wydanych książek jakie mam na półce. Co do treści, to jest to klasyczna gotycka powieść grozy - cudowna, zachwycająca i porywająca historia, ja jestem nią oczarowana. Warto też wspomnieć, że całość zamyka obszerne posłowie, traktujące o jej dalszych losach, które dopełnia powieść. "Upiór Opery" to pozycja dla fana nie tylko literatury, ale i kina! Totalne must have!

Moją recenzję znajdziecie tutaj (klik!), a książkę można kupić tu (klik).
Zachęcam też do przejrzenia całej oferty wydawnictwa, każda ich pozycja zachwyca wydaniem.3. "Pokój motyli" Lucinda Riley

Kolejne dwie propozycje to magiczne, klimatyczne powieści, których okładki mocno przyciągają wzrok. Pierwsza z nich to "Pokój motyli" Lucindy Riley, autorki jednego z moich ulubionych cykli pt. "Siedem Sióstr". Akcja powieści toczy się w Anglii, w jednym z nadmorskich miasteczek. Riley jak zawsze toczy swoją historię dwutorowo, czasy aktualne przeplatają się z historią z dawnych lat, która zachwyca ogromem uczuć i emocji. 

Książkę można kupić tutaj (klik).4. "Zasady magii" Alice Hoffman

Druga to "Zasady Magii" Alice Hoffman. To prequel "Totalnej magii" - filmu z 1998 roku z Sandrą Bullock i Nicole Kidman, który opowiada o losach dwóch sióstr, filmowych ciotkach :) Tak jak poprzednia propozycja, tak i ta jest magiczną opowieścią o najsilniejszych uczuciach. Oczaruje każdego, a cudowne, mieniące się wydane gwarantuje zachwyt od pierwszego wejrzenia. 

Książkę można kupić tutaj (klik).
Dodatkowo zachęcam do przejrzenia całej oferty wydawnictwa, Albatros specjalnie na święta przygotował piękne wydanie "Ojca chrzestnego" oraz kilka ciekawych boxów.
Teraz pora na cztery propozycje, których akcja toczy się w święta Bożego Narodzenia. 
Dla fanów lektur trzymających w napięciu proponuję dwa tytuły.

1. "Pchła" Anna Potyra

Ślub w pierwszy dzień świąt? Nic z tego! Pan młody został zamordowany w Wigilię! "Pchła" Anny Potyry to tegoroczny debiut kryminalny i zarazem książka, która jako pierwsza została objęta moim patronatem. To wciągająca zagadka kryminalna, której korzenie sięgają II wojny światowej. Ciekawi bohaterowie, niebanalne rozwiązania i trochę wzruszeń gwarantowane!

Moją recenzję znajdziecie tutaj (klik), a książkę można kupić tutaj (klik).


2. "Zostań w domu" Agnieszka Pietrzyk

Zamach terrorystyczny w Elblągu? Czemu nie! Pora na polski thriller, jedną z najlepszych pozycji tego gatunku w tym roku. Gwarantuję Wam, że książka wciąga od pierwszej strony, a napięcie utrzymuje się na równe wysokim poziomie do ostatniej strony. To naprawdę mocna powieść! 

Moją recenzję znajdziecie tutaj (klik), a książkę można kupić tutaj (klik).3. "Morderstwo na święta" Francis Duncan

Ostatnie dwie propozycje to klasyka brytyjskiego kryminału. Książki gdzie liczy się klimat i dobra obserwacja otoczenia, a nie pościgi i hektolitry krwi. "Morderstwo na święta" Francisa Duncana, to książka z połowy XX wieku. Tropem mordercy podąża wspaniały detektyw - amator Mordecai Tremaine, znany już polskiemu czytelnikowi z "Morderstwo ma motyw". Ta książka trafiła do mnie tydzień temu, a ja już nie mogę doczekać się lektury! Już teraz mogę Wam obiecać, że naprawdę warto! Powieść zachwyci Was nie tylko klimatem, ale i pięknym stylem!

Książkę można kupić tutaj (klik).4. "Cicha noc" zbiór opowiadań

Na koniec proponuję zbiór 15 brytyjskich opowiadań. Krótka forma na pewno dobrze sprawdzi się w okresie świątecznym, kiedy na czytanie nie ma za wiele czasu. W książce znajdziemy kilka sławnym nazwisk, ale też kilka tych już dawno zapomnianych, Każde z opowiadań ma swój niepowtarzalny klimat, a urok angielskich miejscowości zachwyci każdego. Fani logicznych zagadek, gdzie najważniejsza jest dedukcja i skupienie na szczegółach na pewno będą zachwyceni!

Książkę można kupić tutaj (klik).Mam nadzieję, że post okaże się pomocny i każdy znajdzie tutaj coś dla siebie lub swoich bliskich :)
Wesołych, zaczytanych Świąt!

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz